Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
15 Październik 2019 - 02:04:42 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 23   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: demek33  (Przeczytany 58441 razy) Średnia ocena: 4
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Zibelius
Użytkownik zbanowany
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #120 : 28 Styczeń 2013 - 07:56:42 »

Beksiński miał niesamowity warsztat malarski.Praktycznie od strony technicznej mógł malować wszystko co mu do głowy wpadło.Jak ktoś maluje ledwie pejzaż czy ledwie radzi sobie z rysunkiem to w życiu nie może myślec o malowaniu ukrytych mysli czy myślec o przekazie dla potomnych.Takie malowanie jak Beksińskiego dotyczy tylko malarzy o perfekcyjnym warsztacie.Rysunki Beksińskiego były tak znakomite że nie mieści mi sie w głowie.Miałem kilka w ręce.Zaczynał od rysowania i opanował rysowanie do niewyobrazalnej perfekcji.Rysował szybko ale z polotem niewyobrazalnym.Jego obrazy na żywo to majstersztyk.Zeby mieć opinię na temat jego malowania należy odpowiedzieć sobie na pytanie czy widziałem jego obrazy na własne oczy, TE SZTANDAROWE?? Czy    moje wyrażanie krytyki oparte jest na tematach zaobserwowanych z reprodukcji 10cm na 10cm.JA JEGO OBRAZY SZTANDAROWE WIDZIAŁEM NA WŁASNE OCZY.
GAdS

Linki sponsorowane:

demek33
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #121 : 28 Styczeń 2013 - 12:13:01 »

Myślę,ze bardzo często przelewamy to co nas męczy na podobrazie, ale wtedy nie możemy mówić,ze obraz jest pusty ponieważ obraz jest tożsamy z nami.

Ja osobiście bym nie chciała,żeby rzeczywistość z obrazów obejmowała go samego,żeby np nosił się na czarno i był ponurakiem. Pewnie skończyło by się to jak w przypadku Jego syna, który odebrał sobie życie.

On pewnie dużo takich swoich dziwactw ukrywał przed światem. Myślę,że po części tak było.

Emocji w Jego pracach było dużo tak jak i w Jego osobistym życiu.

Mnie bardzo pasjonowały i nadal pasjonują Jego prace kiedy byłam młodsza. Wtedy chciałam pójść w taką strone.
Dzisiaj staram się szukać swojej drogi, która jest pogubiona.
teresa
Admin
*

Aktywność:
3%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #122 : 28 Styczeń 2013 - 12:40:56 »

Dzisiaj staram się szukać swojej drogi
i tak powinno być, wówczas to Twoje dzieła będą odzwierciedleniem Twojej duszy.

Ps.
po za tym podoba mi się dyskusja jaką Twoje prace wywołały.
Zibelius
Użytkownik zbanowany
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #123 : 28 Styczeń 2013 - 13:46:45 »

Witam.Naśladowanie kogokolwiek jest nie na miejscu.Podczas nauki malowania trzeba nauczyć sie rysować,mieszać farby,malować ,kopiować.Jak już jest osoba pewna że umie malować ,to dopiero wtedy trzeba tworzyć.Jak malowałem kopie to raczej mnie chwalono i porównywano do profesjonalistów .Miałem jednak przyjaciela Janka nieżyjącą już osobę.Uczony był to człowiek nie artysta ale fizyk ,  inteligentny był to gość.On kiedy klaskano mi jak to maluje, ciagle powtarzał.REMBRANTHEM nigdy nie będziesz boś za chudy w uszach.Po cholere sie rwiesz na dzieła wielkich.Pora zacząć malować po swojemu .SPRÓBUJ gada do mnie.A ja mówie a co to dla mnie stworzyć gryzmoła.Postawiłem blejtram?????? I okazuje się że, miał rację nie mam nic do powiedzenia po swojemu.Janek pije wino i mówi no maluj ty rembrant.O mało szlag mnie nie trafił.Myślę sobie przywale abstrakcje.Wycisnałem farby i nie kumam co mam malować.Wstyd jak cholera.Napiłem sie alkoholu i zaczałem przetwarzac jakiś pejzaż z katalogu.Boze jedyny.Dziadostwo syf, kiła i mogiła.Ze dwa lata nie potrafiłem nic swojego namalować.Jak siadałem do martwej natury malowałem jak zdjęcie.Chciałem zakombinować fakturami nie umiem.Szok totalny.okazuje sie że, malowałem poprawnie pracowite kopie np.Kossaków i Siemiradzkiego a nie umiem malować nic jako ja Andrzej Malarz.Piłem z tydzień gorzałkę i pytałem sam siebie ???Ku....a nie umiem malować???Normalnie umiem ale tworzyć nie potrfie ani w ząb.Ci mistrzowie których kopiowałem tworzyli to osobiście stosownie do swoich czasów a ja co ???ZERO malarskie.o mało nie zakończyłem malowania w ogóle.Dorze że, zaczałem od nowa uczyć się malować i tak szukam do dzisiaj. Jestem zdania że żeby tworzyć całkowicie własną sztuke to proces na dziesieciolecia dla malarza i eksperymentów nieskończoność.Ryzyko duże.Przecież mogę sobie malować realizmy zdjęciowe konie z kawalerią i sztandarami ala Kossaki i czesać kasiorę wsród ochów i achów.Ale dziękuje wolę być Andrzejem a nie niedorobionym ala Siemiradzkim.
Caro
Nowicjusz
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #124 : 28 Styczeń 2013 - 15:17:56 »

[...] i tak szukam do dzisiaj. Jestem zdania że żeby tworzyć całkowicie własną sztuke to proces na dziesieciolecia dla malarza i eksperymentów nieskończoność.Ryzyko duże.Przecież mogę sobie malować realizmy zdjęciowe konie z kawalerią i sztandarami ala Kossaki i czesać kasiorę wsród ochów i achów.Ale dziękuje wolę być Andrzejem a nie niedorobionym ala Siemiradzkim.
Zibielius, strasznie mi się podoba to, co napisałeś. usmiech
Chyba o to w tym wszystkim chodzi. Żeby szukać siebie.
I chyba macie racje, że Beksiński mógł ukrywać swoje myśli i emocje przed światem.... to chyba byłoby dla niego łatwiejsze niż tłumaczenie się.
demek33
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #125 : 29 Styczeń 2013 - 12:25:05 »

Dziękuje za wyróżnienie Teresa. Bardzo mnie miło:)
demek33
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #126 : 12 Luty 2013 - 11:23:02 »

40 Rysunek ołówkiem na brystolu formatu A3

Uploaded with ImageShack.us
wendipo
Malarz miesiąca

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #127 : 12 Luty 2013 - 15:39:13 »

Starość może nie jest zbyt "ładna" ale..........ciekawa tak Podziwiam za precyzję w oddaniu wszystkich zmarszczek. Bardzo mi się podoba ta praca okok

usmiech
czyCztery
Bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #128 : 12 Luty 2013 - 19:06:14 »

Hej! Model wydaje się zaskoczony przystawieniem aparatu fotograficznego na odległość dwudziestu centymetrów od twarzy. Poprzez nieostrości propozycja osobliwa.
Gruszka
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #129 : 16 Luty 2013 - 17:55:43 »

Demek, portret swietny! można się zżymać na realizm, na mrówczą robotę przy detalach i takie tam - ale to jest moim zdaniem ogromna sztuka TAK realistycznie malowac/rysować. A te nieostrości i dziwny kadr robią swoje dodatkowo i portret jest poprostu piekny i nietuzinkowy. Brawo!

Mój boże, a ja nie mam w domu ani kropli wódki...
/Dwa żebra Adama/
Strony: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 ... 23   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: