Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
29 Listopada 2022 - 19:14:09 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Rozmiar zdjęć -a może prima aprylis?  (Przeczytany 3256 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Monika
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« : 03 Kwietnia 2010 - 12:35:16 »

Witam,
otrzymałam prywatną wiadomość na forum z zapytaniem-"dlaczego Twoje fotki mają niedozwolone wymiary,
aż 713,9 KB (731 029 bajtów)" i proszę o pomoc w wyjaśnieniu tej zagadki.
Moja galeria istnieje już od jakiegoś czasu,do tej pory wszystko było o.k ale rozumiem ,że być może po prostu do tej pory mi się "udawało".
Przeczytalam jeszcze raz zasady forum i tam jest napisane ,że rozmiar plików umieszczanych na forum nie może przekraczać 250 KG i zastanawiam się czy to dotyczy jednego czy wszystkich razem zdjęć umieszczanych w galerii.
Przejrzałam galerie innych i wszyscy mają zdjęcia porównywalnej wielkośći do tych ,które były w mojej galeri.Piszę były,bo jako "praworządny obywatel forum"już pozmieniałam ich wielkość i bardzo straciły na jakości bezradny bezradny bezradny
Zajęło mi to mnóstwo czasu,czytanie regulaminu,kopiowanie i zmniejszanie zdjęć i wstawianie ich od nowa-a efekt wyszedł byle jaki...Mam serdeczną prośbę o wyjaśnienie jak to jest z tą wielkością zdjęć stres

p/s
wiadomośc otrzymałam 1 kwietnia i przyszło mi do głowy (już po zmianie zdjęć ) że to może był prima aprylis?Bo  przecież praktycznie w każdej galerii suma wielkości zdjęć przekracza te 250 KG.

teresa
Admin
*

Aktywność:
20%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #1 : 03 Kwietnia 2010 - 17:22:06 »

Moniko przede wszystkim ta ja Twoje i fotki zmniejszyłam do wymiarów takich jakie obowiązują.

Punkt 18 mówi;  Maksymalny rozmiar pliku obrazków wstawianych na forum (zdjęcia, skany) nie może przekraczać 250 kB.(ciężar ) (długi czas wczytywania strony, galerii itp.). Jeżeli nie wiesz jak zmniejszyć rozmiar zdjęcia - przeczytaj ten temat: Zmniejszanie zdjęć. Jeżeli koniecznie chcesz wstawić "cięższy" obrazek - zrób to w formie linka, lub miniaturki. Jeżeli nie wiesz jak to zrobić - przeczytaj: Wstawianie zdjęć na forum

http://www.tessart.pl/smf/index.php?topic=19.0
Monika;
Przejrzałam galerie innych i wszyscy mają zdjęcia porównywalnej wielkośći do tych ,które były w mojej galeri
nie były,  no
a często sama je zmniejszam, chociaż wielokrotnie upominam też innych użytkowników.
Monika;
że to może był prima aprylis ? Bo  przecież praktycznie w każdej galerii suma wielkości zdjęć przekracza te 250 KG.
w takich sprawach nie jest mi do "prima aprylis"  nie chodzi o sumę ilości zdjęć, a o wielkość (ciężar fotki) jednego obrazka.
Monika;
Moja galeria istnieje już od jakiegoś czasu,do tej pory wszystko było o.k ale rozumiem ,że być może po prostu do tej pory mi się "udawało".
Inne fotki te które przeglądałam miały wymiary prawidłowe, (oczywiście może któreś przeoczyłam).
Monika;
Moja galeria istnieje już od jakiegoś czasu,do tej pory wszystko było o.k ale rozumiem ,że być może po prostu do tej pory mi się "udawało"
Przeglądam wszystkie fotki jakie się znajdują na forum, sprawdzam co jakiś czas ich wymiary i to nie dziwne, że jeśli jakąś przeoczę to się jeszcze znajduje w takim wymiarze jak użytkownik wrzuci. Moniko nie jesteś Ty pierwsza, którą powiadamiam o niedozwolonych wymiarach fotek.

Pozdrawiam, mam nadzieję, że wyjaśniłam ten problem. usmiech
Monika
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #2 : 03 Kwietnia 2010 - 20:57:44 »

Witam Teresko,
od razu na poczatku przepraszam za zamieszanie.Chodzi  o to,że wiadomość o nieprawidlowych rozmiarach moich fotek odczytałam dzisiaj,od razu posprawdzałam swoje fotki,porównałam  i według mnie nie rózniły się od innych.
Moniko przede wszystkim ta ja Twoje  fotki zmniejszyłam do wymiarów takich jakie obowiązują.

Teraz rozumiem,że oglądałam zmniejszone juz przez Ciebie obrazki,zamieszanie wprowadziła podana w mailu wielkość 713,9 KB(zliczyłam ciężar wszystkich fotek i się zgadzało ) oraz informacja żebym poprawiła swój błąd.
Tak też uczyniłam i wygląda na to,że zmiejszyłam "zmniejszone " hura już  zdjęcia.Strasznie namąciłam i przepraszam.

Dziękuję za wyjaśnienie i życzę Wesołych Świąt : usmiech

teresa
Admin
*

Aktywność:
20%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #3 : 04 Kwietnia 2010 - 14:39:32 »

Ja też Ci życzę wszystkiego dobrego i Wesołych świąt.
Monika;
Strasznie namąciłam i przepraszam.
zdarza się, błędy nie robi ten, co nic nie robi.  usmiech
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: