Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
24 Września 2022 - 22:57:59 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: DavidZ  (Przeczytany 82095 razy) Średnia ocena: 5
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
teresa
Admin
*

Aktywność:
3%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #100 : 10 Kwietnia 2012 - 14:24:50 »

DavidZ moim zdaniem nie za bardzo ta kompozycja Ci wychodzi jak na klimat i  temat kawiarniany.
Trochę postacie wyglądają jakby byli oparci o towarową taśmę w sklepie, przy płaceniu za zakupy, lub też zasiadają przy weselnej ławie.
Brak już w samym szkicu klimatu kawiarnianego a jeśli  szkic - rysunek jest nie udany to i malowidło wyjdzie fatalnie.
Wprowadź trochę romantyzmu, chwili. Linie proste poprowadzone od brzega do brzega płótna, myślę, że
przyniosą nie zbyt ciekawy odbiór klimatu kawiarnianego. No, ale to już od Ciebie zależy.
Butelka w tym miejscu też zakłóca naturalność tej scenki. Postawiłeś ją dla równowagi obrazu, co się bardzo rzuca w oczy.
Już w szkicu nie ma swobody przedmiotów. Może stolik zaokrąglij, a po prawej stronie naszkicuj fragment krzesła, coś co nadaje nastrój kafejki.
Same postacie są raczej ok. Twarze zamyślone, pani jakby trochę zagniewana na pana. Wywierają wrażenie poważnej rozmowy,
oby w malarstwie wyszło tak jak w szkicu.

DavidZ to przyszłe malowidło, które obecnie komentuję wydaje mi się, że szkicujesz na jakimś byłym obrazie, czy tak?
Jeśli tak, to musisz bardzo uważać by poprzednia faktura nie wyłaniała się (prześwit) na zaplanowany obecnie obraz.

trochę tak na marginesie
 1). trochę za małe wymiarowo są takie fotki do komentowania, (mało przejrzyste)
bo np. ta fotka ma 375px × 540px a przecież możemy wrzucać zdjęcia swoich prac w wymiarze 800px  x na 600px  
tylko nie przekraczając rozmiaru, czyli wagi fotki (dozwolony rozmiar do 250 KB)
2). czy nie warto zrobić fotorelacji pracy w odpowiednim dziele dla tego typu komentowania, doradzania, itp. (nie oceniania)
nie musisz, bo Ty zarządzasz treścią swojej galerii.
DavidZ
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #101 : 10 Kwietnia 2012 - 14:30:40 »

małe poprawki- zmiana twarzy faceta, wyprostowabie stołu, dodanie kart na stół, zarysowanie obrazu Weissa i studium twarzy (bardziej techniczne) kobiety na innym płótnie. zaraz biore się za jabłka okok, dzięki.

,,2). czy nie warto zrobić fotorelacji pracy w odpowiednim dziele dla tego typu komentowania, doradzania, itp. (nie oceniania)
nie musisz, bo Ty zarządzasz treścią swojej galerii.'' zastanawiałem się nad tym ale myślę że to jedorazowa prośba o radę w tym obrazie:tak:, co do okrągłego stału to się zastanowie. mysl

Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #102 : 13 Kwietnia 2012 - 09:18:46 »

Wg mnie prosty stół jest ok. Typowe siedzisko pod ścianą. Co do klimatu, to myślę, że raczej buduje się go kolorem...Nie jestem pewien, czy babka powinna gapić się wprost na mnie, ale to już Twoja koncepcja oczko
Co to za obraz - ten ostatni? Jakoś ma się on do tego 'kawiarnianego'?
DavidZ
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #103 : 13 Kwietnia 2012 - 18:55:11 »

to obraz Weissa ,,Demon'' tak

Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #104 : 13 Kwietnia 2012 - 21:52:01 »

To wiem, ale chodzi mi o ten duży kolorowy 'portret' POD szkicem obrazu.
DavidZ
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #105 : 13 Kwietnia 2012 - 22:13:57 »

drobne studium do tego obrazu, ale raczej techniczne, bo teraz obraz właściwy inzczej wygląda.

Nowicjusz
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #106 : 18 Kwietnia 2012 - 18:52:26 »

Cześć Dawid,

Gdy przeglądam sobie galerie różnych ludzi na forum (a nie lubię tego robić bo zazwyczaj, nawet oglądając naprawdę piękne prace - nudzę się) i widzę gelerie w których obrazy nie posiadają zadnego elementu wspolnego (czy to w technice, czy w poruszanym temacie, w czymkolwiek...) to pojawiają się w mojej głowie obawy. Wydaje mi sie wtedy ze malunki nie sa wynikiem jakiegos glebokiego poruszenia emocjonalnego artysty ktore nie pozwalaloby o sobie zapomniec. Oczywiscie musze brac pod uwage swoja powierzchownosc wobec czego to nie jest norma ktorej sie kurczowo trzymam. Bardzo podoba mi się to że u Ciebie coś się przez te obrazy cały czas ciągnie, jakiś stan - nie wiem dokonca co. Pozatym, przeglądając galerie czytam również komentarze i porównuje nie tylko obrazy ale też np. krytykę / komplementy. Zadziwiające jest dla mnie to, że tak mało osób otwarcie docenia Twój talent. Jak na moje oko - masz niebywały talent. Nie wiem tylko w jakim stopniu jesteś twórcą a w jakim odtwórcą (nie chodzi o kopiowanie dzieł, lecz o to jak wiele podczas malowania wylewasz swojej duszy, a jak wiele tego co - jak każdy człowiek - zaobserwowałeś i przywłaszczyłeś sobie z zewnątrz). Nie chcę jednak komplementować Cię ostrożnie / sceptycznie - bo naprawdę podobają mi się Twoje prace i domyślam się że masz wielki dar. Tym bardziej, ze jak sam powiedziales jestes samoukiem (w dodatku mlodym) wiec jest to naprawde imponujace. Jeśli może Ci coś  grozić, to odrętwienie dzisiejszej epoki - bo pamiętaj że dzisiaj jest naprawde mnóstwo ludzi dobrze malujących, ale nie wiele z nich wkłada w to tyle siebie co malarze kilkaset lat temu. Zyjemy w czasach ''lekkosci''... Oby Toba nigdy nie kierowalo poczucie wstydu  przed ukazaniem czegos, poczucie obowiazku utozsamiania sie z kims kim nie jestes lub jakiekolwiek odretwienie itp - to sa wszystko straszne zmory ktore mozna wychwycic i obalic tylko w ciaglym staraniu. To sa rady takie bardzo z mojego punktu widzenia, jeszcze nieogrnalem do konca wielosci i ronorodnosci ludzkich bytow wiec mam nadzieje ze nie jestes jednym z tych niezbadanych przezemnie i obcych mi tak bardzo, ze dobre rady dla mnie bylyby odwrotnymi wiec krzywdzacymi radami dla ciebie. ale sam już to raczej wychwycisz :-) pozdrawiam
teresa
Admin
*

Aktywność:
3%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #107 : 21 Kwietnia 2012 - 08:28:39 »

DavidZ, niektóre prace się nie wyświetlają - popraw. usmiech
DavidZ
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #108 : 21 Kwietnia 2012 - 11:50:52 »

Fi dzięki za tak długi komentarz, daje do myślenia o stanie dzisiejszej sztuki i nietyko, co do mojej sztuki to zobaczymy jak to się dalej pociągnie, myślę że jest to bardziej wytwór majej wyobrażni i uczucia które zainteresowało się danym tematem. mysl
oto efekt końcowy obrazu;

olej na płótnie 100/70 ,, Absynt w kawiarni''

Uploaded with ImageShack.us

i praca olejem na płótnie zadanie od Infrawizjera

wendipo
Malarz miesiąca

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #109 : 22 Kwietnia 2012 - 12:20:14 »

DavidZ, bardzo dobrze że malujesz inne tematy, jesteś wtedy bardziej elastyczny, wyrabiasz rękę, spojrzenie, dystans. Gdyby posłuchać rad Fi, że tylko jeden temat, jedna linia, " że u Ciebie coś się przez te obrazy cały czas ciągnie, jakiś stan ......" to nie idź na studia, bo po co, skoro już udaje Ci się " ciągnąć jakiś stan"..... mysl
Druga rzecz, Ty naprawdę masz talent, a że nie każdy Ci to pisze w komentarzach?, no cóż, nie każdemu i nie wszystko musi się podobać, a i nie zawsze czasu starcza żeby zajrzeć.....ot, proza życia.
Co do ostatnich prac, kawiarniany wątek ciekawy, choć uderza mnie podobieństwo wszystkich twarzy przez Ciebie malowanych, czy to kobiecych czy męskich do Twojej twarzy. To może ten "ciągnący się stan"? nie wiem czy tylko ja tak obieram? bezradny
Martwa natura, fajnie oddane udrapowany materiały, nawet ten brudny nieźle wygląda, jedynie skupiłabym trochę te przedmioty..........poza tym całkiem fajnie tak

usmiech
Strony: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: