Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
15 Wrzesień 2019 - 19:47:34 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: know1126  (Przeczytany 79482 razy) Średnia ocena: 5
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
SOHY
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #180 : 06 Maj 2012 - 10:25:15 »

Spacer po deszczu przypomina mi jakiegoś współczesnego ruskiego malarza ale zapomniałem nazwisko.
łódka jest naprawdę fajna , widać takie marynistyczne klimaty lubisz bo zawsze Ci wychodzą ciekawe te prace .
A grucha jest pycha , jakie kolory użyłes do tej gruszki ?
W eterni to mi przeszkadza ten biały kolor na wszystkim.
O akwarelach to się nie wypowiem bo nigdy w rękach nie miałem.
No dobra koniec marudzenia :-)
Dziwi mnie to co pokazujesz bo np. biorąc pod uwagę takie dwa obrazy jak w objęciach i żaglówka to jakby dwie inne osoby namalowały .
To tak jak raz byś się starał a raz tylko dla zabicia czasu coś na szybkości namalował.

GAdS

Linki sponsorowane:

know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #181 : 06 Maj 2012 - 19:14:34 »

Dzięki Gardenia za zabawne i ciepłe słowa  tak miło...
Z konkursami to jest tu widzę tak,że nie zawsze pomysł trzeba mieć, ważne jest czy sie podoba czy nie, choć oczywisćie każdy czymś innym sie kieruje podczas głosowania, tak jak i każdy inny gust może mieć.
Ja myśle, że i tym razem będzie dobry konkurs  okok

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxx

Dziwi mnie to co pokazujesz bo np. biorąc pod uwagę takie dwa obrazy jak w objęciach i żaglówka to jakby dwie inne osoby namalowały .
To tak jak raz byś się starał a raz tylko dla zabicia czasu coś na szybkości namalował.

SOHY - zależy który wg Ciebie jest ten lepszy a który z tych bardziej dla zabicia czasu i na szybkości...
Z tym że w sumie obie te prace takie sobie więc nie mam co być ani z jednaj ani z drugiej zadowolony.
A jak sie maluje to chyba sam wiesz - czasem sie człowiek stra bardziej, czasem mniej, czas też różnie - zależy ile sie go ma...
Ten Spacer to jak w fotorelacji mowiłem - na zlecenie był , a miał być w stylu Afremowa, dobrze mówisz - chyba ruski, czy ukrainski , jakoś tak ;)

Do gruszki to wszystko co miałem ciepłego żółto- brązowego : żółty kadmowy jakiś tam, neapolitańska żółć, siena, troszeczkę sieny palonej ale mało, brunat karpowy ale ten zauważyłem że (przynajniej RENESANS) jest różny , raz jasny a raz ciemny, choć na tubki takie same są... no jeszcze umbra - kiedyś taką wielką tubę Amsterdamu kupiłem gdzieś, fajna jest, kryjąca ale fajnie sie rozprowadza i rozpuszcza, lepiej od renesansów.. to niej troche błekitu cyan albo ultramaryny żeby był taki ten prawie czarny, ciemny cień ;)

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
adorata
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #182 : 07 Maj 2012 - 07:23:52 »

Żaglówka i akwarele bardzo mi się podobają, nie ma niczego do zamalowywania... okok
SOHY
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #183 : 07 Maj 2012 - 16:04:17 »

Zdecydowanie lepszy efekt osiągnąłeś w żaglówce.
Nie chodziło mi o ocenianie który jest lepszy a który gorszy , żaglówka wydaje się być tematem lżejszym i swobodniejszym a efekt zdecydowanie lepszy.
nie rozumiem dlaczego nie jesteś z niej zadowolony ja uważam , że na prawdę przyciąga uwagę no i polska flaga  okok

Dzięki za "skład " gruszki - uzupełnię zasoby o brunat i też spróbuję coś w żółci urodzić :-)

j_dyga
Bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #184 : 10 Maj 2012 - 23:34:44 »

Fajne prace, podoba mi się operowanie plamami i kolorem w olejach, dobry jesteś w tym, tylko uważam, że za bardzo się asekurujesz i to osłabia efekt, te takie dokładne domalowania krawędzi - myśle, że było by ciekawiej jakbyś poszedł bardziej "na całość" - np. gdyby gruszka nie była tak dokładnie oddzielona od tła tylko  się z nim zlała - na fragmencie, albo te lilie wodne, widział bym miejscami bardziej zespolone z wodą i odbiciami, żaglówka - super niebo i woda, a sama łódeczka znowu odstaje - widać każdą linkę (wantę) i to na całej długości, szaleństwo nieba i wody i takie nieśmiałe coś na środku.
Akwarelki - super, gatulacje - "mniej znaczy więcej"!
nokia75
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #185 : 11 Maj 2012 - 15:28:29 »

Brzozy super  okok oczywiście w Eterni brak tego latającego batmana nad miastem i tak wygląda moim zdaniem lepiej bez niego usmiech
Akwarelki też niczego sobie  okok
pozdrawiam

Co komu po tym, że choćby cały świat pozyskał ale na swej duszy stracił?......
know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #186 : 11 Maj 2012 - 18:15:33 »

Dziękuję Adorato, SOHY  tak

uważam, że za bardzo się asekurujesz i to osłabia efekt, te takie dokładne domalowania krawędzi - myśle, że było by ciekawiej jakbyś poszedł bardziej "na całość" - np. gdyby gruszka nie była tak dokładnie oddzielona od tła tylko  się z nim zlała - na fragmencie, albo te lilie wodne, widział bym miejscami bardziej zespolone z wodą i odbiciami, żaglówka - super niebo i woda, a sama łódeczka znowu odstaje - widać każdą linkę (wantę) i to na całej długości, szaleństwo nieba i wody i takie nieśmiałe coś na środku.
Akwarelki - super, gatulacje - "mniej znaczy więcej"!

J_dyga - dzięki również,
po części masz rację, tzn - napewno najlepiej by było zrobić każdej pracy dwie wersje , tzn taka jak jest i taką wg Twoich rad. Gruszka osobiście mi sie nawet podoba (co nie znaczy że dobrze jest zrobiona), ale Lilie fakt - wzorowałem sie na podobnym obrazie z tym że był on bardziej pływający, właśnie tak jak Ty mowisz...  Niemniej Lilie już przeszły do historii, w ich miejsce możę powstaną kiedyś lepsze ;)
Łódka taka naklejona bo wiadomo - szkolne malowanie się kłania - najpierw tło , potem łódź.
Zatem następne takie klimaty będą bardziej treningiem wg Twoich rad  tak

brak tego latającego batmana

haeheheehee  haha  no niech będzie że to batman ;) dziękuje Nokia, wzajemnie pozdrowionka  oczko

Cichy
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #187 : 16 Maj 2012 - 16:30:40 »

Dotarłem w czytaniu do Twojej galerii.W Waszych rozmowach wszystko już chyba było powiedziane.Widzę, że robisz szybkie postępy - ale widzę taż brak zdecydowania.Czas zadać sobie pytanie - jak i co chcę malować.Jakim malarzem chcę być ,do czego w sztuce zmierzam.Czy czuję ,że moje prace są tak naprawdę moimi pracami i mam swój styl.A potem robić "swoje"- konsekwentnie z całym dobradziejstwem pochwał i krytyki.Oczywiście malowanie ma nam sprawiać przyjemność i nas bawić - bez tego stracimy dystans do swoich prac.Ale brak humoru Ci nie grazi ,więc będzie dobrze.Pozdrawiam Cichy.
know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #188 : 16 Maj 2012 - 20:53:10 »

Tak, dokładnie Cichy , masz absolutnie racje... taki też okres w życiu, okres zmian, trochę zakrętów, troche pod górkę, i tak samo też w malowaniu. Często - co z resztą juz pisałem - zastanawiam się - jaką drogę obrać , bo jak na razie - to jak widać - jest tu wszystko i nic ;)
Mam wiele pasji w życiu i podobnie w malowaniu - nie raz jest tak że co drugie foto które widze bym chciał przemalować.. zresztą wiem że nie tylko ja tu tak mam.
Tak czy inaczej - trzeba działać i już! ;)

Dziękuje za odwiedziny  oczko

jarygon
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #189 : 17 Maj 2012 - 03:13:36 »

Zajefajną masz kolorystykę w " Żaglówce " . W ogóle z nowości które wrzuciłeś to dla mnie   obrazek nr. 1 . Podoba mi się także kolorystyka nieba w ,, Brzozach" .
Strony: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: