Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
24 Sierpień 2019 - 05:03:18 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 34   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: amaretta31  (Przeczytany 113296 razy) Średnia ocena: 4
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
amaretta31
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« : 18 Luty 2010 - 11:54:55 »

Witajcie. Jestem tu nowa, więc powiem krótko o sobie: jestem amatorką. Wciąż się uczę,
choć maluję od dawna, lecz ze sporymi przerwami i dopiero w zeszłym roku popracowałam nad tym intensywniej.
Natomiast jako dziecko i nastolatka głównie rysowałam. Teraz moją ulubioną techniką jest olej na płótnie.
Prezentuję kilka moich prac do Waszej surowej oceny. Będę wdzięczna za opinie, niezależnie czy dobre, czy złe.

1. "Zimowa rzeka", olej na płótnie, 40x50cm, powstał w styczniu 2010

2. "Dworek", olej na płótnie, 40x50cm, namalowany w grudniu 2009

3. "Jesienny las", olej na płótnie, 30x40cm, namalowany jesienią 2009

4. "Bukiet letni", olej na płótnie, 27x35cm, powstał w sierpniu 2009

5. "Anioł", akryl na płótnie, 27x33 cm, powstał w marcu 2009
Do tego mam szczególny sentyment - to moja fantazja.
Namalowany w parę minut dosłownie...

6. "Wąwóz", akryl na płótnie, 24x30cm, namalowany w lutym 2009r.
w zasadzie mój pierwszy akryl

7. "Nadmorskie wydmy", olej na płótnie, 30x40cm, rok powstania - 2007

Przepraszam, jeśli coś źle wstawiłam, czytałam instrukcje,
lecz mogłam coś źle zrozumieć.
GAdS

Linki sponsorowane:

michala
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #1 : 19 Luty 2010 - 00:09:01 »

Ja też jestem nowa , więc nie będe zaczynała od oceniania innych.
Jeszcze nie wkleiłam nic swojego ,może jutro, musze sprawdzic jak mam to zrobic,
jest tutaj jakas instrukcja?
Potrafie wklejac przez Imageshacka , jak ty wklejałaś?

galandir
Forumaniak
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #2 : 19 Luty 2010 - 00:12:18 »

całkiem przyzwoite obrazy.  tonacja łagodna chyba troszkę asekuracyjna (niepewność w mieszaniu kolorów?)
troszkę ci aniołowie, coś z tym obrazem jest nie tak. hmmmm

Ogniste anioły upadły wśród huku potężnych grzmotów. A ognie piekielne płonęły wokół
amaretta31
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #3 : 19 Luty 2010 - 09:49:39 »

Bardzo dziękuję za opinię. Z Aniołami to wiem, że jest nie tak... ale trochę z przekory jest to "coś nie tak".
Mam czasem takie napady namazać coś, specjalnie byle jak i kompletnie bez zastanawiania się nad jakimikolwiek prawidłowościami.
Chyba tak wyładowuję negatywne emocje.
Ostatnio też mnie korci, żeby coś "kopniętego" popełnić.

8. Zamek w Malborku, olej, 20x30 (2009 rok, chyba ze stycznia)
vicera
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #4 : 22 Luty 2010 - 08:15:17 »

Witaj Amaretta usmiech Ja również jestem początkująca i dlatego nie będę rozgryzać  Twoich obrazów.
Malbork ładny ciepły, zazdroszczę bo sama budynków nie bardzo potrafię malować. Jesienny las , lubię takie kolory. Tak ogólnie bardzo delikatnie malujesz.
Dworek coś troszkę w prawo sie przechyla ale może mi się tylko zdaje.
No z ciekawością będę czekać na coś "kopniętego"  okok
amaretta31
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #5 : 22 Luty 2010 - 09:04:00 »

Dzięki za miłe słowa... na pewno znajdzie się w tych pracach nie jeden błąd, czy niedociągnięcie... one wszystkie są dla mnie wciąż jedynie ćwiczeniem. Niewiele od siebie powiedziałam... zbieram się na odwagę, żeby zaakcentować mocniej swoje "ja" w moich pracach... ale na razie jakoś się boję... no i cierpię na straszliwy brak czasu... więc maluję bez zastanawiania się to co akurat rzuci mi się w oczy... jak się ma na malowanie 2 godziny raz na dwa tygodnie, to nie ma czasu na myślenie... stąd pewnie tak to wygląda...
Mam wielką prośbę... pomóżcie i mi troszeczkę... naprowadźcie we właściwym kierunku... piszecie, że maluję delikatnie... tak naprawdę nie wiem czy dobrze rozumiem w czym rzecz. Nikt nigdy nie uczył mnie malarstwa ani rysunku, więc jest mi trochę trudno. Brak mi pewnych podstaw. Będę niezmiernie wdzięczna za kilka dobrych rad.
michala
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #6 : 22 Luty 2010 - 13:22:14 »

Mam wrażenie że cienko kładziesz farbę , to olej jak piszesz , więc bierz farby dużo więcej. I nie dodawaj tyle bieli . Spróbuj uzyc kolorów bardziej intensywnych.
Może wyjdzie cos ciekawego. Musisz troche poeksperymentowac . Wydaje mi sie że za bardzo rozprowadzasz farbe na płótnie. Zostawiaj ślady pedzla. Nie bój sie takich efektów.

Jeżeli malujesz pejzaz w konwencji realistycznej maluj /jeżeli nie w plenerze/ to przynajmniej z dobrego zdjęcia. I dobrze się przyglądaj jak wygląda w rzeczywistości.

Tem zimowy domek chyba malowany z wyobrazni albo z innego obrazu. Dla początkujących to nie jest najlepsza metoda.
Anioły do mnie najbardziej przemówiły. Jest w nich coś szczerego.i mam wrażenie że farba grubiej kładziona.
amaretta31
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #7 : 22 Luty 2010 - 13:42:03 »

Najgrubiej położona farba jest na obrazie z lasem.  Na innych obrazkach też nie jest tak cienko... po prostu na zdjęciach tego nie widać (marne mam możliwości techniczne robienia zdjęć). Anioły to wymysł - malowane prosto z głowy, nawet bez jakiegokolwiek szkicu...
Co do malowania w plenerze - to mogę sobie tylko pomarzyć... :-(
Ja w ogóle jestem taką ofiarą losu, jeśli chodzi o malowanie... los mi rzuca stale kłody pod nogi i nie pozwala się rozwijać tak jakbym chciała... dlatego tak bardzo zależy mi na Waszych opiniach - sama sobie nie daję rady...
michala
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #8 : 22 Luty 2010 - 14:01:48 »

Jeżeli farby kładziesz dośc to w takim razie za bardzo ja rozprowadzasz, rozcierasz. Spróbuj położyc farbe pędzlem na płótno i juz nie rozcierac , niech będzie taka plama jaką zostawil pędzel . I potam zaroz obok nastepna. Obejrzyj obrazy innych dobrych malarzy i przyjrzyj sie jakie ślady pędzla zostawiali. Jeżeli dużo rozcierasz farby bezpośrednio na płótnie to wychodzi właśnie taki szary obraz .

amaretta31
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #9 : 22 Luty 2010 - 15:26:12 »

Hm... chodzi o to, że są partie obrazu, gdzie je rozprowadzam, a są gdzie nie... postaram się tu wstawić wieczorem zbliżenie obrazu z lasem (jeśli znajdę to zdjęcie, bo obrazu już nie mam). Wydaje mi się, że na tym zbliżeniu będzie widać lepiej pociągnięcia pędzla.
Malbork jest rzeczywiście mocno "wygładzony", tak samo te wydmy (ale to jest już stare). Akryle to inna bajka... uczyłam się nimi posługiwać.
Ale masz rację... w sumie mi się nigdy też nie podobały takie wylizane obrazki. Jak gdzieś coś takiego widziałam to przysuwałam nos do samego obrazu i szukałam pociągnięć...  teraz zaczęłam coś nowego malować i spróbuję wykorzystać Twoje rady.
Oto obiecane zbliżenie fragmentu obrazu, nie wiem tylko, czy wiele będzie widać, bo rozmiar musi być niewielki ze względu na wymogi forum.

Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 34   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: