Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
16 Październik 2019 - 13:54:17 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: know1126  (Przeczytany 80248 razy) Średnia ocena: 5
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
amaretta31
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #190 : 27 Maj 2012 - 11:26:10 »

W związku z tym, że mnie dawno nie było, pozwolę sobie dopiero teraz skomentować Twoje ostatnie prace... "Eternia" super! Kolorystyka przepiękna!  okok
No i ta gigantyczna gruszka... świetne!
W ogóle podoba mi się kolorystyka Twoich prac, przyciąga oko.
GAdS

Linki sponsorowane:

know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #191 : 29 Maj 2012 - 21:45:51 »

Dziękuje Wam za odwiedziny... ;)
i w podzięce wrzucam prace z konkursu :

Pokolenia, akryl+olej, wym ok.30x50cm.

Złoto w 39 Konkursie malarskim "Starość i młodość"
Nagrody

Cieszę się bardzo, że praca się komuś podobała tym bardziej że robiłem ją na szybko
 i szczerze to tylko na dwa podejścia - pierwsze akryl, a potem w niektórych miejscach olejem rozjaśniałem coś bądź przyciemniałem.

Oczywiście poza tą powstają inne prace, za jakiś czas ujrzą światło dzienne...
...a więc cdn...  oczko

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #192 : 29 Maj 2012 - 22:46:33 »

Bardzo nie podoba mi się Twoje konkursowe dzieło. Nie tylko zresztą mi, ten dzieciak za chwilę wybuchnie płaczem rozpaczy nad smutkiem świata, w którym go umieściłeś. Ten obraz jest tak przygnębiający, że po prostu żyć się odechciewa, gdy się na niego patrzy.
Wybacz, ale takie mam odczucia patrząc na TO. W dodatku paskudziłeś akryl olejem. Po co?
Cieszy mnie wiadomość, że powstają inne prace. Mam nadzieję, że fajniejsze oczko
know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #193 : 30 Maj 2012 - 06:29:22 »

Fakt, że na foto wg którego się wzorowałem malec był troche bardziej radosny, tzn miał neutralną minę, u mnie jest troche smutniej... ale to dobrze ;) nie każdemu to przypadnie do gustu ale co tam  usmiech 
Ludzie niestety mają to do siebie, że odchodzą, każdy z nas odejdzie, ja też, tak i ta  babcia - i wtedy malec będzie płakać, niestety ale takie życie...

Oczywiście pomijam kwestie techniczne sfotografowania bo zdjęcie jest do kitu. Robie lepszym aparatem, w dziennym świetle a i tak wychodzą mi takie rozmyte z deka :/

Czemu olej - bo czasem ten akryl tak szybko schnie że taki początkujący amator jak ja nie umie szybko wypracować tego co chcial, a olejnymi da się dłużej manipulować  oczko

espero
Instruktor
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #194 : 30 Maj 2012 - 13:18:26 »

Nie przepadam za obrazami monochromatycznymi, ale tutaj w sumie to też ma swój sens. Podoba mi się twarz babci, tylko razi trochę biel twarzy tego dziecka, trochę bym ją jednak przyciemnił. Ogólnie na plus, tym bardziej, że robiona na szybko. I przyznać trzeba, że dziecko wygląda jak dziecko, a taki efekt nie jest łatwy do uzyskania. Przynajmniej u mnie często, szczególnie niemowlaki, wyglądają jak starsze osoby. A tu jest ładnie.  okok Gratuluję wygranej! okok oklasky
Cichy
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #195 : 30 Maj 2012 - 19:48:50 »

Gratulacje.Towicz słusznie zauważył ,że mieszane techniki muszą być perfekcyjnie "wmalowane" w obraz.Jest jeszcze troszkę nieistotnych błędów.Ale odbiór obrazu dla mnie jest bardzo dobry i jednoznaczny.Wiem o co chodzi w obrazie bez niedomówień i udziwnień - a to co proste jest genialne.Poprosiłem o subiektywną ocenę obrazów z "pierwszej trójki" bliską mi osobę ,i wskazała Twoje dzieło.Ja lubię takie jednoznaczne malarstwo ,bo sam takie uprawiam.
know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #196 : 30 Maj 2012 - 20:46:23 »

Dziękować Cichy, Espero ;)

No - błędów to tam jest troche i zapewne jeszcze troche nawet...
Zbyt jasna twarz malca np - fakt, choć fakt że też foto troche rozjaśniło ją - na pewno czystej bieli tam nie ma u mnie,
a na monitorze widze, choć zależy pod jakim kątem patrze.
Ile macie megapixeli w aparatach że Wam tak dobre fotki zawsze wychodzą?
- jak mówie, robie w dziennym świetle, a ostatnio ciągle coś nie tak z tymi fotami u mnie :/

espero
Instruktor
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #197 : 30 Maj 2012 - 21:04:22 »

Ja mam akurat lustrzankę Nikona D5100, ale tu raczej nie o to chodzi. I o piksele też nie.

Nie wiem jak to jest u Was, ale ja przekonałem się, że po 1 lepsze zdjęcia wychodzą kiedy nie robię ich "z ręki" tylko ze statywu - nie ma poruszeń i wychodzi zupełnie inny obraz. A po drugie nie robię zdjęć w pokoju (zależy jaka pora dnia) bo jest za mocne światło. Wynoszę obraz do przedpokoju, gdzie dolatuje światło z pokojów, ale już bardziej rozproszone (można się wspomóc blendą fotograficzną). I nigdy nie robię z fleszem, bo są odblaski. Korekcję, podstawową można zrobić w Irfan View (np. automatyczne dopasowanie kolorów) - chociaż czasami całkowicie przekłamuje prawdziwe kolory, ale często jest ok.
Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #198 : 01 Czerwiec 2012 - 10:20:46 »

Do postu Espero dodam jeszcze, że dobrze jest zastosować dłuższy czas naświetlania i oczywiście używać samowyzwalacza- wtedy aparat jest całkowicie nieruchomy w chwili robienia zdjęcia.
gardenia
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #199 : 05 Czerwiec 2012 - 16:48:05 »

Ja z kolei zawsze staram się robić zdjęcia na dworze przy świetle dziennym, bez lampy. Zawsze z ręki. O ile pamiętam, to chyba tylko "VW" robiłem przy świetle sztucznym.
Z opisu, który znalazłem na necie wynika, że mój Nikon D5000 ma mniej megapikseli od aparatu espero.
Strony: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: