Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
18 Sierpień 2019 - 12:14:19 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: katincia  (Przeczytany 13635 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
katincia
Gość
« Odpowiedz #20 : 23 Luty 2010 - 21:13:07 »

Cóż w zasadzie Sert masz rację, powstał szybko, nie miałam po prostu czasu na wchodzenie w szczegóły,
a już tym bardziej na poprawki. Wyciągnięcie bramy do góry było zdecydowanie celowe, użycie kolorów
takich nie innych też, chociaż teraz zrobiłabym to inaczej. Niedokładności i nierówności w cieniach,
pewne niedociągnięcia wynikają po prostu z niedoboru czasu, trudno w sumie nazwać je zamierzonymi,
zrobiłam tyle na ile pozwalało mi 5 godzin, w taki sposób żeby obraz skończyć o czasie. Bo tyle czasu
wtedy miałam i niestety mnie zwykle wszystkie rysunki i malunki za szybko nie idą. Z drugiej strony
owszem, chęć odtworzenia realizmu była, tyle, że nie byłam w stanie w tym czasie jaki miałam zrobić to tak,
jak bym chciała, więc zrobiłam tak jak na ten czas się dało, najlepiej jak umiałam.
A o krawężniku po prawo po prostu zapomniałam rotfl
Chętnie bym teraz popoprawiała niektóre rzeczy, tyle, że już nie mam jak, pracy nie mam.

Stopa, dzięki za wyczerpująca krytykę stateczku, rację masz zdecydowanie. Myślę że to dlatego,
że zamiast mądrze wziąć zdjęcie, malowałam sobie tak trochę na podstawie czegoś co nawet zdjęciem
nie było, a trochę z głowy, i nie przemyślałam tego tak jak powinnam była tylko tak jak mi się na daną
chwile wydało stosownie... A wcześniej w sumie nigdy nie malowałam w kolorach wody, ani żadnego,
bardziej widoczkowego krajobrazu. No głupie to było z mojej strony, może następny wyjdzie lepiej usmiech
GAdS

Linki sponsorowane:

Ella
Gość
« Odpowiedz #21 : 23 Luty 2010 - 21:41:10 »

Na pewno będzie lepszy. tak
katincia
Gość
« Odpowiedz #22 : 05 Marzec 2010 - 19:52:56 »

Dzięki Ella, mam taką nadzieję usmiech

A teraz chciałam pokazać wam jeszcze prace z zeszłorocznego wakacyjnego 'pleneru'.
Niestety spora część prac była i tak tworzona ze zdjęć a nie w plenerze, bo jednak w plenerze
nieco warunków brakło, a wyjechać nie było jak. Uczelnię naszą nie stać na wyjazd,
a my nie możemy, bo bez opiekuna nie wolno, no a co 3 dzień mieliśmy się zgłaszać na przegląd.
Ogółem nie wyszło to najlepiej, ale jakiś drobny postęp w trakcie był.

18. Arboretum w Rogowie.
Pierwsza akwarela. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że ilość wody wpływa na efekt i wody za mało było,
nie wiedziałam też, że trawa wcale nie jest zielona.
Szkic na miejscu, reszta w domu ze zdjęcia.

35/50

19. Pofabryczne, prawie w centrum Łodzi
W plenerze, na pustyni, słońce tak przygrzewało, że nie wiedziałyśmy co ze sobą zrobić,
a cienia nigdzie nie było.
35/50, piórko + akwarela

20. Arboretum w Rogowie 2.
Szkic na miejscu, kończone ze zdjęcia.
25/35 - akwarelowe maleństwo rotfl

21. Biała fabryka w Łodzi.
W plenerze.
35/50, węglem

22. Cmentarz na Ogrodowej w Łodzi.
Zaczęte na miejscu, ale zaczęło lać i musiałyśmy uciekać, bo nie było gdzie się schować,
więc znów kończone ze zdjęcia.
35/50, akwarela

23.
Zupełnie ze zjęcia, na miejscu nie było możliwości zatrzymania się na dłużej, a ogółem uczelnia
chciała plenery powiązane ze starymi fabrykami.
35/50, akwarela

24. Okno w łódzkiej kamienicy
Ze zdjęcia, kolory poza tą zielenią za oknem zupełnie inne niż w rzeczywistości,
w której to rzeczywistości kamienica jest brudna, szara i obskurna.
35/50, akwarela

25. Zniszczona fabryka gdzieś w Łodzi.
Ze zdjęcia, które ledwo udało się cyknąć, tak dobrze to wszystko ogrodzili  zly
50/70, akwarela

26. Fabryka nr 4.
Znów ze zdjecia, z tych samych powodów.
50/70, piórko + akwarela

Później dorzucę jeszcze dwie sztuki, których obecnie nie mam zdjęć.
teresa
Admin
*

Aktywność:
10%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #23 : 06 Marzec 2010 - 05:21:11 »

katinciu,  bardzo mi się podoba jak prowadzisz swoją galerię,
jest przejrzysta, pełna opisów Twoich prac.
Oglądając Twoje prace ma się wrażenie przeżywania tego, co sama doznałaś malując na swoich plenerach.
Praca "Cmentarz na Ogrodowej w Łodzi." bardzo mi przypadła do gustu,
"Pofabryczne, prawie w centrum Łodzi"  nie jest mi obce, swego czasu odwiedzałam te miejsca dość często.
"Biała fabryka w Łodzi" też mi jest znana. Wszystkie te prace mają w sobie, wspomnienia ludzi.
a jeszcze z Twoim opisem Tworzą małą historię. Każda z tych prac ma swój charakter i doskonałą treść.

Widać, że jesteś osobą twórczą okok

amaretta31
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #24 : 06 Marzec 2010 - 10:29:26 »

Mnie się najbardziej podoba "Cmentarz na ogrodowe", akwarele są w ogóle świetne, sama nie umiem nimi malować,
ale bardzo lubię patrzeć na prace namalowane tą techniką :-)
katincia
Gość
« Odpowiedz #25 : 06 Marzec 2010 - 18:50:47 »

Dziękuję Tereso oczko Piszę coś zwykle o swoich pracach, bo sama nie lubię oglądać
takich "gołych" dzieł, gdzie nie znany jest ani format, ani oficjalnie technika,
a jedyne co przy nich stoi to numerek.

Co do samych prac to dziękuję obu wam haha Nie spodziewałam się tak pozytywnych opini,
więc tym bardziej się cieszę, że jednak się podoba chociaż troszkę.
Ella
Gość
« Odpowiedz #26 : 06 Marzec 2010 - 22:02:58 »

Katinciu, to najbardziej urokliwy zakątek cmentarza jaki widziałam (22). Baardzo mi się podoba. Praca nr 23 także. A z wcześniejszych rysunki 6,7,8,11 no i 16.Ach te łuki,stiuki i kolumny, ale bardzo fajnie oddane. Z duszą. Natomiast piórko i wyraźna kreska pozbawia pracę nastroju. Ale taki urok rysunku architektonicznego. Nie miałabym do tego cierpliwości, tym bardziej podziwiam. okok
Beadom
Forumator
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #27 : 13 Marzec 2010 - 14:20:46 »

Kształty w 1 wiem, że troche krzywo. Większość wychodzi mi trochę krzywo, jak nie mam ochoty się zastanawiać nad tym, a chce już wejść ze szkiców w walor. Za długo zajmuje mi dojście do idealnego kształtu przy rysowaniu z natury...

1-ka moim zdaniem bardzo udana pomimo kształtów które trochę pouciekały. Na pocieszenie powiem Ci, że miałam z tym tez sporo problemów i dochodzenie do kształtów strasznie mnie męczyło.  Zapisałam się na zajęcia i dołączyłam do grupy, która malowała już od jakiś 3 lub 4 lat. Gdy wszyscy kończyli obrazy ja jeszcze zmagałam się ze szkicem… bezradny w butelkach jak nie elipsy, to proporcje… ciągle cos było nie tak.

3-ka „ Wazka” Super! Bardzo mi się podoba. To rozmycie tła o którym pisałaś…akrylami trudniej uzyskać taki efekt. Zbyt szybko schną. Co wcale nie znaczy, ze nie jest to możliwe. Pomagają środki opóźniające wysychanie. Pięknie takie efekty rozmycia wychodzą przy olejach. Polecam. Do uzyskania takiego efektu odradzam stosowanie papierów . Nawet najlepsze papiery i tak będą strasznie piły, co dodatkowo przyspiesza wysychanie akrylu.

6-tka bardzo ciekawa, natomiast 8-ka totalna rewelacja zabrakło tylko zróżnicowania planów. Wyciągnij pierwszy plan , a od razu zyska. Gipsy  12tka i 14 bardzo ciekawe, a 16-tka Notre-Dame w Paryżu po prostu mnie powaliła. Jest rewelacyjna! Oby tak dalej! okok

… przy architekturze pilnuj pionów, uciekają Ci  oczko

Piękne prace! okok Czekam na następne  usmiech
katincia
Gość
« Odpowiedz #28 : 14 Marzec 2010 - 21:19:06 »

Ella - my mamy wiele takich urokliwych zakątków (o ile można tak o cmentarzu powiedzieć) na Ogrodowej oczko
Chyba tam jeszczę wrócę z pędzlem bo warto. I w sumie większosć starych cmentarzy jest piękna i warta
zapamiętania czy namalowania albo chociaż upamiętnienia na zdjęciu.

Dziękuję Beadom za wyczerpujący komentarz  haha Cieszę się, że się podoba rotfl

A co do tych kształtów uciekających, to najczęściej co jest nie tak widzę dopiero jak praca jest skończona,
a nie jak robię szkic. Nawet jak widzę że coś nie gra to nie mogę dojść do tego co, a doradzić nie ma kto
i takie są efekty. A później jak już skończona to zazwyczaj nie chce jej już ruszać, żeby nie zepsuć.

Co do pionów to one tam raczej powinny być, chyba, że zdjęcie krzywe, staram się mimo wszystko piony
utrzymywać i najczęściej jak już jest krzywo to mi łuk zamiast prostej wyjdzie bezradny
Aczkolwiek dzięki za radę, zwrócę na nie większą uwagę usmiech
vicera
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #29 : 16 Marzec 2010 - 09:07:19 »

Nie wiem dlaczego ale mnie przykuwa do obrazu nr 23.
Zapraszają otwarte drzwi i kuszą, i wracam co chwilę do tej fotki, i
nie wiem dlaczego... i znowu się przyglądam usmiech
Strony: 1 2 [3] 4   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: