Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
23 Maj 2019 - 02:28:57 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Azawakh  (Przeczytany 17386 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
teresa
Admin
*

Aktywność:
20%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #10 : 03 Sierpień 2007 - 07:52:10 »

Dosyć ciekawa jest Twoja strona,chociaż nie wszystkie są Twoje prace umieszczone.
....................................
pozdr.
GAdS

Linki sponsorowane:

Azawakh
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #11 : 03 Sierpień 2007 - 11:48:16 »

teresa, To prawda, że nie wszystkie prace na tej stronie się znajdują ale mój menager wybrał te najlepszej ego zdaniem i te zamieścił.

[ Dodano: 2007-09-15, 15:38 ]
No to jak mi przypomniał Oldmalarz to pozwolę sobie na zamieszczenie kilku moich akwareli. mam nadzieję, że Wam i one się spodobają.

23.

24.

25.

26.

27.

28.

29.

30.

31.

32.

33.

34.

35.

ocham psy i samoloty i kocham je malować...
www.wojciechowski-artist.eu
Oldmalarz
Gość
« Odpowiedz #12 : 16 Wrzesień 2007 - 15:00:55 »

No fajnie ze pozsedles za moja prosbą....Fajną łape masz..(tak sie w moich kregach mówi) :-D
mam nadzieje ze moge sobie troche pokrytykować..??? wole sie zapytac bo znam malarzy i artystow i bardzo ale to bardzo sa wrazliwi na krytyke ..i czaami az boje sie cokolwiek powiedziez zeby ich nie wkurzyc badz zasmucic.
bo moze tak sie zdarzyc ze moje uwagi ci pomoga a jak nie to spokojnie je olej..
1. jak sam wiesz akwarela jest technika jasna transparentna lekką..
twoje akwarele odbieram "troche" ciezko zarowno w formie jak i kolorze
szcegolnie w 3 ,4 i 5 psiaku ,forma plany dalszeggo patraktowals babrdzo bardzo szcególowo na rowni z głownym tematem czyli pieskiem przezco formy sie zlewaja z sobajak wiesz w miare oddalania przedmioty sa mniej wyrazne..wiec tym samym daja wrazenie głebi..,rowniez walor przestrzeni za psem jest rowny postaci gdybys chociaz go rozjasnił dalbys wrazenie powietrza czyli przestrzeni ,
2.próbuj zostawiac jakies niedorobi tak aby przebijal papier jakies wolnepartie niezamalowane..jesli zamalujesz karzdą czesc papieru to akwarela bedzie przypominac zdjecie tyle ze zrobione pedzlem a nie aparatem..
3 a 1 i 2 zdjecie zrobiłes odwrotnie:)(notabene bardzo te peski mi sie podobaja..)
kontrast miedzy pusta biela powoduje ze glowa psa (2 zdj) zbyt mocno wyskakuje poza obraz jest jakgdyby wycieta..".kilka rozwodnionych kresek jakiejs lekkiej barwy stanowilo by pomost miedzy biela a głową..dajac natychmiastowe wrażenie planu trzeciego..
najlepszym pieskiem jest dla mnie piesek 10..moze cos wiecej bym o nim powiedzial odnosnie uwag  ..ale bym musiał wiedziec jakich barw urzyles do jedo namalowania..

i naprawde fajna masz łape....i jeszce raz cie prosze nie obrazaj sie bo tu absolutnie podstaw nie masz ja wiem ze kazda krytyka czy uwaga to cios w samo serce tez kiedys tak uwazłem.. to tylko mozje uwagi techniczna przydadza ci  sie to sie ciesze a jak nie to wszystko ok i zyjemy dalej..
Joka
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #13 : 16 Wrzesień 2007 - 21:20:18 »

Spośród psów to najbardziej podobają mi się 1, 31,35. Jakoś tak sympatyczne z nich psiska. Pozostałe prace są też ładne, ale chyba preferencje odnośnie ras wpływają na mój odbiór. :-D
Natomiast najfajniejsze koty to: 18 i 20 ( świetnie podpatrzone pozy i miny), oraz przede wszystkim 21  :oki:

Azawakh
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #14 : 17 Wrzesień 2007 - 13:48:19 »

Oldmalarz,  Nie mam za co się obrażać. Cieszę się, że uważasz iż mam rękę do malowania (o tej łapie to już kiedyś słyszałem od znajomego artysty z Będzina). A co do Twoich uwag to mógłbym się z nimi zgodzić całkowicie ale nie mogę tego zrobić bowiem po pierwsze: moimi klientami są kynolodzy czyli hodowcy psów albo sędziowie i oni lubią taki właśnie "dokładny" styl. Po drugie, dzięki temu jestem też rozpoznawalny więc nie będę tego drastycznie zmieniał bo ludzie się już przyzwyczaili i to nawet im się podoba choć nie do końca wygląda to akwarelowo. A po trzecie, często stosuje metodę suchego pędzla oraz mocne laserunki i przez to moje prace wyglądają jak wyglądają - nie do końca jak typowa akwarelka choć takie swobodne malowanie czyli mokre na mokre bardzo mi się podoba bo daje pracy ulotność (dobrze zauważyłeś,. że tego mi trochę brakuje)ale obawiam się, że nie bardzo by sie mogło sprawdzić. Ale w duchu fajnie by było tak trochę pomalować sobie lekko i przyjemnie...

Oldmalarz
Gość
« Odpowiedz #15 : 17 Wrzesień 2007 - 15:02:55 »

wolna wola..jest ..ok..uwagi techniczno-prywatne były tylko tak do pomocy..zawsze warto cos wiecej wiedziec bo nie wieadomo kiedy i jaka wiedza sie przyda..ok..cieszy mnie ze cie nie urazilem..
a z innej beczki o klientach ktorych wspomniałes..z mojej pespektywy..klient "to tyle wie ile zje"..jak to sie mówi.. :-D  w naszym kraju wiedza na temat malarstwa jest moze ciut wyżej od analfabetyzmu..tak ze jakbys nagle zaczol malowac gwaszami i powiedzial ze to akwarele to by nawet nikt nie przybajezył..a przeciez artysta ma prawo nagle zmienic nawet styl..no bo od tego jest artystą nie? ghiii
moj znajomy nagle stwierdzil ze olejki za drogo go kostuja i zaczął nagle malowac plakatówkami ijakies takie zabiegi ...ze wychodzą z tego oleje ...i wiesz ze wychodza jako żywo olej.. :-D Galernicy sie nie "łapią" ,nawet w najmniejszym stopniu ..a co dopiero klient..
Azawakh
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #16 : 17 Wrzesień 2007 - 19:39:23 »

Oldmalarz, No i masz racje. Ja też czasami maluję gwaszami ale nakładam je dokładnie tak jak powinno nakładać się akwarele (a czym jest gwasz jak nie akwarelą z inną proporcją kredy w stosunku do pigmentu) czyli bardzo cienkimi laserunkami dzięki czemu prace nabierają szlachetności. Przykładami moich gwaszowych akwareli sa prace nr 31, 33 i 34. Też nie połapaliście się, że to nie klasyczna akwarelka a gwasz.

[ Dodano: 2007-09-17, 19:52 ]
Vangob, Orlik to też akwarelka malowana farbami holenderskimi Talens van Gogh. Natomiast myśliwce na niebieskim tle to legendarne już dziś Starfightery czyli Lecheed F-104S- samoloty szybkie i piękne, bardzo nowatorskie jak na swoje czasy (lata 50 XX wieku) ale niezwykle mało zwrotne i kapryśne... Starfighterów używało 14 państw NATOi nie tylko. Natomiast PZL - 130 Orlik to jeden z najładniejszych i chyba najlepszych samolotów szkolno - treningowych na świecie a do tego polskiej konstrukcji.

Tetra
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #17 : 20 Wrzesień 2007 - 10:50:52 »

Według mnie  :oki: . To tylko tyle bo na akwareli to się znam tyle o ile.
Azawakh
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #18 : 20 Wrzesień 2007 - 16:01:08 »

Tetra, To tak jak ja na malarstwie olejnym czy akrylowym.

marioskate
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #19 : 20 Wrzesień 2007 - 21:34:51 »

jak dla mnie to bomba wszystkie mi sie podobają ghiii  ;-)
Strony: 1 [2] 3 4   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: