Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
20 Sierpień 2019 - 16:02:55 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: michala  (Przeczytany 14726 razy) Średnia ocena: 4
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
sert
Gość
« Odpowiedz #10 : 20 Luty 2010 - 22:40:21 »

W pracy nr 3 drzewko mi absolutnie nie przeszkadza, wprowadza raczej miły akcent w ten "kamienny" zaułek. Natomiast razi mnie pewna niekonsekwencja w zastosowaniu światłocienia. Właściwie to nie bardzo wiadomo, czy jest to światło rozproszone dające delikatne cienie, czy dość mocne światlo słoneczne. Postać kobiety idącej chodnikiem z prawej strony rzuca dość mocny, zdecydowany cień, co sugerowałoby mocne światło, z drugiej strony zaś kamienice rzucają jakiś półcień właściwy dla światła rozproszonego jakie daje słońce zza chmur. Na coś należałoby się zdecydować, albo światło delikatne, rozproszone albo mocne i takie też cienie. Osoby rozmawiające na uliczce, mimo że w cieniu są od niego jaśniejsze... To niezdecydowanie, moim zdaniem, jest głównym mankamentem obrazu.
GAdS

Linki sponsorowane:

muszka111
Gość
« Odpowiedz #11 : 21 Luty 2010 - 01:35:23 »

Pierwsza moja myśl była, aby przesunąć w stronę ulicy dom, który jest na pierwszym planie z prawej strony i
też przyszło mi do głowy umieścić tam latarnię lub jakieś małe drzewko na chodniku...

świetnie malujesz z przyjemnością patrzę na Twoje obrazy.
galandir
Forumaniak
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #12 : 21 Luty 2010 - 02:35:21 »

sercie ale mimo wszystko drzewko ciazy troszke.  hmmmmm.... gałązki przyciąc?? ;)

Ogniste anioły upadły wśród huku potężnych grzmotów. A ognie piekielne płonęły wokół
Stopa
Instruktor
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #13 : 21 Luty 2010 - 12:13:50 »

Bardzo fajne malarstwo, widać swobode w malowaniu, widać że robisz to nie od dziś
ładnie urabiasz kolor. W pierwszym obrazie przeszkadza mi trochę ta łódka, burzy
kompozycje, trochę przeszkadza mi w odbiorze. Drugi pod względem kolorystyki
kojaży mi się z Breuglem poprawiłbym domek który jest po lewej stronie, proponuje
skrócić go po jego lewej stronie i dodać więcej ściany podkreśli to głębie centrum
obrazu. Świetnie malowane niebo. Czekam na więcej usmiech

"Każdy może tworzyć byle co i ma prawo być z tego zadowolonym, byle by nie był w swej pracy szczerym i znalazł kogoś, który równie kłamliwie będzie to podziwiał." Stanisław Ignacy Witkiewicz

I moja galeria http://www.tessart.pl/smf/index.php?topic=976.
michala
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #14 : 21 Luty 2010 - 14:19:39 »

Kochani bardzo wam dziękuje za porady . Wszystkie są świetne. Z jednej już zdecydowałam się skorzystac  z rady Stopy .
Skrócę a raczej zwężę dom po lewej stronie. Odciąży to troche prawa stronę i rzeczywiście doda głębi.
Z prawą stroną walczę - coś  zrobie ale nie zdecydowałam jeszcze.

Jesteście nieocenieni.

Mam jeszcze jeden problem , robie sporo zdjęc i póżniej korzystam z nich malując pejzaże.
Zamieściłabym takie zdjęcie i prosiłabym o jakies rady na temat adaptacji zdjęcia do obrazu.
ale nie wiem w jakim dziale mam to zrobić .

katincia
Gość
« Odpowiedz #15 : 21 Luty 2010 - 14:26:24 »

Może jako fotorelacje? Fotorelacje - narodziny dzieła, tam są tematy z pracami zaczętymi gdzie można dostać w
trakcie pracy jakieś pomocne porady, więc jak wrzucisz zdjecie z którego chcesz coś namalować,
też będzie ok oczko

Podoba mi się ten fragment miasta, chyba nawet bardziej niż nr1, ładna kolorystyka.
wszystko chyba o nim już zostało powiedziane, więc pozostanę przy tym, że mi się podoba usmiech
teresa
Admin
*

Aktywność:
10%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #16 : 21 Luty 2010 - 15:19:40 »

michala;
Zamieściłabym takie zdjęcie i prosiłabym o jakies rady na temat adaptacji zdjęcia do obrazu.
ale nie wiem w jakim dziale mam to zrobić .

Załóż nowy temat (wątek) w Dziale "Na każdy temat " np."adaptacja zdjęcia do obrazu" czy inaczej, może prościej. mysl
michala
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #17 : 21 Luty 2010 - 18:51:19 »

Nr.4

To teraz na odmiane praca z której jestem od początku do końca zadowolona.
Chcieli kupic ale sie oparłam pokusie , i dobrze. Juz nie sprzedam.
sert
Gość
« Odpowiedz #18 : 21 Luty 2010 - 20:15:15 »

Chcieli kupic ale sie oparłam pokusie , i dobrze. Juz nie sprzedam.

I nie dziwię się, bo praca jest naprawdę bardzo dobra. Chociaż.... jak to mawiają, wszystko jest kwestią ceny. usmiech
amaretta31
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #19 : 22 Luty 2010 - 13:44:46 »

Nic odkrywczego nie powiem... ale bardzo mi się podobają Twoje prace :-) Chciałabym zobaczyć więcej...
Strony: 1 [2] 3 4 5   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: