Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
19 Wrzesień 2019 - 09:36:32 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 23   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: demek33  (Przeczytany 57792 razy) Średnia ocena: 4
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
michala
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #20 : 04 Marzec 2010 - 19:45:22 »

Ten mi sie podoba . zarzuc malowanie tych grobów.
ale powiedz cos o tym obrazie. Co chciałaś przekazac taką wizją .
Co chciałaś opowiedziec malując taka postac w takim fantastycznym krajobrazie.
Dla mnie nie jest czytelny. Może jakis tytuł powinnas dodać .
GAdS

Linki sponsorowane:

demek33
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #21 : 05 Marzec 2010 - 08:40:29 »

Ten obraz fantastyczny przedstawia Tomasza Beksińskiego, chodzi o samotnosc czlowieka tylko o to
pozdrawiam
Stopa
Instruktor
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #22 : 05 Marzec 2010 - 16:52:29 »

Tak myślałem że to Tomasz  usmiech podoba mi się kolorystyka.

"Każdy może tworzyć byle co i ma prawo być z tego zadowolonym, byle by nie był w swej pracy szczerym i znalazł kogoś, który równie kłamliwie będzie to podziwiał." Stanisław Ignacy Witkiewicz

I moja galeria http://www.tessart.pl/smf/index.php?topic=976.
demek33
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #23 : 12 Marzec 2010 - 10:15:14 »

Zalaczam druga czesc tryptyku

trzy obrazy ; dwa przedstawiajace cmentarze a w srodku przejscie, zabraklo trzeciego
obrazy oparte na realistycznych, istniejacych miejscach

obrazy olejne na płótnie
cykl "Życie i Śmierć"

1.

2
michala
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #24 : 12 Marzec 2010 - 13:19:30 »

Wybacz, ale malowanie grobów i to jeszcze  w tak realistycznej konwencji to dla mnie nie jest malarstwo.
Kopiowałaś zdjęcia zrobione w dniu Wszystkich Swiętych. Nie rozumiem tego.

demek33
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #25 : 12 Marzec 2010 - 17:06:00 »

michala malarstwo to nie tylko obrazy przedstawiajace pejzaze , nie tylko martwa natura , nie tylko postac siedzaca
ja wczesniej napisalam ze wykonuje cykl "Życie i Śmierć" obrazy realistyczne , oparte na prawdziwych miejscach ,
udokumentowanych, istniejacych, zestawiam w cyklu trzech obrazów( brakuje jeszcze jednego)
tendencje w malarstwie sa roznie np koloryzm, hipperealizm, realizm, malarstwo koncepcyjne i dlugo by jescze wymieniac
na niektore rzeczy trzeba byc przygotowanym, ja nie twierdze ze nie jestes ale pochodz po wystawa pogladaj prace o
roznych tendencjach, roznych wartosciach a wtedy uswiadomisz sobie ze jest za tym cos wiecej

zycze powodzenia pozdrawiam
Monika
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #26 : 13 Marzec 2010 - 11:45:28 »

Hejka,
podobnie jak Michała nie rozumiem malowania grobów i nie podoba mi się Twoj tryptyk.Nie podoba mi sie temat,samo wykonanie jest jak dla mnie bliskie ideału i może własnie to zestawienie powoduje,że wręcz wkurza mnie jak można taki talent marnować na malowanie tak "pustych"obrazów.Właśnie tak bym określiła te groby-zero przekazu,totalna pustka.
Piszesz,że musimy być przygotowani na różny odbiór sztuki która podobno nie ma granic...Zbyt proste by to było...nie potrafię tego wytłumaczyć...wszystko ma swój początek i koniec które są własnie granicami...W sztuce szukam właśnie tego "czegoś więcej" nieuchwytnej iskry, która poruszy duszę,czegoś nienazwanego od zawsze co błąka się własnie między granicami,nie widzimy ich ale wiemy,że są...
Piszesz o różnych tendencjach w malarstwie,ale to bez znaczenia,pustka czy to w koloryzmie,hiperrealiźmie,realiźmie,malarstwie koncepcyjnym-zawsze nią pozostanie...
Przepraszam,że tak ostro,sama sie sobie dziwię,że sie odważyłam,może to zazdrość,bo sobie pomyślałam,że gdybym ja tak potrafiła malować jak TY to dałabym ludziom dużo radości,tak po prostu:)
demek33
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #27 : 13 Marzec 2010 - 13:29:45 »

Monika ja naprawde rozumiem wasza niechec do tematow do tego tryptyku....dlatego nie robie wyrzutów
to po prostu mial byc taki cykl trzech obrazów, ktory postanowilam zrobic i zamiescic chociaz przyznam ze
wiedzialam ze bedzie ostro krytycznie, takze naprawde rozumiem jesli to tak odbieracie
dal mnie to temat niezwykle wazny dlatego go podjalam ale nie musi to oznaczac ze dla innych tez....
po zakonczeniu tego cyklu beda obrazy jasne o wyszukanej tonacji, nie maloncholijne, nie mroczne i ciemne
jedank dal mnie jest to naprwade wazny cykl
piszesz o pustce bo czujasz ja gdy ogladasz te prace ale to zanczy ze ten dzialaja te obrazy, odrzucaja, zniechecaja
i tak wyobrazalam sobie ze bedzie jesli bedziecie je ogladac i o to chodzilo
czlowiekowi do snmieci daleko nie jest, latwo sie o nia otrzec dlatego wlasnie taki cykl
zastanawialm sie czy sprowukuje do tego ze ktos tak ostro napisze...
i dobrze ze tak sie stalo
takze dzieki i pozdrawiam

W zadnej pracy nie ma dla mnie putki bo jak powiedzil kiedys jakis malarz" kazda praca artysty jest Jego autoportretem"
michala
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #28 : 13 Marzec 2010 - 16:04:56 »

ale twoje obrazy Demek - nie maja żadnych wartści malarskich. Jeszcze temat można przełknąć .
Rzecz gustu. ale jak juz napisałam - po prostu odmalowywujesz zdjęcia. Robisz je jeszcze raz tylko pędzlem .

Spróbuj zrozumiec co my do ciebie piszemy.
demek33
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #29 : 13 Marzec 2010 - 17:31:00 »

hipperealizm tez polegal na przenoszeniu zdiecia, a jednak było to malarstwo
pierwszy obraz cmentarza jest wykonany ze zdiecia, drugi na podstawie rysunku wykonanego na miescu
rozumiem co piszecie, akceptuje ale pisze ze na pewne rzeczy trzeba sie otworzyc
nie bede dalej ciagnac tego tematu poniewaz bedzie to za niedlugo darcie kotow a nie o to chodzi
wszytko  juz napisalam, nie bede juz wiecej sie powtarzac

pozdrawiam

ja przyjmuje Wasz punkt widzenia ale czemu tak trudno przyjac Wam moj?

Twoje obrazy szczegolnie ten obraz z domami w cieplej gamie kolorystycznej podejrzewam,
zerowniez jest wykonywany albo ze zdiecia, albo inna opcja
jednak jest zaznaczony slad pedzla, gestu, bardziej wyszukany kolor,
bez uzycia czerni ale czy widzialas obraz gdzie jest bardziej srowa gama kolorystyczna,
gdzie nie ma zaznaczoego gestu? czy malarstwo to tylko wartsoci malarskie jakimi sa :
pociagniecie pedzla reki, wyszukana gama itp w te wczesne obrazy Beksinskiego gdzie nie ma tych wartosci malarskich to
nie jest juz malarstwo...hmm? te wartosci sa tam mniejsze, ale to takze malarstwo, po prostu inny sposob
malarstwo hipperealistow inny sposob impresjonizm inny sposob
a gdzie srodki malarskie masz w oprazie konceptualistow...widzialas takie obrazy?
bo jesli tak piszesz to znaczy ze po prostu nie...

to co pisze nie jest obrona...ja nie patrze tak plasko- dla mnie kazda praca jest wartosciowa,
ale nie odrzucam jej jedynie dlatego, ze nie ma srodkow jakie ty nazywasz malarskimi,
poniewaz wedlug Twojej zasady nic nie bedzie stanowic pracy malaskiej,
kiedy tych srodkow okreslanych przez Ciebie bedzie mniej lub ich nie bedzie w ogole
zamykam ten temat, bo widze ze moje slowa odbieracie jako obrone i mysle ze bezpodsawna,

zachecam jednak zeby nie siedziec w domu tylko pochodzic po wystawach, roznych artsytow,
pogladac, ocenic krytycznie lubi nie zakceptowac lub nie, ale nie zamykac sie tylko we wlasnej puszcze
i tego Wam zycze wszystkim serdecznie

ps.
nie bede nic wrzucac, bo ja pisze ale niektorzy chyba nie dokonca czytaja i nie bardzo rozumieja
pisze o temacie tlumaczac go, wyjasniacac i znowu michela mnie pisze ze teamt to sfera gustu...tylko jki ten gust jest
i chyba nalezy ,malowac rzeczy tyllko piekne i mile dla oka, przyjemne bo to wtedy jest to o co chodzi w malarstwie okok
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 23   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: