Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
18 Sierpień 2019 - 14:14:46 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Riannon  (Przeczytany 8672 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Riannon
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« : 06 Luty 2010 - 17:00:34 »

Próbuje się uczyć rysować portrety, w planach mam draperie, martwą naturę, architekturę.
Jestem świadoma, że to co tu zaprezentuje, daleko odbiega od waszych prac, ale... trening czyni mistrza usmiech
Trzeba klikać na miniaturki, żeby całość się pokazała.
Narzędzia: Ołówek, gumka + skaner.

Tutaj to chyba mi krzywe oczy wyszły i ta prawa brew nie bardzo.

Chyba tutaj nie wyszło mi cieniowanie nosa.

To w ogóle było moim pierwszym dziełem.

Taki bonus

GAdS

Linki sponsorowane:

sert
Gość
« Odpowiedz #1 : 06 Luty 2010 - 20:18:49 »

Przykro mi Riannon, ale naprawdę nie ma czego komentować. Ja w każdym razie nie potrafię. Na obecnym etapie Twoje prace to raczej absolutny początek i wiele nauki jeszcze przed Tobą. Może jakieś kursy rysunku? Z pewnością pozwoliłyby Ci ruszyć z miejsca.
katincia
Gość
« Odpowiedz #2 : 06 Luty 2010 - 20:48:50 »

Dobra, nie to żeby coś, ale Rukia wyszła ci najlepiej rotfl Jakoś najodważniej jest narysowana. Tylko dlaczego nie jest do końca wycieniowana? Przecież ona ma ciemne włosy...

Co do tych bardziej portretowych portretów, jak sama napisałaś, trening czyni mistrza. Tak więc rysuj jak najwięcej, a będzie lepiej. Osobiście polecałabym ci zajrzenie do "idealnych" proporcji ludzkiej twarzy, dobrze jest o nich pamiętać przy rysowaniu portretów, bo chociaż każdy człowiek jest inny zazwyczaj proporcje nie odbiegają od normy. Powinnaś koniecznie się z nimi bliżej zapoznać, w necie prawdopodobnie znajdziesz odpowiednie rysunki. Poza tym rysujesz zbyt płasko poszczególne elementy jak np oczy. Poniżej rysunki oczu które powinny pomóc:

Pamiętaj też, żeby nie przekrzywiać niepotrzebnie oczu czy ust, chociaż człowiek normalnie nie jest super symetryczny, nie ma potrzeby dodawać nadprogramowej asymetrii.  .Początkowo rysując portrety całkiem z przodu możesz sobie pomóc, dodając różne linie pomocnicze, np pozioma przechodzącą przez oczy, aby były na pewno na tym samym poziomie bez dziwnych przekrzywień. Pionową na osi i do tego też te, które dzielą twarz w odpowiednich proporcjach. Byłoby też dobrze, gdybyś nie ograniczała się tylko do całkowicie frontowych portretów. Spróbuj różnych spojrzeń pod kątem. Poniżej jeszcze jeden rysunek, tym razem z różnymi ustawieniami głowy:

Powyższe rysunki pochodzą z książki Andrew Loomisa, jest ona wprawdzie po angielsku, ale za to ilość rysunków zdecydowanie rekompensuje brak polskiej treści. Polecam, ponieważ moim zdaniem jest to jedna z najlepszych książek, które można nieodpłatnie ściągnąć z internetu.
No i wreszcie, myślę że możesz zastosować większą gamę szarości a czasem nawet gdzieś pojechać z czernią. Obecnie twoje rysunki mają mało odcieni, jakbyś bała się je zróżnicować. Na początek możesz poza zdjęciami popróbować przerysowywać istniejące już dobre rysunki, np te z książek Loomisa. Mnie to bardzo pomogło, z początku tak jest łatwiej, bo od razu widać gdzie postawić kreskę, gdzie zacieniować i w jaki sposób użyć ołówka. Oczywiście rysowanie ze zdjęć czy z modela też jest dobre, a nawet lepsze, ale zaczynając wydaje się być trudniejsze. Dużo szkicuj żeby dobre proporcje i podobieństwo nauczyć się łapać, a później jak chcesz jakąś pracę skończyć to posiedź nad nią nieco dłużej, bowiem te wydają się być nieco nie wykończone.

Podsumowując, nie jest źle, ale dobrze też nie. Jest tak... Początkująco oczko Nie przejmuj się, moje pierwsze portrety wyglądały podobnie, jeśli nie gorzej, a i teraz wyglądają niewiele lepiej tak Ale im więcej ich narysujesz, tym lepsze będą, więc do pracy.
Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłam.
K.
Riannon
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #3 : 06 Luty 2010 - 21:35:29 »

@sert - rozumiem  mysl jestem właśnie w trakcie szukania coś do wykształcenia swojego kunsztu. Jestem świadoma, że to totalna amatorszczyzna, ale pocieszam się, że nie od razu Kraków zbudowano.

@katincia - przyznam, że robiłam to bardzo nieśmiało, bo aż się bałam efektu. Nie wiedziałam, że aż tak to widać na moich rysunkach. Właśnie ściągam z chomika e-booka o którym wspominałaś. Wiele mi dają te obrazki co mi pokazałaś - dzięki! No cóż, wystawiłam te rysunki licząc się z tym, że będzie konstruktywna krytyka i nie rozczarowałam się. Cieszę się, bo rodzina to zawsze powie "ładnie"  rotfl A nie oto tu chodzi.
No cóż, poszukam jakiś warsztatów, korepetycji.
sert
Gość
« Odpowiedz #4 : 06 Luty 2010 - 21:47:24 »

Amatorskim poziomem swoich prac się nie przejmuj, wiekszość z nas na tym forum to amatorzy i każdy stawiał swoje bardziej lub mniej udane "pierwsze kroki" usmiech
Świetnie poradziła Ci katincia a i jakieś dodatkowe zajęcia z rysunku również pomogą. Najważniejsze, że chcesz okok
katincia
Gość
« Odpowiedz #5 : 06 Luty 2010 - 21:54:01 »

To należy pozbyć się nieśmiałości i z odwagą narysować. Papier na prawdę wiele zniesie, jak coś nie wyjdzie zawsze można wymazać, a na pewno na ciebie karta nie nakrzyczy żeś ją pomazała no Co do warsztatów, jasne, zawsze będzie to spora pomoc, ale przede wszystkim rysuj. I wrzucaj tutaj, postaramy się jakoś pomóc.

Poza tym zaopatrz się w dobry papier, nie mówię, że ma być najlepszy, ale niech to nie będzie kartka do drukarki a papier do rysowania. Nie wiem na czym teraz rysujesz, ale to chyba nie był odpowiedni podkład. Do tego kupuj ołówki w miarę znanych marek, faber-castela, steadtlera czy kooh-i-nora, najlepiej zapatrzeć się w te z okolic HB  do B3. Mogą być też twardsze jakieś do detali, albo bardziej miękkie do większego kontrastu. Przydaje się też dobra gumka, możesz wypróbować gumkę chlebową, osobiście bardzo je lubię, ale niektórzy wolą zwykłe białe, ważne żeby dobrze i do końca wymazywała ołówek. Do tego też potrzebny jest karton służący do rysowania na nim, z innych ołówek nie schodzi tak dobrze i przy odważniejszej, ale błędnej kresce mogą zostać ślady.

Życzę więc weny i szybkich postępów usmiech
K.

Edit:
Dodam jeszcze, że coś wiem o tym "ładnie" od rodziny. Moja też zawsze tak mówi, a jak się na nich denerwuję, że chcę wiedzieć co jest źle, albo chociaż co jest dobrze, to oni i tak nic nie powiedzą poza "ładnie"...
michal270797
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #6 : 07 Luty 2010 - 11:33:02 »

Co do portretów: na pewno jest gdzieś w internecie wzór na idealne proporcje twarzy ( chyba nawet był taki wątek na forum).
Portrety nie są idealne, ale bardzo podoba mi się praca nr 2. Sprawia wrażenie przerażającej i posępnej.  rotfl
Przynajmniej w moim odczuciu. 

Pozdrawiam..   oczko

PS. Przydatny na pewno będzie kurs rysunku. Jeśli do takiego masz dostęp, zapisz się !! 
pinia00
Świeżynka
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #7 : 07 Październik 2011 - 14:59:09 »

Moje pierwsze kroki były znacznie gorsze, ale nie wolno się poddawać jeżeli coś Cię pasjonuje rób to i dąż do perfekcji.

Każda prawda ma dwie strony: moją i twoją
Iason Evangelu usmiech
Mr.R
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #8 : 08 Październik 2011 - 21:36:47 »

Nie przejmuj się,

widzę, że masz jakiś pomysł na to jak chcesz tworzyć, ale o tym za chwilę.

Malowanie portretów i twarzy to jedno z trudniejszych 'banałów'. Wielu bowiem sądzi, iż stworzyć podobiznę można w przeciągu paru sekund, "bo co to takiego".

Ty ćwicz, zobaczysz, będzie tylko lepiej. Widzę w tych rysunkach, - za wyjątkiem kalki z mangi - nieudolność, ale jednak pomysł. Jeżeli nie są to kopie cudzych prac, a rysowałaś ze zdjęcia, lub natury - same szpetne wykonanie, swoją drogą - widzę w tym jakiś urok - nawet krzywe źrenice, poszarpane włosy, nierówny asymetryczny owal twarzy - to ma jakiś urok. Są też tacy co szkic takiego gatunku przyodzieją w wielobarwne, grube, tłuste zwały farby, i powstaje dzieło.

Masz dziecko przed sobą jeszcze masę czasu, ćwicz a będzie szło coraz lepiej. Kurs - kursem, jak to pokochasz to poświęcisz doskonaleniu każdy wolny czas, ważne aby się nie poddać, a będzie złych chwil ogrom.

takie jeszcze wskazówki:
-spróbuj zaopatrzyć się w farby akrylowe i zobaczyć jak idzie tą drogą i w kolorze,
-rysunek nie znosi ciągłych długich linii - takie w twarzach nie mają prawa bytu,
-buduj twarze cieniami nie obrysami i zaznaczaniem gdzie co jest,
-weź jakieś zdjęcie i krok po kroku odrysuj, ale włóż w to maksimum wysiłku - bez końca poprawiaj, zmieniaj aż wydrzesz dziurę w papierze,
-rysuje się nie po to aby skończyć, ale aby otrzymać to czego chcemy (pomijając czas jaki w to wkładamy)
-zacznij od prostych geometrycznych kształtów, narysuj np. kubek, pudełko, lampkę biurkowa itd.

Trzymam kciuki  tak
know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #9 : 10 Październik 2011 - 21:50:41 »

Troszkę stary wątek Pinia odkopała, taki że chyba już sam autor o nim zapomniał  milczek

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: