Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
15 Październik 2019 - 12:10:43 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: kudłaty88  (Przeczytany 4504 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
kudłaty88
Świeżynka
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« : 26 Styczeń 2010 - 18:32:07 »

Nadal się uczę i nie mam jeszcze własnego stylu, dlatego prace mogą być różne.
Liczę na estetyczne doznania osób odbiorców.
Zacznę od szkicu do większego obrazu:
1. Spójrz w siebie [kobieta w pomarańczy - szkic] akryl na płótnie 30 x 30cm

Dodane: 28 Stycznia 2010 - 15:55:44 pm
Realizacja poprzedniej pracy w dużo większym formacie:

Nie jestem pewien czy zdjęcie dobrze oddaje kolory, gdyż mój monitor jest tak ciemny że nie mogę za nie ręczyć.

2. "Spójrz w siebie" akryl na płótnie 110cm x 110cm

GAdS

Linki sponsorowane:

katincia
Gość
« Odpowiedz #1 : 28 Styczeń 2010 - 20:01:11 »

Właściwie niczego sobie, nawet mi się podoba. Ładne połączenie kolorków moim zdaniem;]  Aczkolwiek tak szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie tej pracy w formacie 110/110, koncepcja mi się nawet podoba, ale na mniejszy format. Mam wrażenie, że tak duże, właściwie jednolite płaszczyzny to lekka przesada;]
kudłaty88
Świeżynka
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #2 : 28 Styczeń 2010 - 22:35:01 »

Tylko w jakim sensie przesada??
że taki format użyłem, czy przesada, że taki podałem nad zdjęciem??

Format faktycznie duży, a ma to związek z moim wzrostem [195cm]
- po prostu po wielu przemyśleniach zacząłem stosować takie formaty,
bo o wiele wygodniej mi się na takich maluje i czuję że nic mnie nie ogranicza usmiech

Dzięki za każde słowa krytyki usmiech
katincia
Gość
« Odpowiedz #3 : 28 Styczeń 2010 - 23:05:56 »

Format bardzo dobrze, że duży, większość osób nie ma odwagi na taki rozmiar,  jednak mam wrażenie, że jak na to co na nim jest po prostu za duży. Jak pomyślę, że to samo co widzę na ekranie miałoby sie przede mną w formacie 110/110 pojawić to wydaje mi się, że jakoś tak pusto;p Wiesz wszystko fajnie wygląda, ale jednak na tak dużym formacie tak mało elementów kłuci się z tym czego mnie uczono;p
infrawizjer
Gość
« Odpowiedz #4 : 29 Styczeń 2010 - 11:14:30 »

Właściwie niczego sobie, nawet mi się podoba. Ładne połączenie kolorków moim zdaniem;]  Aczkolwiek tak szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie tej pracy w formacie 110/110, koncepcja mi się nawet podoba, ale na mniejszy format. Mam wrażenie, że tak duże, właściwie jednolite płaszczyzny to lekka przesada;]
wieklka płaszczyzna walorowa to piękno nieskończone , głębie koloru możemy rozumieć i  odczuwać tylko w konfrontacji wielkich płaszczyzn  rotfl Popatrzymy jak mówią prace Strzemińskiego  czy nawet niekiedy Bacona czy Hockneya   .
katincia
Gość
« Odpowiedz #5 : 29 Styczeń 2010 - 16:02:45 »

Cóż, ja w sumie jestem początkująca więc napisałam co myślę (z mojego punktu widzenia każda opinia się liczy byle tylko zawierała więcej niż dwa słowa;p). I Cóż... Może też dlatego żem początkująca, nie przepadam za Strzemińskim, zupełnie do mnie nie przemawia;p Dwóch pozostałych malarzy wymienionych przez ciebie, infrawizjer, nie znałam wczesniej zbytno, ale jakoś bardziej przypadli mi do gustu od pana Strzemińskiego;]
I właściwie jak się tak zastanowić to pewnie masz rację z tymi płaszczyznami walorowymi i w tym kontekście obraz kudłatego88 nabiera jakoś więcej głębi;] Chociaż ja nadal jakoś nie widzę wielu pozytywów w tak dużych płaszczyznach... cóż może kiedyś zobaczę;];p

Co nie zmienia faktu, że praca mi się powyższa całkiem podoba ;]
joan
Gość
« Odpowiedz #6 : 29 Styczeń 2010 - 18:12:19 »

To chyba kwestia samego upodobania, co to nie ma co o nim gadać. Dla mnie w obrazie musi być przestrzeń, to co się na nich dzieje musi współgrać z jego formatem, a nie być "upchane" w płótno, a wielkość płótna nie ma znaczenia (choć też wolę te większe rozmiary). I ta praca akurat jest dla mnie zupełnie ok- jest miejsce dla postaci, dla cienia, ale i jakiegoś murku, ściany- nic tu się nie tłamsi, ale i wolnej przestrzeni nie ma zbyt dużo. Kolorystycznie też ok, tylko jak dla mnie- skulona postać albo wstaje, albo ma zamiar siadać na tym murku, który od prawej do postaci jest ok, ale od niej do końca pracy coś złego się z nim stało- wtopił się w ścianę? I to rozjaśnienie na szacie na wysokości uda- dla mnie nieuzasadnione.
Ale czekam na inne prace rotfl
kudłaty88
Świeżynka
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #7 : 29 Styczeń 2010 - 19:36:45 »

Dzięki za budujące słowa krytyki usmiech

To może coś takiego wielkoformatowego:

3. "Akt pod Grunwaldem 1410",
Akryl na płycie HDF wym.100 x 110

joan
Gość
« Odpowiedz #8 : 29 Styczeń 2010 - 20:08:49 »

Opowiedz coś więcej o tej pracy. Żeby tak golizną wrony straszyć rotfl
albo wronami człowieka rotfl Podoba mi się bardziej niż poprzednia.
kudłaty88
Świeżynka
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #9 : 30 Styczeń 2010 - 01:28:36 »

Też jestem z niej bardzo zadowolony usmiech

Jeśli chodzi o to co na niej widać.. hm..  Ogólnie pewnego dnia "uczelnia" dostała masę rzeczy z teatru - jakieś sztandary stare poprzecierane, ogromne niczym kurtyna tkaniny, dziesiątki butów i poduszek, no i tak z tego wszystkiego powstała sceneria dla modela - niemal ze wszystkich stron sztandary z orłami, tapiserie przedstawiające Warszawę i Wisłę, a przede wszystkim bazą była czerwona tkanina zajmująca całą ścianę.

W sumie jest to jedna z ostatnich prac, po raz pierwszy w ten sposób potraktowane ciało - jak to kolega opisał - "progowo".
Ogólnie tak mi miło i patryjotycznie na sercu się robi gy ten obraz oglądam mysl
Najlepsze w malowaniu tego obrazu było to, że modelka spała, ewentualnie grała sobie na komórce,
a nie gadała bez przerwy milczek mega głupot jak to ona ma w zwyczaju  oczko
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: