Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
20 Sierpień 2019 - 02:22:13 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4] 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Mojrzesz  (Przeczytany 13737 razy) Średnia ocena: 3
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #30 : 12 Luty 2012 - 21:10:18 »

Tak trzymaj, gratuluję zadowolenia z siebie okok
GAdS

Linki sponsorowane:

j_dyga
Bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #31 : 15 Luty 2012 - 02:42:21 »

kurcze, coś nie tak z tym zamkiem, nie wiem czy to zamierzona naiwność stylistyczna?
teresa
Admin
*

Aktywność:
10%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #32 : 25 Luty 2012 - 14:40:14 »

j_dyga;
kurcze, coś nie tak z tym zamkiem,

Mojrzeszu chyba rzeczywiście trochę przeholowałeś z przewróceniem zamku na lewą stronę.
jak by miała się wysepka zapadać w wodę razem z zamkiem.
wystarczy trochę prostych linii  i zamek powróci do pionu.
Jeszcze jedno, to wysepka po lewej stronie, przypomina raczej zieloną czapkę z czarnym futerkiem.
Wysepka wisi sobie nad wodą, a trzeba by było ja osadzić w wodzie.
Troszkę popracuj nad linią brzegową i cieniem, które padają na wodzie.

mniej - więcej,  troszkę skorygowałam, jak widzę Eilean Donan Castle

1). w Twoim wykonaniu                                                        2). po skorygowaniu

różni się wyglądem, bo detale trochę zatarłam (nie specjalnie)
ale głównie mi chodziło o wyprostowanie samych murów zamku.

Mojrzesz:
Problem w tym że ja te obrazy uważam za skończone, one mi sie podobają takie jakie są i napewno nie będe ich poprawiał
Poprawiać może nie, ale na przyszłe prace warto posłuchać rad kolegów po fachu, źle nie życzą.
I rzeczywiście problem, jak Ci się podobają to po co komentarze, rady i oceny ? Może i moja mała korekta na nic się nie przyda.

Mojrzesz
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #33 : 28 Luty 2012 - 23:46:11 »

I rzeczywiście problem, jak Ci się podobają to po co komentarze, rady i oceny ? Może i moja mała korekta na nic się nie przyda.

To nie jest tak że ja każdy komentarz mam gdzieś. Po to sie zarejstrowałem na tym forum, żeby poznać opinie innych, a i podpatrzeć/poczytać na temat technik bo moje wykrztałcenie artystyczne zakończyło sie na plastyce w podstawówce i nie mam też żadnych znajomych którzy by malowali i mogli służyć radą. Dopiero tutaj sie dowiedziałem dlaczego moja pierwsza praca olejna schła tygodniami (przy następnej użyłem terpentyny i schła pare dni).

Mi poprostu nie przeszkadzają zaburzenia perspektywy, proporcji, pionów i poziomów. Ja tego zwyczajnie nie widze w trakcie malowania, zauważam to dopiero po fakcie, jak już praca jest "skończona", i wychodze z założenia że skoro tak to namalowałem to tak ma być.

Co do twojej korekty, wysepka zapadająca sie razem z zamkiem w lewo mi nie przeszkadza, ale cień na wodzie dodany do lewej wysepki rzeczywiscie poprawia całość. U mnie nie ma cienia bo na zdjęciu z którego malowałem też go nie było, tyle że na zdjęciu ta wysepka była dużo dalej, u mnie wyszła bliżej i faktycznie cień by sie przydał.  bezradny
Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #34 : 29 Luty 2012 - 11:42:44 »

Spróbuj może innego rodzaju malarstwa, gdzie wierność naturze nie jest konieczna, jakaś fantastyka oniryczna, surrealizm, jakieś 'kłęby tytanów' a la Witkacy, albo i pejzaż, ale zrobiony na bajkowy, gdzie zachwiane piony, poziomy i proporcje nie będą razić, a może przeciwnie. mysl
espero
Instruktor
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #35 : 29 Luty 2012 - 11:48:23 »

Mi poprostu nie przeszkadzają zaburzenia perspektywy, proporcji, pionów i poziomów. Ja tego zwyczajnie nie widze w trakcie malowania, zauważam to dopiero po fakcie, jak już praca jest "skończona", i wychodze z założenia że skoro tak to namalowałem to tak ma być.

mysl Skoro nie przeszkadzają Ci zaburzenia perspektywy itd. to pytanie brzmi, czy chcesz malować realistycznie, czy nie. Bo jeśli tak, to z tym trzeba by coś zrobić. Przecież w realistycznym oddaniu jakiegoś choćby pejzażu perspektywa nie może być nadto zaburzona, bo to już nie będzie realizm. To, że w trakcie malowania nie widzisz błędów w perspektywie na przykład, a widzisz je później to całkiem normalne chyba. Ale sztuka polega na tym, że skoro widzisz te błędy, nawet po zakończeniu obrazu i wiesz, że to są błędy, to trzeba się na nich uczyć i zwracać baczniejszą uwagę na podobne rzeczy w kolejnym obrazie. Być może to kwestia wprawy. Być może to kwestia metody z lusterkiem, żeby zobaczyć, czy w odbiciu obraz wygląda dobrze. Być może to zależy od jeszcze czegoś innego.

i wychodze z założenia że skoro tak to namalowałem to tak ma być

No tak. Z jednej strony masz rację. Tylko teraz znowu pytanie. Czy skoro "tak ma być", to czy potrzebujesz porad? Wiem, że ciężko się słucha krytyki. Ale ona jest konstruktywna i zmusza do dalszych prób. Oczywiście nikt nie powie Ci "masz malować tak i tak" (m.in. dlatego nie chciałem iść do szkoły plastycznej), ale czasem warto posłuchać innych, bo efekt może zaskoczyć nawet Ciebie, pomimo, że uważasz obraz już za skończony.
Mojrzesz
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #36 : 29 Luty 2012 - 23:06:59 »

Tylko teraz znowu pytanie. Czy skoro "tak ma być", to czy potrzebujesz porad?

Właśnie nie rozumiem po co znowu to samo pytanie, skoro odpowiedziałem na nie w poprzednim poście.

Wiem, że ciężko się słucha krytyki.

Nie uważam żebym miał problemy z słuchaniem krytyki, za to niektórym ciężko zaakceptować fakt że coś co dla nich jest niezbędne/oczywiste/logiczne dla innych nie ma znaczenia.
gardenia
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #37 : 01 Marzec 2012 - 21:08:03 »

Może zatem Forumowicz o nicku "Mojrzesz" podpowie, czy w ogóle oczekuje uwag na temat swych prac, a jeśli tak, to jakiego rodzaju uwag.
Mojrzesz
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #38 : 01 Marzec 2012 - 22:11:17 »

Może zatem Forumowicz o nicku "Mojrzesz" podpowie, czy w ogóle oczekuje uwag na temat swych prac, a jeśli tak, to jakiego rodzaju uwag.

Oczywiście że Forumowicz "Mojrzesz" oczekuje uwag na temat swych prac, każdych uwag. Przecież na poprawki sugerowane przez Terese odpisałem z czym sie zgadzam a co mi nie przeszkadza (z moich błędów).
Chyba nie trzeba przytakiwać każdej cudzej opini, można mieć jeszcze własne zdanie?

23. Sen Dentysty - akryle na płótnie

przez administrację forum.
teresa
Admin
*

Aktywność:
10%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #39 : 02 Marzec 2012 - 09:21:30 »

mysl "Sen Dentysty"  podoba mi się względem pomysłu - czy to realizacja Twojej wyobraźni ?
natomiast pod względem technicznej strony malowania, to jak zwykle, nie wiem czy tylko zaspakajasz swoją wenę,
czy też się spieszysz, no ale jedno z drugim się wiąże, bo co do głębszego popracowania nad pracą to widać nie masz ochoty.
Wygląda na to iż tylko zaspakajasz swój stan ducha i myśli a większe działanie na pracy zaniedbujesz.
Osiągasz cel a reszta to wypoczynek. Oj Mojrzesz ma to swoją nazwę. usmiech

Strony: 1 2 3 [4] 5   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: