Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
24 Maj 2019 - 18:08:16 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Black Ofelia  (Przeczytany 8809 razy) Średnia ocena: 3
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Black Ofelia
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« : 28 Styczeń 2010 - 22:35:05 »

Oto dwie prace które zrobiłam na zajęciach
szczególnie zadowolona jestem z ciała modela (bo w sumie pierwszy raz malowałam człowieka

przez administrację forum,
za kompozycję przedmiotu i koloru.

1

2

\"W dal idą na smutek i życie tułacze, <br />A z oczu im lecą łzy... Rozpacz tak płacze...\" L.Staff
GAdS

Linki sponsorowane:

katincia
Gość
« Odpowiedz #1 : 28 Styczeń 2010 - 23:11:44 »

A jaka to technika, bom ślepa? Czym i na czym i jaki format?

Trudno jakoś mi powiedzieć co myślę o tych dziełach, szczerze mówiąc nie do końca mnie przekonują .
Są dobre, model ma dobre proporcje i wszystko wydaje się mieć sens. Jednak nie wiem,
może to przez te przytłumione kolory? Jeszcze się zastanowię i dopiszę resztę mojego zdania;p

I zaraz cię watch'nę na DA;]
Black Ofelia
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #2 : 28 Styczeń 2010 - 23:22:25 »

technika olejna ,model jest 100na 70 cm a martwa 80 na 75 cm
kolory są niestety przytłumione bo nie przekleiłam kartonu na którym malowałam i olej po wsiąkał.

\"W dal idą na smutek i życie tułacze, <br />A z oczu im lecą łzy... Rozpacz tak płacze...\" L.Staff
teresa
Admin
*

Aktywność:
17%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #3 : 29 Styczeń 2010 - 09:07:10 »

Black Ofelio proszę o wklejenie fotek Twoich prac a nie linki do stron, proszę więc o zmianę
Nie reklamujemy stron, z
wyjątkiem tych, które zawierają potrzebne nam informacje w dziedzinie malarstwa.
Wrzucamy swoje prace i tu na forum je omawiamy.
Jest to już druga Twoja galeria z samymi linkami,
poprzednio też zwracałam Ci uwagę, byś zamieszczała fotki.
co niektóre w poprzedniej galerii się nie wyświetlają.

Co to za bałagan!

ps. jeśli chcesz by Twoja strona z pracami była widoczna, możesz
wkleić link do swojego profilu
infrawizjer
Gość
« Odpowiedz #4 : 29 Styczeń 2010 - 11:07:48 »

korektę chyba usłyszałaś , kolory nie trafione , wycinka , nie ma korelacji pomiędzy tłem a modelem ,
proporcje brył istnieją natomiast anatomia mięśniowa nie istnieje , nie ma tez jasno zdefiniowanego światłocienia,
zobaczymy co z tego wyniknie . na pewno musisz dużo pracować bo potencjał jest
elkurczako
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #5 : 29 Styczeń 2010 - 11:29:34 »

Ofelio! Numeruj prace to potem łatwiej będzie się do nich odwołać.

Numer 1 - martwa - perspektywa dość poprawna choć zielony garnek z lewej trochę się skrzywił a brązowy garnek na pudełku ma błąd prawej krawędzi (pod uchem w innym miejscu niż nad). Szkło jest dostatecznie szklane a kwiatek całkiem miły. Kolory mi nie przeszkadzają, natomiast razi mnie niemal całkowity brak cieni zarówno własnych jak i rzucanych- ani nie dość wydobyte ciemne i jasne miejsca ani ciepłe i zimne. Rozumiem, że kompozycja jest taka jak to na zajęciach, ale nie wybrałaś z niej nic co szczególnie zwraca uwagę - nie wiadomo na co patrzeć. Warto nieraz obciąć kadr aby uzyskać ciekawszy efekt kompozycji i można szczególnie dopracować jakiś element a resztę potraktować bardziej umownie.

Numer 2 - ludź. Fajnie jak na pierwszy raz - złapałaś proporcje i całkiem fajnie dopracowałaś twarz. Jedno oko wygląda jak zamknięte. Znów brak cieni - takie tylko ciut zaznaczone koło stóp. Fajnie oddane odcienie skóry z uwzględnieniem temperatury barw. Noga z lewej troszkę się jednak różni od momentu kiedy przysłania ją ręka - i kolorem i cieniem (brakiem) i wyraźnie ten kawałek gorzej dopracowany. Niepokoi mnie to coś na czym ten pan siedzi - wygląda jakby lewitowało z tyłu. Jeszcze troszkę nie wyszedł skrót przedramienia tego z lewej strony, ale za to ładnie złapana dłoń ( a dłonie są trudne!)

Wiem, że się sporo czepiam  usmiech - nie zrażaj się tylko pokazuj nam więcej.

Ten napis zmienia się w mądre łacińskie motto kiedy nie patrzysz...
Black Ofelia
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #6 : 29 Styczeń 2010 - 11:42:29 »

Dziękuje za komentarze.
Przy pierwszej pracy profesor się uparł że ma być cała martwa i nie miałam większego wyboru co do kadru .
niestety też wszystkie martwe są ustawione do światła i w sumie wyglądają zawsze płasko... (to się tyczy też modela)

Jeśli chodzi o modela to  co do kolorów to one właśnie się profesorowi podobały,
gorzej właśnie z tymi mięśniami  ale w nowym semestrze będę miała już ćwiczenia z anatomii więc mam nadzieje że coś podłapie .
Na nogi już czasu zbytnio nie miałam . A te kszesło z płachtą  wiem że dziwie wygląda ,
tak w sumie też dziwnie na żywo wyglądało bo żadna noga nie wystawała ale
fakt mogłam po prostu dorobić więcej masy tej draperii na dole to by może bardziej stało

infrawizjer
Gość
« Odpowiedz #7 : 29 Styczeń 2010 - 11:52:04 »

generalnie profesorowie nie są geniuszami sztuki , tobie ma się podobać , masz pracować na własną satysfakcje .
akcja z pełnym kadrem przy martwej jest uzasadniona trudniej komponować pełne dobre kadry ,
to uczy szerokiego patrzenia na rzeczywistość malarską .
elkurczako
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #8 : 29 Styczeń 2010 - 11:55:36 »

niestety też wszystkie martwe są ustawione do światła i w sumie wyglądają zawsze płasko... (to się tyczy też modela)

Niby tak, nie widziałem tego na żywo, jednakowoż jakiś światłocień tam być musiał a tu go prawie nie ma.

Ten napis zmienia się w mądre łacińskie motto kiedy nie patrzysz...
Black Ofelia
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #9 : 29 Styczeń 2010 - 12:09:06 »

To tez fakt bo boje się zawsze że coś zepsuje.
Ale postaram się poprawić i wziąć do roboty od połowy lutego.

Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: