Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
23 Sierpień 2019 - 06:09:41 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 10   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: greglis  (Przeczytany 34617 razy) Średnia ocena: 4
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
greglis
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #10 : 22 Luty 2010 - 13:35:34 »

spróbowałam również swych sił w linorycie. Ciekawa techika ale trudna.
Chyba nieco przeceniłam swe zdolności manualne.Dłutka nie bardzo chciały mnie słuchać.
Ale i tak  sprawiło mi to ogromną radość.
1. Domy, linoryt  15 x 20 ( pierwszy w życiu )

2. Rybie oko, linoryt 20 x 30

Bardz ładna praca Teatr. Podoba mi sie . Konie też , chociaz tło jak juz ktoś zauważył , nie udało sie . może tez coś z kolażu?
Proszę powiedzcie mi co złego jest w tym tle ? Będą to dla mnie cenne uwagi.
Nieśmiało uśmiecham się o podpowiedzi dotyczące tła w pracy z koniami. Co z nim nie tak ?
GAdS

Linki sponsorowane:

koma
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #11 : 26 Luty 2010 - 12:15:31 »

rotfl Greglis, a ja Cię znam z forum decou.
Ty z decou idziesz w malarstwo, a ja z malarstwa próbuję decou - uśmiałam się usmiech

Fajne linoryty, i powodzenia życzę! usmiech

Najpierw cię ignorują, potem się z ciebie śmieją, potem z tobą walczą, a na końcu wygrywasz...
greglis
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #12 : 26 Marzec 2010 - 23:21:20 »

A ja ponownie poproszę o podpowiedzi odnośnie pracy z końmi.Wspomnieliście o złym tle, a konkretnie co z nim jest nie tak ?
A jak oceniacie moje pierwsze próby z grafiką ?
Pozdrawiam
greglis
teresa
Admin
*

Aktywność:
17%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #13 : 27 Marzec 2010 - 15:00:32 »

greglis, słusznie się upominasz o komentarze do Twoich prac, ale jak Ci zapewne wiadomo,
ostatnio forum (co niektórzy użytkownicy) byli zajęci innymi tematami i
stąd pewnie nie zwracali uwagi na  nowe prace innych użytkowników.

Co do Twoich prac, to może ja się wypowiem tak.
Nie znam się głębiej na linorycie, bo mało miałam z tą techniką sztuki do czynienia.
"Domy", "Rybie oko" bardzo mi się podobają, jest w tym wiele Twojej pomysłowości.
Temat nie oklepany, ciekawy i szczególnie dobrze go (przynajmniej ja) odbieram.
Wiadomo,że ta technika jest bardzo trudna, więc nic innego nie mogę powiedzieć,
jak tylko Cię i Twoje zdolności podziwiać.

Natomiast co do innych Twoich dzieł, jak "Konie", "Teatr" to jestem bardziej zainteresowana "Teatrem",
bowiem oglądając ten obraz mam wrażenie przenoszenia się w czasie, to spostrzeżenie kierują do tematu pracy.
Kolorystycznie, też nie miałabym się do czego przyczepić. Mimo iż obraz jest ubogi kolorystycznie (ilość barw),
to dlatego posiada swój charakter, swój styl. Jest niestandardowy. Kompozycyjnie sprawia wrażenie układanki.
Podoba mi się, tylko szkoda,że fotka jest zbyt mała , może by się przydało zbliżenie ?
można by się wówczas wypowiedzieć, ocenić Twoje techniczne strony malowania akrylem i inne.

Co do "Koni" no cóż  bezradny karty, konie, kompozycja z kart i nie wiem jakaś postać
(też wskazane by było zbliżenie) to też jest godna podziwu Twoja wyobraźnia.
Ale tu na tym bym przestała się zachwycać. Reszta ( tło leży), niedbale namalowane, bez żadnej perspektywy,
ot po prosu połączone kolory i to wszystko. Tu się nie wykazałaś, tło nie przemyślane, namalowane szybko w pośpiechu.
Skupiłaś się tylko na kolażu i tu jest moim zdaniem "pies pogrzebany" w odbiorze. Więcej pracy nad perspektywą.
Inny wówczas byś uzyskała efekt, zapewne dużo ciekawiej by wyglądał obraz, nadałabyś mu trójwymiarowości, poprzez kolaż.
Na koniec powiem,że nie brak Ci talentu, zwłaszcza wyobraźni a jak się ma to coś WYOBRAŹNIĘ to ma się szansę na
na miano ARTYSTY.
 usmiech
życzę powodzenia, no i dalsze prace Twoje niech nas pozytywnie zaskakują.

greglis
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #14 : 28 Marzec 2010 - 13:16:21 »

Tereso bardzo dzikuję. Sa to dla mnie bardzo ważne uwagi.
Pokażę może jeszcze klka moich prac kolazowych. Choć to nie malarstwo to jednak też wymagaja pomysłu i kompozycji.
ciekawa jestem Waszej opini na ich temat
stolik dyskusyjny

zegar

konsola z żurawiami

koń

wazon z kameleonem

dwaj panowie z rybą

patera pałacowa
Danuta123
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #15 : 28 Marzec 2010 - 13:51:28 »

Witam. Bardzo ciekawe Obrazy , Ciekawy styl malowania :] Bardzo podoba mi sie twoja galeria   tak
Zapraszam także do mojej : http://www.tessart.pl/smf/index.php?topic=1971.0

teresa
Admin
*

Aktywność:
17%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #16 : 07 Kwiecień 2010 - 08:23:15 »

Oglądałam Twój blog, przepiękny i nad podziw jesteś utalentowaną osobą.  kwiat
Nie wiedziałam jak się wpisać z komentarzem.

greglis
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #17 : 07 Kwiecień 2010 - 08:49:30 »

Tereso , nawet nie wiesz jaka mi sprawiłaś radość. Mało jest osób które doceniaja ten rodzaj sztuki - rękodzieła
Stopa
Instruktor
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #18 : 07 Kwiecień 2010 - 21:15:59 »

Prace w Bardzo dobrym guście, powiedz mi jaką techniką naniesiony jest rysunek na szklane przedmioty.
Bardzo dobre kolaże ale szkiełka wygrywają .

"Każdy może tworzyć byle co i ma prawo być z tego zadowolonym, byle by nie był w swej pracy szczerym i znalazł kogoś, który równie kłamliwie będzie to podziwiał." Stanisław Ignacy Witkiewicz

I moja galeria http://www.tessart.pl/smf/index.php?topic=976.
greglis
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #19 : 09 Kwiecień 2010 - 08:40:25 »

Prace w Bardzo dobrym guście, powiedz mi jaką techniką naniesiony jest rysunek na szklane przedmioty.
Bardzo dobre kolaże ale szkiełka wygrywają .
To decoupage , stara 300 letnia , włoska technika. Polega na bardzo dokładnym wycinaniu poszczególnych elementów i przyklejania ich na powierzchnię przedmiotu. Te prace na szkle są obklejane od spodu, co znacznie utrudnia pracę. Potem jest domalowywane tło. Z kolei prace ozdabiane od góry , ( jak np moje meble) wymagaja kilkudziesięcieu warstw lakieru aby otrzymac efekt namalowanego a nie przyklejonego motywu. W ten sposób włosi ozdabiali swoje przepiekne meble inspirowane najpierw wschodem a potem juz poddawali sie modzie. Technika stała sie tak popularna że w XIX w wydano zbiór wzorów stosowanych  w tej technice i wydanie to było elementarzem dla wszystkich projektantów tkanin, tapet itp Kiedys ta technika była bardzo doceniana, obecnie zostala sprowadzona do hobby dla pań które w domowych pieleszach obklejają przedmioty serwetkami  bezradny

Skończyłam kolejna pracę
"Złodzieje czasu " to taka inerpretacja na temat mojej ulubionej książki z dzieciństwa " Momo"
Jak zykle kolaż  + akryl  rozmiar 120 x80

przez administrację forum.

Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 10   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: