Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
15 Wrzesień 2019 - 21:45:36 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: know1126  (Przeczytany 79484 razy) Średnia ocena: 5
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
wendipo
Malarz miesiąca

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #170 : 10 Marzec 2012 - 15:16:16 »

"Jednoczesnie nie miejscie za złe ze pisze cos u kogoś w galerii a sam nic nie robie ;) tak po prostu czasem jest niestety ;( a pisze zawsze z dobrych chęci ;)"
Know, nikt (tak sądzę) nie ma Ci za złe, że komentujesz bez jednoczesnego wstawienia. Przecież chyba każdy tak ma czasem? Głowa pełna pomysłów, więc na pewno niedługo jakieś super dzieło stworzysz tak

usmiech
GAdS

Linki sponsorowane:

Beadom
Forumator
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #171 : 18 Marzec 2012 - 11:55:47 »

Ja poczekam cierpliwie na następne obrazy , sama mam problem z czasem i doskonale Cię rozumiem...Może coś wykombinujemy razem i znajdziemy jakiś sposób na rozciągnięcie doby rotfl
Oczu nie mogłam oderwać od ptaszka w klatce. Zabójcze!!! okok
know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #172 : 24 Marzec 2012 - 22:51:14 »

So...
No to w końcu jest czas by coś wrzucić choć uprzedzam że nie ma też tego wiele :(

Dzięki Wam wszystkim za słowa zrozumienia  tak

Oczu nie mogłam oderwać od ptaszka w klatce. Zabójcze!!! okok
Beadom - dzięki również... Fakt, nawet mi sie to podoba, drugie pseudo-abstrakcyjne dzieło "miasto" zostało juz zamalowane, Ptaszek tymczasem pozostał ;)

Co do prac...
...jako, że ze wsząd zalewają nas remakami wszelkiej maści - płyt, filmów, co by wydrzeć troche kasy - ja tym samym tropem ide ;) i coś co już było tylko w nieco zmienionej formie, wg sugestii :

Znów samotnie, olej, 50x35.

Eternia, olej, 60x30.   Pisałem wtedy co prawda,że tą pracę sprzedałem co prawda,
ale transakcja nie została ostatecznie sfinalizowana, allegrowicz wycofał sie i zostało to to u mnie...

Zagadka - czym różnią się powyższe prace od pierwowzorów ;)

Prace konkursowe:

Spacer po deszczu , olej, 70x40.

W objęciach, olej, płyta ok.A3,

Brzozy - olej , 70x40,   2011r.,
-takie tam na szybko - proste, komercyjne , dekoracyjne malowanie.

2 proste akwarele, format ok A4,
raczej jako ćwiczenie potraktować to należy.
Mgły I & Mgły II

Żaglówka, olej , ok 35x55.

Miało być coś szpachelką w stylu tamtego "Pirata" ale nie bardzo wyszło...
Pojdzie do ponownego użytku na coś innego niedługo chyba..

Lilie wodne, 60x40, olej.

Gruszka ;)  60x40, olej.

Tu troche ćwiczyłem malowanie grubymi plamami farby, bez muskania na początku, dopiero potem troche gładziłem..
Niemniej cieżko sfotografować było mi to bo aparat zawsze ma problem z fotografowaniem
półprzezroczystych warstw i wychodzą różna dziwne akcje nieraz.

Kolejne prace postaram sie już wrzucać częściej, a
teraz w końcu zabiore sie za oglądanie galerii bo mam zaległości i w tym ostatnio..

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
wendipo
Malarz miesiąca

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #173 : 27 Marzec 2012 - 19:13:47 »

Know, dzięki za komentarz na moim profilu usmiech
Teraz o Twoich pracach, krótko..........
Znów samotnie, spacer po deszczu, w objęciach, brzozy, gruszka...........i Ty piszesz, że "nie umiesz takich typowych, malarskich, pięknych widoków, krajobrazów robić," a te przytoczone to niby jakie są, nie malarskie?
Ja maluję tak, Ty czy jeszcze inni inaczej, co nie znaczy gorzej lub lepiej (pomijam czysto techniczne uchybienia) Nie stresuj się, bo nie masz powodów, a i jeszcze jedno, świetne akwarelki, takie przygaszone lekko, monochromatyczne, super okok

usmiech
Gruszka
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #174 : 24 Kwiecień 2012 - 14:44:58 »

Grucha pierwsza klasa - nie powstydziłabym się usmiech

bardzo podoba mi się zlanie gruszki z tłem, a jjednoczesnie wyraźne jej wychodzenie do widza usmiech naprawde fajna.

a tych wyżej - żaglówka, mimo że temat dość powszechny, to jednak ogromnie mi sie podoba ze względu na dobór barw. Sa takie kompozycje kolorystyczne, które, choćby obraz miał nie wiem ile błędów, sprawiają, że jestem kupiona - i ten właśnie taki jest. Cukierokowo lazurowo-różany - a przez to wspaniały. I efekt tych rys - nie mam pojęcia co to i skąd się wzieło - ale dodaje charakteru.

Mgły też dobre - a lilie nigdy jakoś mnie nie biorą usmiech

no i też masz miasto z lotu ptaka usmiech Twoje jakoś tak bardziej nierealne - takie własnie miało byc moje... ale ostatecznie to dwa zupełnie różne miasta oczko nie da się ukryć usmiech

Mój boże, a ja nie mam w domu ani kropli wódki...
/Dwa żebra Adama/
Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #175 : 26 Kwiecień 2012 - 21:39:08 »

Żaglówka najbardziej mi się chyba podoba, nie wiem co Ty od niej chcesz- sympatyczny obrazek.
Ćwiczenia w akwareli całkiem całkiem- totalny minimalizm środków, a efekt, jak się patrzy- niezłe.
Brzózki ładne, co tak tłumaczysz, że szybko, komercha itd-  można się czepiać, ale nie jest źle, mają klimacik. Nie wiem tylko, dlaczego 70x40 robisz na dwa razy-w sumie to dość standardowy rozmiar...
lilie- to raczej do powtórnego wykorzystania oczko
gruszka- jedna grucha 60x40 !- depresję miałeś, czy co??? rotfl
know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #176 : 27 Kwiecień 2012 - 10:02:12 »

Grucha pierwsza klasa - nie powstydziłabym się usmiech

Dzięki, tak mi się jakoś skojarzyło nie wiem czemu z Tobą ;)

Towicz- tak te Lilie już czekają na zamalowanie hehe  tak

Gruszka jedna bo taka jakaś fota mi wpadła w oko i chciałem se na niej poćwiczyć.. Teraz gdzieś tam mam już całą miskę gruszek - będziem ćwiczyć dalej  tak

Fajno że się coś podobie Wam  oczko

gardenia
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #177 : 27 Kwiecień 2012 - 21:32:07 »

To ja też swoje trzy grosze, bo skoro mi się coś podoba, to czemu mam powściągliwie milczeć usmiech

"Brzozy" - przyjmij słowa ostrej krytyki: te drzewa nie wyrastają zza łanów zbóż (czy traw), tylko są do nich od góry przyklejone. Po co te czarne kropki u nasady każdego z drzew? Niebo piękne. W sinej mgle dale też.
"Grucha" - ujęcie prawie a la Towicz oczko . Można po prawej domalować ogryzek. Wtedy pracę można będzie wykorzystać w konkursie "Starość i młodość"  rotfl
W "Znów samotnie" słychać ten deszcz. Świetnie oddany nastrój jesiennej szarugi. Tytuł taki sobie. Ja bym bardziej optował przy "Znowu leje".
"Eternia" - tytuł jak najbardziej klimatyczny, a i sam obraz podoba mi się bardzo. Jedyne, co ewentualnie bym sprawdził, to czy te bliki na dachach nie powinny być żółte, a nie białe. I trochę można by osłabić czarne cienie w oknach, bo sprawiają one przygnębiające wrażenie, jak osiedle w Piekarach Śląskich. Niebo piękne.
"Mgły" są piękne i skończone. Tam już nie trzeba nic zmieniać.
"Żaglówka" - lekka i zwiewna. Niebo przepiękne.
know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #178 : 27 Kwiecień 2012 - 22:25:15 »

Ehehhee... Gardenia  - z tym ogryzkiem to mnie rozwaliłeś  rotfl dobre! W sumie pomysł niegłupi choć chyba zrobię na konkurs coś mało oryginalnego. Ale to by też było dobre  mysl 
Uśmiałem się, dzięki  oczko

Słowa krytyki przyjmuję i zgadzam się co do brzóz.. w sumie jakiś prześwit między tymi chaszczami -tak by było widać torche pni drzew - w jakimś stopniu by polepszył odbiór.. ale to takie na szybko , wiesz.. no i kropki te czarne .. kurde, jak ja tego nie zauważałem ? nie wiem :/

Znów samotnie to jak pisałem delikatnie przerobiona wersja takie pracy konkursowej sprzed paru(nastu?) miesiecy - wtedy na ławce siedział taki człowieczek i siedział "Znów samotnie"... człowieczek wyleciał a tytuł został ;)

Fajowo,że ktoś tu w ogóle zagląda hehheh ;)

Aha - Towicz - te brzozy to na dwa razy robione , ponieważ miał być taki mniej więcej rozmiar a ja akurat miałem wolne takie dwa płótna więc zrobiłem (ostatnio komercyjnie modny) dyptyk..

Dzięki !  oczko

gardenia
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #179 : 02 Maj 2012 - 19:58:28 »

[...]chyba zrobię na konkurs coś mało oryginalnego.

Oj, coś mi mówi, że mój pomysł konkursowy jest też mało oryginalny. Ale w sumie temat sam narzuca łopatologiczne przedstawienie kontrastu.  bezradny No, chyba że ktoś jest gieniusiem, i wpadnie na super pomysł...

Fajowo, że ktoś tu w ogóle zagląda hehheh ;)

Nieee, know, nikt do Ciebie nie zagląda. Te ponad 10.000 wyświetleń, to Googlus gigantus na przemian z Mikrusem softusem zrobili.  tak
Strony: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: