Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
02 Grudnia 2022 - 16:36:49 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: DavidZ  (Przeczytany 83094 razy) Średnia ocena: 5
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
DavidZ
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #110 : 22 Kwietnia 2012 - 14:24:45 »

dzięki za wyczerpujący komentarz, ale to nie miała by być moja twarz, nie było takiego zamiaru- pewnie przez przypadek. Ale jestem zdabia, że każda rysunek czy obraz rozwija do przodu, więc pewnie na forum zabaczycie niedługo nowe twarze, jak za radami Wendipo mysl, choć mam ustalony kanon na twarz kobiety rotfl

Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #111 : 23 Kwietnia 2012 - 10:55:27 »

Podoba mi się martwa natura. Gdyby wziąć 1/3 po lewej (a resztę wywalić)- byłoby na 5. Niestety- im bardziej w prawo tym gorzej. Pofałdowanie czerwonej materii na stole Ci nie wyszło. butelka dużo słabsza od tej z nalepką, no i czerwone/różowe na czerwonym?- nie wygląda to najlepiej. Z rzeczy na plus jeszcze wymienić muszę tło- nieźle wygląda ten kawał materiału i teczka rysunkowa.
Natomiast bardzo rozczarowała mnie scena kawiarniana. Spodziewałem się czegoś bardziej mrocznego, jadowitego- jak u Muncha czy Weissa, a dostałem pogodny obrazek w jasnych kolorkach, na którym najlepsze wrażenie robi ...obraz na ścianie. Źle wygląda szkło- widać malowane z głowy..Nie podobają mi się postacie, jest w nich coś nienaturalnego. Ogólnie- duży zawód bezradny
DavidZ
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #112 : 23 Kwietnia 2012 - 13:28:29 »

zawód jak zwykle gdy pokazuje obraz przed skończeniem, przyzwyczaiłem się milczek
czerwone na czerwonym bo tak było na zdjęciu, nie ja ustalalem kompozycje, ae jeszcze to poprwie

nowa praca, nowa twarz...

SOHY
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #113 : 28 Kwietnia 2012 - 08:05:01 »

Mocno Cię tu krytykują , pewnie wyjdzie Ci to na dobre .
Jeśli potrafisz mieć dystans do tych słów do siebie do świata do pracy i potrafisz wyciągać wnioski i daje Ci to zapału do pracy to w pewnym sensie
jesteś na autostradzie do tego żeby wyszlifować technologie tworzenia dzieła wedle reguł ogólnie przyjętych za słuszne.
Z drugiej strony patrzę na Twoją galerię i widzę gościa który ma mnóstwo chęci do pracy , który chce tworzyć pokazywać zbierać opinie i rozwijać w sobie
coś co robi i co sprawia mu przyjemność .
Rozumiem te prace które przedstawiłeś na początku galerii (i nie tylko na początku) jako powstałe pod wpływem głębokiej potrzeby , stanu który w chwili powstania ważniejszy był niż kompozycja , stanu który popsułoby nadmierne zastanawianie się nad technologią . Widzę to w nich , a ponad to widzę , że masz sposób patrzenia odmienny od wielu i charakterystyczny dla Ciebie. Prace będą się zmieniały , tematy będą się zmieniały , rady i krytyka też ulegnie zmianie pozostanie u Ciebie jednak to co sprawia , że twoje prace mają jakiś klimat , że Ty tam jesteś.
Patrząc na Twoją galerię zastanawiam się co stałoby się na płótnie kiedy tworzyłbyś pod wpływem skrajnych emocji , nie trzymając się tematu , kreski, plam , co stałoby się z płótnem , fakturą , kolorem co w efekcie stałoby się z nami gdybyśmy to zobaczyli .
Mam skojarzenia z wieloma artystami kiedy patrzę na Twoje prace.
Myślę też , że jak wybierzesz inny kierunek kształcenia , niezwiązany z malarstwem to możemy stracić ważnego artystę .
Podsumowując , nie zatrzymuj się w pracy , po czasie patrząc na to co już stworzyłeś sam poczujesz niedosyt.
Jeśli zechcesz kiedyś namalować coś abstrakcyjnego , undergrandowego i wywrotowego to ja bardzo chętnie to zobaczę .
Nowicjusz
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #114 : 29 Kwietnia 2012 - 05:17:57 »

Mocno Cię tu krytykują , pewnie wyjdzie Ci to na dobre .
Jeśli potrafisz mieć dystans do tych słów do siebie do świata do pracy i potrafisz wyciągać wnioski i daje Ci to zapału do pracy to w pewnym sensie
jesteś na autostradzie do tego żeby wyszlifować technologie tworzenia dzieła wedle reguł ogólnie przyjętych za słuszne.
Z drugiej strony patrzę na Twoją galerię i widzę gościa który ma mnóstwo chęci do pracy , który chce tworzyć pokazywać zbierać opinie i rozwijać w sobie
coś co robi i co sprawia mu przyjemność .
Rozumiem te prace które przedstawiłeś na początku galerii (i nie tylko na początku) jako powstałe pod wpływem głębokiej potrzeby , stanu który w chwili powstania ważniejszy był niż kompozycja , stanu który popsułoby nadmierne zastanawianie się nad technologią . Widzę to w nich , a ponad to widzę , że masz sposób patrzenia odmienny od wielu i charakterystyczny dla Ciebie. Prace będą się zmieniały , tematy będą się zmieniały , rady i krytyka też ulegnie zmianie pozostanie u Ciebie jednak to co sprawia , że twoje prace mają jakiś klimat , że Ty tam jesteś.
Patrząc na Twoją galerię zastanawiam się co stałoby się na płótnie kiedy tworzyłbyś pod wpływem skrajnych emocji , nie trzymając się tematu , kreski, plam , co stałoby się z płótnem , fakturą , kolorem co w efekcie stałoby się z nami gdybyśmy to zobaczyli .
Mam skojarzenia z wieloma artystami kiedy patrzę na Twoje prace.
Myślę też , że jak wybierzesz inny kierunek kształcenia , niezwiązany z malarstwem to możemy stracić ważnego artystę .
Podsumowując , nie zatrzymuj się w pracy , po czasie patrząc na to co już stworzyłeś sam poczujesz niedosyt.
Jeśli zechcesz kiedyś namalować coś abstrakcyjnego , undergrandowego i wywrotowego to ja bardzo chętnie to zobaczę .

Bardzło ładnie napisane  -  prawie jak pędzlem  usmiech
DavidZ
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #115 : 29 Kwietnia 2012 - 13:14:55 »

SOHY dzięki z wyczerpujący komentarz, do abstrakcji mi jeszcze daleko,
ale rzeczywiście coś mi każe tworzyć nie patrząc się na zasady czy jakieś wymyślne teorie, poprostu tworzyć coś z niczego...

wyróżnione za technikę malowania (rysunek, węgiel, pastel )przez administrację Forum

A TERAZ krajobraz studyjny, by znaleźć kolor...
a węgiel, bo lubie tworzyć tewgo typu rysunik, traktuje je osobiście i raczej nie prętko z tego zrezygnuje. mysl

adorata
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #116 : 01 Maja 2012 - 21:26:09 »

Bardzo dojrzałe prace, ciekawe jak Twój talent się rozwinie,,,
DavidZ
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #117 : 04 Maja 2012 - 19:54:33 »

Dojrzałe prace, dzięki. Choć sam się nie uważam za dojrzałego psychicznie rotfl

Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #118 : 05 Maja 2012 - 08:07:22 »

Twój pejzaż bardzo przypomina pracę któregoś z malarzy moderny (Kamocki?) i, niestety- nie jest to komplement. Za bardzo wlazłeś w jeden konkretny styl malowania. Jednak dzieła mistrzów polskiego modernizmu- prawdopodobnie najlepszych malarzy w historii naszej sztuki- prezentują niezwykle wysoki poziom warsztatowy, o czym Ty wydajesz się zapominać. Oni nie zaczynali malować w takim stylu- odrabiali realistyczną orkę, jak im profesorowie akademii kazali, a do swojego stylu dochodzili z czasem. Ty próbujesz robić na odwrót, i nie jest to dobra droga- moim zdaniem.
'Mocno Cię tu krytykują'- dlatego, że widzą w Tobie potencjał i dobrze Ci życzą usmiech
Podoba mi się-'nowa praca, nowa twarz'- w końcu coś autentycznego, chociaż ucho zepsułeś  okok
DavidZ
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #119 : 05 Maja 2012 - 08:55:10 »

co do ucha, takie było

Strony: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: