Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
23 Maj 2019 - 01:40:30 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: sebszyn  (Przeczytany 8031 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
sebszyn
Świeżynka
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« : 03 Kwiecień 2010 - 19:57:11 »

Miło jest mi powitać wszystkich  uzytkownikow i zaprezentowac kilka ze swoich obrazow.
Prosze o komentowanie.
I.

II.

III.
GAdS

Linki sponsorowane:

apostate
Gość
« Odpowiedz #1 : 05 Kwiecień 2010 - 11:15:25 »

Hello Sebszyn
a czy to stworzyłeś, jaka technika, na czym, zdjęcia nieostre, malowane z podglądaniem czy z wyobraźni, przydały by się takie szczegóły.
prace jak widać  mysl ciekawe, w 2 ciekawa tonacja kolorów, 3 mało szczegółów, a wiadomo, diabeł tkwi w szczegółach.
sebszyn
Świeżynka
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #2 : 05 Kwiecień 2010 - 13:36:37 »

Prace wykonane sa akrylem na kartonie o gramarurze 300g. Nie sa to prace z wyobrazni,2 jest z ksiazki natomiast 3 jest z jakiejs kartki pocztowej.
katincia
Gość
« Odpowiedz #3 : 05 Kwiecień 2010 - 14:24:14 »

2 ma ładne światło, kolorki też przyjemne. Za to 3 jest jakby płaska, brakuje mi tu świateł, a i cienie mogłyby być głębsze, wtedy ewentualne światła lepiej wychodzą. Kolorystyka mam wrażenie, że taka przytłumiona, zamglona. Ale prace ciekawe, tematyka też w porządku więc czekam na następne oczko
sebszyn
Świeżynka
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #4 : 17 Kwiecień 2010 - 18:57:17 »

Kolejny mój obraz.

Moja wlasna wizja obrazu Claude Monet "Wschód słońca".Ze względu na moje male doświadczenie niepróbowałem nawet dokładnie odwzorowac orginału.
Nie jestem artystą,po prostu lubie malować.Może to zły kierunek...ale....
Obraz w akrylu 42*30 cm brystol.
Zapraszam do komentowania.

IV.
teresa
Admin
*

Aktywność:
20%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #5 : 19 Kwiecień 2010 - 11:14:20 »

sebszyn, trudno jest ocenić i skomentować Twoją ostatnią pracę.
Jest fotka źle zrobiona, postaraj się pracę sfotografować wyraźnie i czytelnie,
pod kątem prostym, tak jak praca wygląda w wersji oryginalnej.
Wtedy można pogadać co jest dobrze a co źle. Czy się podoba, czy nie. mysl
Ok ? usmiech

sebszyn
.Może to zły kierunek...ale....
Jeśli lubisz malować to maluj,
zapewne Ci się uda zdobyć z czasem doświadczenie w malowaniu i przysporzy Ci to dużo przyjemności.
Zapewniam Cię, że warto, bo widać, że masz ku malarstwu talent i dość dobre rozeznanie.   tak
sebszyn
Świeżynka
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #6 : 19 Kwiecień 2010 - 18:05:57 »

IV została ponownie wgrana,mam nadzieje,że jest lepiej.Pozdrawiam.
teresa
Admin
*

Aktywność:
20%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #7 : 20 Kwiecień 2010 - 07:00:47 »

Może ja się wypowiem na temat Twoich prac.
Oczywiście nie odniosę się do pracy nr.3 ponieważ nic tam zgoła nie widzę do komentowania ze względów jak niżej już napisałam.  (nie lubię kiedy prace są ponumerowane a nie mają tytułów, opisów), no ale to jest wola autora.
Natomiast praca nr.2 jest ciekawa. Biorę pod uwagę kolorystykę całości obrazka, dzbanuszków, (dwojaczki).
Z kompozycją trochę jesteś na "bakier" musisz się trochę zaznajomić i trenować to ważne zagadnienie.
Ale w tej pracy udało Ci się wyłonić światło i cień, a to już droga do sukcesu w dalszych pracach.
Praca nr.1 też ładnie podkreślone ma światło i cień,ale błąd widzę w położeniu dzbanuszka - leci gdzieś do prawej strony.
Kolor różu bardzo jest tu nie na miejscu, nie współgra z innymi barwami (gdyby się gryzł, jak to się mówi, to jeszcze pół biedy, bo i tak się kolory łączy w kompozycjach, przestrzeniach itp.) ale tu całkowicie ten kolor różu moim zdaniem odpada.Co mogłabym jeszcze powiedzieć? chyba to, że radziłabym Ci byś więcej włożył serca do wykończenia finalnego, tj. kontury przedmiotów,tło.
Wrócę jednak do pracy nr.3. Tu też widzę obraz jest płaski bez żadnej perspektywy, bez światła i to jest powodem i błędem zresztą w wielu pracach i innych malarzy PŁASKOŚĆ obrazu. Tu też kłania się znajomość perspektywy.
Przepraszam,że tak ostro skomentowałam Twoje prace, ale to nie jest krytyka, ale rady i uwagi, z których każdy początkujący malarz (twórca) i (nie tylko początkujący) powinien korzystać, bo przecież "nie od razu Kraków zbudowali" Aby dobrze malować to trzeba się uczyć niemal całe życie.

Im więcej się maluje tym więcej umiesz, nabierasz rutyny i doświadczenia a tym samym zadowolenie z samorealizacji. usmiech

No ale ten w Twoim wykonaniu "Wschód słońca" bardzo mi się podoba. okok

Zapewne przyszłe prace będą dużo lepsze i bardziej profesjonalne w zależności od wkładu i zaangażowania w pracę. okok
sebszyn
Świeżynka
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #8 : 20 Kwiecień 2010 - 09:16:29 »

Bardzo dziękuje za ocene prac.Wiele mi wyjasnilo to co powiedzialas:).Napewno nastepne prace beda duzo lepsze.
teresa
Admin
*

Aktywność:
20%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #9 : 21 Kwiecień 2010 - 05:04:28 »

sebszyn nie ma za co dziękować, po to jest to forum, by sobie pomagać. Cieszy mnie to,
że moje rady Ci się przydadzą, życzę powodzenia w malowaniu. usmiech
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: