Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
27 Września 2022 - 21:47:25 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: ZPAP, czyli Zwiazek Polskich Artystów Plastyków.  (Przeczytany 4262 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
teresa
Admin
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« : 12 Grudnia 2007 - 20:20:41 »

W związku, że z wiadomych przyczyn zniknęły posty z przed dwóch dni,
ponowię temat poruszony przez Oldmalarza. Temat dyskusji dotyczył informacji
o ZPAP.
Otóż "Związek Polskich Artystów Plastyków" jak wiadomo działa już od pokoleń.
Działa od 1911 roku.  Reprezentuje środowisko twórcze. Skupia wiele tysięcy twórców wszelkich sztuk wizualnych.
rzeżbiarzy, malarzy, grafików, projektantów, artystów różnej twórczości.
Głównym celem tego stowarzyszenia (związku) jest obrona interesów członków tak jak np.
(obrona praw autorskich) zarządza prawami autorskimi. Związek ten dba o poziom twórczy artystów.
Prowadzi działalność wystawniczą,
prezentując prace wyłącznie profesjonalnych artystów.Jest to największa
organizacja zawodowa artystów plastyków. tak

Działa on na podstawie statutu. ZPAP reguluje kwestie wykonywania tego zawodu,  t z. artysty - plastyka, malarza, rzeżbiarza, i t p.
Stanowi zorganizowaną instytucję reprezentującą środowisko twórcze wobec władz państwowych i samorządowych.
ZPAP> Działa również jako sklepy z materiałami malarskimi. tak
Jest organizatorem wielu imprez, festiwali. Przyznaje nagrody. ZPAP zajmuje się organizowaniem plenerów, warsztatów (malarskich, rzeżbiarskich ) i t p.
Są to plenery i warsztaty międzynarodowe jak i krajowe. ZPAP prowadzi również działalność wydawniczą, dba o opinię twórczą.

I tak krótko przedstawiłam obraz ZPAP. czytaj_

kratke
Gość
« Odpowiedz #1 : 12 Grudnia 2007 - 20:40:21 »

Niby wszystko pięknie, ale nie podoba mi się fakt, że aby przystąpić do konkursów, czy innych imprez organizowanych przez ZPAP praktycznie zawsze jest wymóg bycia członkiem (czyli tzw "profesjonalnym artystą", jakkolwiek to brzmi)... Kompletny nonsens jak dla mnie...

Czytaj: "jestem profesjonalnym artystą, bo należę do ZPAP"  rotfl
Lena
Gość
« Odpowiedz #2 : 13 Grudnia 2007 - 01:28:22 »

Niby wszystko pięknie, ale nie podoba mi się fakt, że aby przystąpić do konkursów, czy innych imprez organizowanych przez ZPAP praktycznie zawsze jest wymóg bycia członkiem (czyli tzw "profesjonalnym artystą", jakkolwiek to brzmi)... Kompletny nonsens jak dla mnie...

Czytaj: "jestem profesjonalnym artystą, bo należę do ZPAP"  rotfl

Popieram Kratke usmiech
teresa
Admin
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #3 : 13 Grudnia 2007 - 01:34:39 »

Ależ droga Leno odpowiedziałam i to obszernie na pytanie Oldmalarza, co do ZPAP,
post ten wiadomo, że przepadł, ale  Oldmalarz przeczytał i nie moja w tym wina, że go nie przeczytałaś. no
Lena
Gość
« Odpowiedz #4 : 13 Grudnia 2007 - 01:43:52 »

Ależ droga Tereso.... PRZECZYTAŁAM post Oldmalarza..  i koniec tematu.  milczek  oczko

A propos ZPAP-u . Forum to mają .... nieżywe.   dobani
Jak na profesjonalistów, panuje tam p pfesjonalna cisza.  mysl
Za to Tu życie kwitnie usmiech  okok  rotfl
Oldmalarz
Gość
« Odpowiedz #5 : 13 Grudnia 2007 - 14:43:08 »

alez drogie towarzyszki i towarzysze nie rozkładajcie sie po przeciwnych obozach ..nie warto usmiech..
.Ja rozumiem Lena ze jak sie jest poczatkujacym artysta to bardzo dotyka ten wywyzszajacy sie "profesjonalizm" artystow po szkolach czy tych z zpap..
..ale wiez mi na obecny dzien i dzisiejsze czasy irytacja z tego powodu jest pomylką ...
to profesjonalisci sie irytuja oni maja prze<piii>e i ciezko nawet gorzej od amatorow
a zadzierajac nosa bo po prostu bronia sie przed czasami ktore ich stracily nizej niz amatorow ,ten przyklad ktory podalas oddnosnie tych mlodych ludzi ..oni jeszce nie wiedza ze robia z siebie kretynow bo sa za mlodzi..
amator ma takie same mozliwosci jak profesjonalista ..a nawet lepsze..
juz raz to pisalem..
plenery,galerie.kluby zrzeszajace artystow nieprofesjonalnych nieograniczony dostep do materiałow.. wystawy mozesz robic sobie gdzie chcesz. umowa o dzielo dzialalnosc gospodarcza..ceny mozesz sobie regulowc jak chcesz bo nie musisz z tego zyc tak jak profesjonalista ktory ma zawod artysty plastyka..nie ma zadnej roznicy tylko "slowo"
Obraz stal sie najzwyklejszym towarem ktory jest atrakcyjniejszy im nizsza jest cena..i tu amator ma pelne pole dzialania profesjonalista musi ustapic pola cenowo i atrystycznie..bo klienta artyzm nie interesuje interesuje go tanio i ladny widoczek..
dlatego mnie juz to nie irytuje od dluzszego czasu im po prostu wspolczuje..(po czesci sobie tez bo wiem co znaczy zarobic pedzlem na chlebek)...owszem snieje sie jak czytam o artystach ktorzy MUSZĄ napisac ze sa profesjonalistami zeby choc "pies z kulawa noga zwrocil uwage na ich towar a co dopiero kupił..ale z drugiej strony jest to bardzo smutne
ze musza robic z siebie takich idiotow takimi  "chwytami"

czasy  sie zmieniły... zpap nie jest juz "słodką mamusią" jak napisała Teresa ale samemu trzeba wsiasc sie za dupe do roboty..

zeby nie było ze ze ja tu opowiadam sie po jakiejs ze stron bo nie jestem ani amatorem ani profesjonalista choc papierka nie mam a zyje z "z pedzla".. to wydaje mi sie ze rozumiem po czesci i jednych i drugich.. oczko

ps. pamietam jak dawno temu amatorom sen z powiek spedzał katalog..o kurcze tak to byl dla nich prog nie do przeskocenia.. haha  dzisiaj drukarka zalatwia sprawe w 10 minut.....dzis pewnie nik nie pamieta tego ogronmego dylematu i argumentu jakim dysponowali profesjonalisci..ktorym owego tak bardzo zazdroscili amatorzy.. usmiech
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: