Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
19 Wrzesień 2019 - 16:30:06 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: demek33  (Przeczytany 57809 razy) Średnia ocena: 4
demek33
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #180 : 03 Sierpień 2013 - 05:24:19 »

Tytuł wiąże się z obrazem.
Obraz przedstawia słońce według mistyków
GAdS

Linki sponsorowane:

demek33
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #181 : 03 Sierpień 2013 - 05:28:35 »

Tytuł był pierwszy, później myślałam nad obrazem.
I taki obraz powstał
rafaltaras
Gość
« Odpowiedz #182 : 03 Sierpień 2013 - 08:58:22 »

To bardzo dobrze. Ja nie lubię jak ktoś szuka tytułu do namalowanego obrazu, aby stworzyć narrację, wolę kiedy obraz ilustruje tytuł. Może trochę głupio to brzmi, ale kilka razy popełniłem (popełniłem a nie namalowałem:) jakiś mało wybitny obraz i szukałem dla niego tytułu, żeby go jakoś uzasadnić. Aż sam się teraz tego wstydzę:)
demek33
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #183 : 01 Październik 2013 - 20:39:11 »

4. DRZWI akryl, olej na płótnie.
    Format 50/ 70 cm

Uploaded with ImageShack.us
demek33
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #184 : 01 Październik 2013 - 20:41:07 »

5 KATOWICE akryl na płótnie
   F: 70 /50 cm

Uploaded with ImageShack.us
Cichy
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #185 : 02 Październik 2013 - 13:39:16 »

Cześć Demku.Odważna jesteś ,że nie boisz się przedstawić "zdjęciowych obrazów".
Ja sam bardzo lubię "pogłębiony realizm ",więc mi obrazy takie jak najbardziej pasują.
Takie malarstwo jest najłatwiejsze do krytykowania ,każdy znajdzie sobie element ,który mu nie będzie odpowiadać i się jego uczepi - kąsając "zdjęciowca" ile wlezie.
Specyfika takiego malowania polega na dopracowaniu każdego detalu.
Taki obraz odbierany jest poprzez najsłabszy swój element.Na nic się zda genialnie przedstawiona np. witryna sklepu gdy skopany jest np. napis itp.
W drugim obrazie ja bym popracował nad napisem banku,oraz poprawił czerwoną "skrzynkę" na śodku obrazu (to chyba biletomat albo parkomat).
A poza tym jest OK. 
demek33
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #186 : 02 Październik 2013 - 16:14:35 »

Cichy masz racje.Napis banku nie jest jeszcze dopracowany i skrzynka również. W ogóle jeszcze kilka elementów chciałam poprawić w tym obrazie.
Jednak już postanowiłam wrzucić fotografię bo pracuję i brakuję mnie czasu żeby skończyć ten obraz.
Przynaję całkowitą rację Tobie także dziękuję.

Popracuje nad nim w najbliższym czasie ponieważ tam jeszcze "leży " parę elementów.
Pozdrawiam usmiech
Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #187 : 02 Październik 2013 - 22:04:24 »

Bardzo lubię Twoje nie-mistyczne obrazy. Uwielbiam stare bramy, wejścia do kamienic, furtki itd, a więc 'Drzwi' od razu kupuję. Ciekawe, ale nawet, gdy malujesz realistycznie, Twoje prace mają jakiś taki oniryczny klimat. Interesująco wypracowane ściany i ten niepokojący mrok wnętrza...aż ciarki przechodzą oczko
'Katowice' też specyficzne. Nie mam uwag do kolorystyki jasnych punktów, zastanawia mnie ta głęboka ciemność na pierwszym planie. Jeżeli jest tu jakiś podtekst, to OK, ale jeśli nie, to trochę ZA dużo czerni. Najbardziej jednak przeszkadzają rozjeżdżające się piony i poziomy. Malujesz tu architekturę, w dodatku jakby wzmocnioną tymi wszystkimi liniami, więc powinno to być jak na planie, pod sznurek, bo każda niedokładność od razu wyłazi.
Ale bardzo podoba mi się Twoja praca z kolorem, z farbą w ogóle. Jest jakoś tak miękko i nierealnie.
 okok
demek33
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #188 : 03 Październik 2013 - 07:45:03 »

Dziękuje Towicz.
Nad obrazem "Katowice" będę jeszcze pracować, ale już w technice olejnej.
Do mnie osobiście również przemawia ten pierwszy obraz.
Oniryczny jest ponieważ zawsze jakaś cząstka mnie w tych pracach się znajduję.

Ten drugi obraz " Katowice" to trochę nie moja działka, ale postanowiłam spróbować takiego malarstwa, chociaż raz.
Podziwiam prof A. Sadowskiego, który zajmuje się właśnie takim rodzajem "odwzorowania", jednak fotorealizm czy hipperalizm u niego jest jakby procesem tylko "zapisania" na płaszczyźnie zaistniałego  obrazu rzeczywistego.
Mnie uczono, że nie tylko warsztat się liczy, ale również  to co jest w naszym wnętrzu.
Jednak głęboko cenie Jego obrazy.

W każdym bądź razie dziękuję za wszelkie uwagi, będę pracować dalej w miarę możliwości moich.

Dziękuję i pozdrawiam
teresa
Admin
*

Aktywność:
7%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #189 : 03 Październik 2013 - 11:38:29 »

Nie przepadam za takimi obrazami, nie przemawiają do mnie duchowo.
Nie działają na moją wyobraźnię, nie wzbudzają emocji.
Jestem jednak pełna podziwu dla Twojego warsztatu malarskiego, techniki malowania przestrzennego.
Oglądając Twoje malarstwo, ("Katowice") myślę, że zbliża się do kierunku malarstwa wszechstronnego trochę wykraczające poza malarstwo klasyczne.
Wpisujesz je w pejzaż współczesnych aglomeracji miejskich. Daleko wstecz takie malarstwo było jednym z głównych motywów malarskich,
kiedy to jeszcze nie wynaleziono fotografii. Kiedy wynaleziono fotografię, myślono, że fotografia wyzwoli artystów - malarzy spod presji
uwieczniania miejskiej architektury. Tak się jednak nie stało, ponieważ fotografia przejęła funkcję dokumentacji rzeczywistości i też stała się
dla malarzy inspiracją do malowania przestrzeni, potrzeby poprawnego, realistycznego odwzorowania przestrzeni i perspektywy wnętrz, budynków na
płaszczyźnie płótna. Sądzę, że w Twojej twórczości jest właśnie taka potrzeba uwieńczenia istotę tkanki miejskiej. Jednak w "Katowicach" brak mi miejskiego rytmu i dynamizmu, które są charakterystyczne w takim malarstwie architektonicznym jak np w ulicach Cichego, Towicza, tj. zrównoważenia kompozycji, (góra obrazu zbyt ciężka) statyki, kontrastu, współzależności barw, proporcji oraz iluzji przestrzeni. Malując aglomeracje miejskie należy rozwijać
wyobraźnię przestrzenną (którą Ty posiadasz) oraz umiejętność tworzenia spójnej, trójwymiarowej kompozycji. Czego Ci życzę najszczerzej
Natomiast bardzo ładnie Twoje prace sprawdzają się w architekturze wnętrz.

ps.
Nie wiem jeszcze dlaczego tak przyciemniasz fotki,
 kiedy w oryginale są bardziej widoczne kolory, którymi dysponowałaś. mysl
Strony: 1 ... 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: