Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
20 Październik 2019 - 23:36:40 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 21   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: know1126  (Przeczytany 80331 razy) Średnia ocena: 5
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Mariucha
Tubylec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #120 : 01 Sierpień 2011 - 16:46:33 »

Grzyb akwarelowy  występuję wtedy gdy nieopatrznie w jednym miejscu powstanie kałuża farby ,która schnie dłużej od innych w pobliżu.I wtedy powstaje taki nieciekawy zaciek.
Są malarze,którzy ten efekt potrafią wykorzystać by akwarela jeszcze zyskała na wdzięku.
GAdS

Linki sponsorowane:

teresa
Admin
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #121 : 03 Sierpień 2011 - 06:18:35 »

Nie zauważyłam Twoich słoneczników.
"Słoneczniki" - piękne, utrzymam swoje zdanie,
jesteś na bardzo dobrej drodze w malowaniu techniką laserunkową.
Dobrze opanowujesz malowanie kwiatów- podoba  mi się wypracowanie płatków kwiatu.
Kontrast plam barwnych. Ładna praca pędzlem, trochę grubszej warstwy farby,
jak by połączenie laserunku z impasto. Widać zdecydowaną, lekką rękę.
Kontrast - zimna tło i jaskrawe, promienne kwiaty. Coś na podobieństwo  van Gogha w użyciu barw
Słoneczniki to piękny motyw w malarstwie, któremu prawie żaden malarz się nie oparł.
Koniec XIX wieku - ten kwiat stał się bardzo popularnym kwiatem ozdobnym.
Jak również też ma swoje znaczenie w symbolach jako radość życia i idealizm.

okok
know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #122 : 03 Sierpień 2011 - 17:24:36 »

Dzięki Tom... te prace co wymieniłeś są pełne wszelekiej maści błędów choc chciałem za każdym razem zrobić coś takiego... cos w stylu wielkich mistrzów - malarswa/tego forum... jak skutek był, to za każdym razem widać hehe... ale bardzo miło, że sie coś podoba  tak

Mariuszu - już kumam  okok nie raz takie coś mi powstawało - zarówno na tych pracach co są, jak i na tych co są w koszu, ale teraz wiem jak to sie nazywa ;)

Tereso - mówisz, że piękny motyw w malarstwie - tak, aczkolwiek jak by nie to, że to na zamówienie, to sam z siebie bym kwiatów nie malował  rotfl i tak - one były zaczęte troche szpachelką, potem pędzlem... ale czy lekką ręką - raczej nerwową ręką początkującego - niektóe kwiaty tam zwyczajnie mi nie wyszly, nie ktore liście również... fajnie, że jako całość sie podobają ;) no i mojemu znajomemu-klientowi  - też sie podobały, a to też ważne  oczko

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
TomFrost
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #123 : 04 Sierpień 2011 - 07:58:09 »

Dzięki Tom... te prace co wymieniłeś są pełne wszelekiej maści błędów choc chciałem za każdym razem zrobić coś takiego... cos w stylu wielkich mistrzów - malarswa/tego forum... jak skutek był, to za każdym razem widać hehe... ale bardzo miło, że sie coś podoba  tak
Są pewne obrazy, na które gdy patrze to nie ma dla mnie wogóle znaczenia ich poprawnośc. Czy to jest przejaw ignorancji i jako amator malarstwa powinienem wziąc się w garśc i wyłąpywac błędy? pewnie dzięki temu bym się uczył szybciej.. ale nie miałbym takiej przyjemności z przeżywania usmiech A może jest w sztuce miejsce dla niepoprawnych obrazów? Ja tak odbieram również muzykę, przykładowo zachwycam się mega poprawnym graniem orkiestr muzyki poważnej ale również gdy słucham koncertów Hendrixa to żadne nieczystości czy pomyłki nie zakłucają mi odbioru (a jest ich pełno).. a wręcz przeciwnie..  okok w Twoich pracach najbardziej podobaja mi sie te "lekkie" bardziej spontaniczne, uchwycasz moment rzeczywistości - na mnie to działa.  okok

pozdrawiam
Paweł
SOHY
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #124 : 25 Sierpień 2011 - 10:36:17 »

Krzychu , dobre masz prace , podobają mi się , Pirat mi się bardzo spodobał minimum kolorów super efekt i ta flaga na maszcie :-) .
Kwiaty też są ciekawe zarówno magnolie jak i słoneczniki , nie lubisz jak piszesz tego tematu a ja uważam , że kwiaty są interesujące i lekkość z jaka wydają się być stworzone sprawia że są naprawdę ciekawe.
Wąwóz w sandomierzu też jest bardzo interesujący no i maj zdecdowanie mi się podoba .
Podobnie wszystkie prace związane z żaglówkami są bardzo ciekawe i przyjemne dla oka w kolorystyce .
Jeśli będziesz miał jeszcze zamówienia na kwiaty to chętnie popatrzę na efekty  tak
Vagabond
Tubylec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #125 : 22 Wrzesień 2011 - 21:10:44 »

I tak oto Know dotarłem ja do Ciebie... po Twych śladach ode mnie.
Przyznam się, że pobieżnie dotąd rzucałem okiem na prace tutejszych forumowiczów i byli to nieliczni. Nie wypowiadałem się dotąd, nie wiedziałem czy powinienem, jestem amatorem, aczkolwiek zapach farb i blejtramu nie jest mi obcy, od dzieciństwa były zawsze gdzieś obok mnie, nie, to nie ja malowałem, ale ktoś z moich bliskich. Nie jest obca mi twórczość malarzy choć nie było to jakąś moją pasją, oczywiście w jakimś stopniu mnie to interesowało. Jako dziecko i młody chłopak lubiłem oglądać profesora Wiktora Zina i jego "piórkiem i węglem"...Tu zaistniałem przez przypadek trochę i chciałem porad, które otrzymuję od Was, od Ciebie, czasem się do nich stosuję, czasem nie, ale wszystkie dla mnie są cenne i czytam te uwagi ze skupieniem....
Ale do rzeczy.
Know, podziwiam Twoje akwarele i jesteś w nich THE BEST. Czy Ty naprawdę masz zaledwie 24 lata? Przyjrzałem się Twoim pracom...akwarela...to dla mnie była farba zawsze bardzo skomplikowana, odnosiłem wrażenie, że tą farbą nie da się malować, że się rozlewa, że papier przemaka...
Nie wiem co napisać, ale będę szczery...olej tak sobie widzę, choć wyjątki znajduję. W akwareli rewelka.
Jest sporo tu prac, które chciałbym mieć u siebie na ścianie ( a mam trochę /nie swoich/) same oleje.
Sporo mógłbym wymienić, które mi się podobają, nie śmiał będę krytykować co mogłoby być lepiej, co należałoby poprawić, nie dogodzi się każdemu i mało który artysta zaspokoi w 100% swoim dziełem widza zapewne. Nie śmiem, też dlatego, że mimo Twojego młodego wieku, to Ty właśnie jesteś  dla mnie artystą, nie ja dla Ciebie.Po za tym jak zauważyłem sam potrafisz odnaleźć swoje błędy. Wymienię jednak te, które mi się podobają bo nie wytrzymam.  usmiech
Podobają mi się:
plaże, wąwóz, Amsterdam, Jezus, dzieci, wiosna i lato, cykl tancerek, budynek, Kamienica jest SUPER, mostek (renesanse), bezdomny na ławce (tak ja go nazwałem), jest kapitalny. Miejskie widoki - dla mnie rewelacja, nie wiedziałem, że widok namalowanego autobusu może dać do myślenia...samotny, płacz  bardzo mi się podoba, tramwaj - też coś w nim jest, pirat, zima i szczególnie - mroczni. Chciałbym być w posiadaniu jednej z twoich prac. Jeśli mówisz, że nie zaistniałeś dotąd na żadnej wystawie to nie wieżę. Ale jeśli to prawda, to nie wiem jak to możliwe, i ślepy ten kto powinien Cię wypatrzeć, a tego nie zrobił.
Know, chylę czoła przed Twoimi pracami.
Pozdrawiam.
vagabond.

Niczym strudzony życiem włóczęga, przemierzam najciemniejsze zakamarki swojej duszy w poszukiwaniu małej iskierki utraconych marzeń.
know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #126 : 22 Wrzesień 2011 - 22:02:58 »

Ojejku... to mi sie nazbierało pochwał - niemniej w większości niezasłużenie bo ja naprawdę jeszcze nie umiem wiele  oczko to nie sztuczna skromność, czy nawet wrodzona skromność... to fakt ;)

Czasem/często  - widzę jakieś detale u innych - u Was - co jest do poprawy, co sam bym poprawił, ale zaraz na ogół staram sie zaznaczyć że sam wielu rzeczy bym nie zrobił lepiej. Bo widzieć błędy a zrobić coś lepiej to różnica...

Fajnie że sie komuś podobają jakieś moje prace, że się Wam podobają - Vagabond, SOHY, TomFrost...

Vagabond - mi sie Twoje z kolei podobają - kurcze, sam ołówkiem nic nie robie , ale innych oglądać lubię. Chyba boje sie ołówka  mysl Sam wiek wydaje mi sie że nie ma wiele do tego co sie umie, tzn troche ma, ale w pewnym wieku można już tworzyć dzieła... to bardziej kwestia tego ile czasu praktykujemy, a nie ile żyjemy ;) zdobywanie informacji, edukacja + praktyka = sukces. Ot co. Dlatego uważam że super mieć takie forum, bo można coś wynieść, coś przynieść, pokazać. I wiadomo że nie idzie to w próżnie, tylko ktoś to widzi.

A z wystawą to serio nie miałem jeszcze do czynienia... no może jak byłem mały - w przedszkolu, czy w podstawówce, w klasach I-III  rotfl   Chciałbym może i kiedyś zaistnieć, ale do tego myśle, że musze najpierw odnaleść swój kierunek, tzn jakąś płaszczyzne po której bede sie poruszać i swobodniej sie w niej czuć. Bo na razie to tak próbuje wszystkiego: a to olej, jakieś podkłady akrylem, a to akwarela... a to zamek, a to krzaczek, czasem człowiek. Miszmasz... A ja ciągle szukam swojego... jak znajde, to naprodukuje dzieł hurtowo, które kiedyś sprzedam za setki tysięcy. Dolców.  rotfl

Do tego czasu mam zamiar dobrze sie bawić z tym forum, dać coś od siebie i jak najwięcej sie nauczyć.

Również chylę czoła i pozdrawiam Ciebie Vagabond i wszystkich   tak . I ruszam w krainę snów... Adios  milczek

Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #127 : 23 Wrzesień 2011 - 19:34:23 »

Oglądam Twoje obrazy i oglądam i chciałbym coś konstruktywnego o nich napisać. Teresa sporo o Twoich ostatnich pracach powiedziała, ale i ja wtrącę swoje trzy grosze.
Zamek nad wodą: zdecydowanie nie podoba mi się prawa strona obrazu, ten brzeg w oddali pociągnięty na zielono, nie współgra z ciężką bryłą zamku. W ogóle, a propos zieleni. Wieczorem drzewa nie są już zielone, wchodzą w mroczne odcienie np.błękitu paryskiego doprawionego np. szmaragdem, a nawet czerń, zwłaszcza gdy światło niskie z tyłu. Polecam pobawić się z mieszaniem zieleni z błękitami i brązami. Wystrzegaj się takich kolorków jak czysty szmaragd, to jest nienaturalne i 'kijowo' wygląda.
Ciekawi mnie, czy malowałeś ten zamek z wyobraźni? Ale chyba nie, bo skądś kojarzę ten kształt (Węgry?). Jeśli ze zdjęcia, można było pokazać więcej otoczenia, oczywiście cały czas o prawej stronie marudzę usmiech
Niebo nieźle wyglądałoby czyste, malowanie chmur, jak wszystkiego zresztą, z wyobraźni, jest zawsze ryzykowne i łatwo je zepsuć, a przez to i obraz- przez jakieś tam głupie chmury usmiech
Po tym jak linie ścian zamku przebijają przez drzewa wnioskuję, że obawiasz się  grubo kłaść farbę, a w malowaniu olejami, grubo jest gut, a cienko tylko czasami. Spróbuj farbę nakładać małymi plamami, nie rozsmarowuj jej na prawo i lewo. Kładź plamy koło siebie. W ogóle przy olejach musisz zapomnieć o akwarelach, to zupełnie inna filozofia malowania.
Poza tym:
Ten jesienny pejzaż, na który teresa tak pomstowała, to do tylko zamalowania mz. Nie żałuj usmiech
Drugi zamek nazwałem 'tańczącym' bo piony we wszystkie strony skaczą rotfl
Wybacz, że tyle tu nagadałem, ale mam nadzieję, że pomoże Ci  to robić lepsze oleje. Jesteś ciekawym gościem, który obok zaskakująco dobrych prac, popełnia też eee...mniej dobre usmiech Wrócę tu jeszcze i pomarudzę. Nara usmiech
know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #128 : 24 Wrzesień 2011 - 21:16:13 »

Hejo ;) po pierwsze to dzięki za odwiedziny i uwagi - napewno coś z nich wyniose na przyszłość  tak
Zamek nad wodą to nie wiem czy Węgry ale istotnie malowany troche z foto - kształt, bryła - reszta z głowy. No i dlatego chyba te błędy, o których mówisz. Pejzaż z lasem - może faktycznie kiedys zamaluje - jak bedzie mi podobrazie potrzebne  oczko tylko ze trza bedzie szpachelką drapać bo miejscami jest spoooro farby  ;))

Towicz - jak tylko coś będę wrzucać - wpadaj śmiało i marudź - ja zapraszam  okok

know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #129 : 11 Październik 2011 - 15:13:52 »

A tu pare jakichś ściennych malunków, kilka bo nie są to jakiś malarskie dzieła, aby nimi zawalać moją "wspaniałą" galerię ;)
technika to farba akrylowa, wymiary różne - jak widać...

1) Storczyk...

2) Wodospady... średnio wyszły, szczerze to przytłoczył mnie temat no i wykonanie w takim formacie.

3) Drzewo - tak to jak i kolejne - w stylu dość popularnych szablonów.

4) Dmuchawce

5) Drzewo II , 2,5m.na 2m.

6) palma

7) Zachód Słońca 2,5x2m.

8) Ekipa 2,5x2m.

9) Ekipa II

10) Jakiś tam: Kolorowy motyw

Mam nadzieje że nie wstawiłem za dużych fot, ale nie jestem pewien bo spory bajzel mi sie tu zrobił, a wrzucanie zdjęć przy użyciu net'a nie ze stałego łącza - to spore utrudnienie.

Strony: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 21   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: