Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
24 Września 2022 - 22:55:27 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: DavidZ  (Przeczytany 82093 razy) Średnia ocena: 5
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #130 : 28 Maja 2012 - 19:49:55 »

Tym razem bardzo podoba mi się portret na krześle i to pomimo skróconego tułowia i zbyt długich łydek. Czy to złośliwość techniki, która lubi sobie skrócić co nieco? Postać ma wyraz, fajnie wygląda podłoga i tuba z farbą. Draperia z tyłu taka se- szkoda że nie na całej powierzchni. Jabłko też mocno umowne.
W martwych naturach nie poświęcasz należytej uwagi przedmiotom. Na pierwszej nie mogę zidentyfikować tego dziwnego kształtu przed stołem- to tkanina? Jeśli tak, to kiepsko- nie dawaj do teczki. Druga jeszcze gorsza- a to nabazgrane tło to już przesada. Zastanawiam się- jeśli w martwej naturze nie cyzelujesz detalu, względnie nie eksperymentujesz z kolorem lub formą- to po co je robić?
Niezłe akrylowe butelki- właśnie -fajna kolorystyka i forma. Prawie to idzie już w jakiś kubizm oczko
DavidZ
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #131 : 02 Czerwca 2012 - 19:19:35 »

skrócone tułowie to wepchanie się zbyt w krzesło i przez oparcie się na kolanie, co do tła w martwej natyrze to jest według mnie ciekawe, bo jest bardziej ekspresyjne. to teraz nowe obrazy namalowane w trzy dni.
parę martwych naryr studyjnych

Uploaded with ImageShack.us

oraz odkryłem jak malować olejem na kartonie z sklepu artystycznego, myślę że będę malować tak obrazy studyjne i inne na tym podłożu, jest tańsze, w dużych rozmiarach, więc co kolwiek mi zaświta będę móhł na tym malowć, pon ieważ najmuje też mniej miejsca. okok
tutaj taki autoportret
..NIKT NIE CHCIAŁ ŻEBYM GO NAMALOWAŁ... zdjęcie pod kątem bo nie lubię błysku farby olejnej...
,,Apollo i Dafne, Autoportret''

Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #132 : 02 Czerwca 2012 - 21:10:55 »

Wreszcie przyzwoita martwa natura, ta z cytrynami.  okok
A tamtej 'ekspresyjnej' niema co bronić. Kaszana oczko
DavidZ
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #133 : 07 Czerwca 2012 - 17:01:41 »

Mi ta ''Kaszana'' kojarzy się z martwymi Ślewińskiego... przez te dwa dni poeksperymentowałem z pastelami olejnymi, oto rezyltaty

AKT pastel, 70/50

Macierzyństwo pastel, 70/50

i taki mały obraz akademicki, olej na płótnie

A jeszcze wazony! olej na płótnie.

Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #134 : 07 Czerwca 2012 - 17:52:56 »

W macierzyństwie bardzo ładny profil matki. Sporo tam wszelakich niedociągnięć, ale ta twarz ma w sobie ciepło i taki jakiś błogostan- naprawdę fajne. Reszta wygląda, jakbyś chciał jak najszybciej obraz zamknąć.Nic się nie dzieje na sukni i na pieluszce.
Wazony niezłe, można było jeszcze co nieco czasu im poświęcić, żeby były BARDZO niezłe, zostawiłeś jak zostawiłeś.
W akcie męskim nogi niedobre. Uda za krótkie, kolana nie tam, gdzie powinny.
Akt żeński byłby dużo lepszy, gdybyś go namalował. Po kiego dłubać pastelami tak duże formaty? To samo dotyczy macierzyństwa.
A propos skojarzeń ze Ślewińskim- lepiej, żeby Twoje obrazy kojarzyły się wyłącznie z DavidemZ, nikim więcej.
DavidZ
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #135 : 09 Czerwca 2012 - 16:21:03 »

DavidaZ szukam codziennie, ale inspiruje się starymi mistrzami i pragnę poznac ich metody od nakładania farby po używane kolory  mysl, co do ,,Macierzyństwa'' nic się tam nie działo na modelu więc nic się nie dzieje na obrazie, pozatym to moje eksperymenty z pastelą olejną, którsa myła do niedawna WIELKĄ TAJEMNICĄ ale teraz jest trochę mniejszą, ale pastel jest nadal dość tajemniczą techniką jak dla mnie... co do aktu męskiego to w orginale proporcje sie zgadzają, jest to z rysunku jakiegoś malarza i naga taka była,  rotfl nie znam się do końca na perspektywie rotfl

DavidZ
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #136 : 02 Lipca 2012 - 16:13:38 »

nic nie dawałem, bo mniałem za dużo na głowie, ole teraz nadrabiam zaległości.

,,jabłka'', olej na kartonie

przez administrację forum za efekt, malarskość.

,,młody męźczyzna przy lustrze'' olej na kartonie

,,po kąpieli'' olej na kartonie

AKT według Weissa, olej na kartonie... moje psełdokopie wykonane jakoby do nauki rotfl

Akt według Weissa, olej na kartonie

Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #137 : 02 Lipca 2012 - 21:52:25 »

Spory skok jakościowy! Obydwie laski z paskami całkiem niezłe. Czyżby karton dał Ci większą swobodę?
 Te dwie gołe wg Weissa byłyby równie dobre, gdybyś tej po prawej takiej strasznej łydy nie zafundował. Poza tym spoko obrazek. Za gołymi chłopami nie przepadam. Jeśli już, to dynamicznie, mięśnie, żyły, te rzeczy. A u Ciebie kolorowo, ale płasko, nudno nie podoba mi się.
DavidZ
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #138 : 04 Lipca 2012 - 11:10:02 »

a mi właśnie chodziło o gre kolorów, tematyka nie ma tu większego znaczenia, to po prostu inne potraktowanie studium ludzkiego ciała i techniki(akty męskie)  tak

DavidZ
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #139 : 04 Lipca 2012 - 11:59:13 »

właśnie zrobiłem szkic postaci według jednego obrazu, ale nie zamierzam go kopiować pod względem techniki, ponieważ jest akademicki, chcę przetworzyć go na własny styl, tak jak Picasso robił z niektórymi swoimi obrazami, jeśli coś wyjdzie to wstawie go tutaj:)

Strony: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: