Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
18 Sierpień 2019 - 06:08:07 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 10   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: greglis  (Przeczytany 34589 razy) Średnia ocena: 4
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
greglis
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« : 19 Luty 2010 - 18:08:24 »

Witam serdecznie,
Z ogromną przyjemnością i niemałym zachwytem przeglądam to forum od dawna jako gość. Teraz postanowiłam i ja podzielić się swoimi pracami. Jest ich niewiele ale pomysłów mam niezliczoną ilość. Przez kilka lat zajmowałam sie decoupage'em  - kolażem na przedmiotach uzytkowych, ale chciałam zrobić krok na przód i zaczełam malować. Część prac to również kolaże.
Bardzo proszę o łagodny wyrok, to moje poczatki  usmiech

1. Konik na biegunach , akryl 50 x 70

2. Słonecznik , akryl 50 x 70

3.Martwa natura z młotkiem , akryl 50 x 70

4.Niebieski dzbanek , akryl 50 x 70

GAdS

Linki sponsorowane:

elkurczako
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #1 : 20 Luty 2010 - 10:23:15 »

Witaj!
Podoba mi się kolorystyka tych obrazów - to bardzo subiektywne, ale w jakiś sposób cieszy moje oczy. Z twoich prac najfajniejsza jest 3 - "z młotkiem" - prosta czytelna kompozycja barwnych form na interesującym tle. W 4 - niebieskim dzbanku - mimo pewnych niedociągnięć -  fajnie skomponowana i pokazana przestrzeń i światło (co do kompozycji to z ciekawością przeczytałbym, co ma tu do powiedzenia Infrawizjer usmiech ). Same obiekty wyszły jak ustawione w rządku, za to "powietrze" wokół wyszło bardzo interesująco. Im dłużej mu się przyglądam tym bardziej mi się podoba.
Za to nie podoba mi się 2 - zbyt jednolicie, perspektywa stolika moim zdaniem niepoprawna i ciut - wybacz - koślawa.
Szkoda, że fotki nie są ciut większe, nie "ważyłyby" wiele więcej a chętnie zobaczyłbym więcej detali.

Generalnie Twoja galeria zapowiada się bardzo ciekawie i oglądanie Twoich kolejnych prac sprawi mi niemałą frajdę okok

Ten napis zmienia się w mądre łacińskie motto kiedy nie patrzysz...
teresa
Admin
*

Aktywność:
10%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #2 : 20 Luty 2010 - 11:19:20 »

greglis  Praca "Słonecznik" owszem kolorystycznie ok. ale kompozycja zupełnie zachwiana.
Powierzchnia barwy brązu zbyt obciąża obraz w prawą stronę,
stolik również kompozycyjnie uwłacza regułom całości.

"Konik na biegunach" niezbyt dopracowany technicznie.

Natomiast prace "Martwa natura z młotkiem" i "Niebieski dzbanek"  
jak najbardziej są udane, przynajmniej w moim przekonaniu.

ale maluj jak najwięcej a z czasem doświadczenie zrobi swoje. okok
greglis
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #3 : 21 Luty 2010 - 10:08:06 »

Dziękuję za bardzo cenne uwagi. Faktycznie prace z konikiem i słonecznikiem były pierwszymi pracami,
też nie uważam ich za zbyt udane. Ciekawe że niektóre błędy widać dopiero jeśli ktoś inny zwróci na nie uwagę.
Chciałam teraz przedstawić dwie prace , to technika łaczona akryl  + kolaż.
Ponieważ długo zajmowałam się kolażem,jest mi on bardzo bliski, chciałam zaeksperymentować, łącząc te dwie techniki

1. Konie,  akryl +kolaż , 100 x 70

2. Teatr, akryl +kolaż , 60 X 50

Stopa
Instruktor
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #4 : 21 Luty 2010 - 12:07:01 »

Pierwsze cztery obrazy nie ciekawe, przedmioty latają, w 2 naczynka ściente u nasady
brzydkie nieciekawe surowe kolory. Za to konie i teatr sąciekawe mają fajny typowy
dla surrealizmu klimat, chocioaż w koniach tło jest kiepiskie. W koniach widać fajnie
namalowane karty, światłocień, widać że potrafisz tym bardziej nie rozumiem takiej
przepaści między dwoma ostatnimi pracami a resztą. Ogólnie mi się podoba

"Każdy może tworzyć byle co i ma prawo być z tego zadowolonym, byle by nie był w swej pracy szczerym i znalazł kogoś, który równie kłamliwie będzie to podziwiał." Stanisław Ignacy Witkiewicz

I moja galeria http://www.tessart.pl/smf/index.php?topic=976.
greglis
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #5 : 21 Luty 2010 - 14:09:22 »

Dziękuję Stopa, słusznie zauwazyłeś różnicę. Dwie ostatnie prace powstały w domowym zaciszu i są moją wyobraźnią. Cztery pierwsze prace króre pokazałam pochodzą z zajęć, na których malowałam martwe natury. Podpowiedziano mi bowiem ze najlepiej warsztat ćwiczyć na takich zajęciach. Nie do końca mi to pasuje, trochę sie męczę malując ale ćwiczenie czyni mistrza  usmiech Ale dużo wieksza swobode czułam malując z wyobraźni.
Stopa
Instruktor
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #6 : 21 Luty 2010 - 14:15:34 »

Dziwne, to jakieś kiepskie zajęcia miałaś jeśli ci takich rzeczy nie kazali poprawić, do tego martwe natury są nie za ciekawe.
Owszem na martwych naturach bardzo dobrze się ćwiczy rozrysowywanie martwych natur można oprzeć na tych samych
regułach co rozrysowywanioue postaci, opierając tylko na innych miarach np. wymiar rękawa w przypadku martwej z konikiem
na biegunach wejdz na moją relacje z postaci i poczytaj.  Co w "teatrze" jest kolażem a co jest malowane jeśli można spytać ?

"Każdy może tworzyć byle co i ma prawo być z tego zadowolonym, byle by nie był w swej pracy szczerym i znalazł kogoś, który równie kłamliwie będzie to podziwiał." Stanisław Ignacy Witkiewicz

I moja galeria http://www.tessart.pl/smf/index.php?topic=976.
katincia
Gość
« Odpowiedz #7 : 21 Luty 2010 - 14:50:46 »

Co w "teatrze" jest kolażem a co jest malowane jeśli można spytać ?
Też mnie to zastanawia.

Podoba mi się najbardziej martwa z młotkiem i teatr. Co do martwych reszty, mam wrażenie,
że kompozycje ich nie są najlepsze. Może trzeba zmienić zajęcia jeżeli nie ma odpowiednich korekt na początku już.
Ciekawa jestem dalszych twoich prac tak
greglis
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #8 : 21 Luty 2010 - 19:56:53 »

Z zajęć chwilowo juz zrezygnowałam  usmiech Na razie będę buszowała w swoich fantazjach.
W "Teatrze" kolażem jest postać na bicyklu i kolorowe elewacje dwóch budynków na dalszym planie
W " koniach " kolażem są owe konie
michala
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #9 : 22 Luty 2010 - 13:32:13 »

Bardz ładna praca Teatr. Podoba mi sie . Konie też , chociaz tło jak juz ktoś zauważył , nie udało sie . może tez coś z kolażu?
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 10   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: