Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
18 Sierpień 2019 - 05:54:38 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: paloma001  (Przeczytany 16945 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
paloma001
Nowicjusz
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« : 02 Styczeń 2010 - 10:54:22 »

przez administrację forum.

Witam! Zapraszam do oglądania i oceny (na którą bardzo liczę  usmiech ) moich pastelowych portretów koni.

1. Wieża Róż

2. Portret klaczy arabskiej

3. Koń arabski

GAdS

Linki sponsorowane:

Stopa
Instruktor
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #1 : 02 Styczeń 2010 - 11:07:45 »

Podoba mi się ekspresyjne ujęcie 1 i 2 konia
3 nie trafia. W fajny sposób malujesz koniec
łba konia.

"Każdy może tworzyć byle co i ma prawo być z tego zadowolonym, byle by nie był w swej pracy szczerym i znalazł kogoś, który równie kłamliwie będzie to podziwiał." Stanisław Ignacy Witkiewicz

I moja galeria http://www.tessart.pl/smf/index.php?topic=976.
paloma001
Nowicjusz
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #2 : 02 Styczeń 2010 - 12:26:25 »

Stopa, co masz na mysli pisząc, że 3 nie trafia. Proszę Cię o szczegóły, konkrety...
infrawizjer
Gość
« Odpowiedz #3 : 02 Styczeń 2010 - 12:31:24 »

fajny styl mi się 3 podoba, fajna kreska i plama , widać wyczucie kolorystyczne gorzej w 2 . a 1 dobra , tylko temat okropny taki styl marnować na japy koni . bezradny no nic każdy ma coś na co patrzy
Stopa
Instruktor
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #4 : 02 Styczeń 2010 - 12:33:55 »

No nie trafia do mnie, nie podoba mi się po prostu, głównie chodzi
o kolorystyke.

"Każdy może tworzyć byle co i ma prawo być z tego zadowolonym, byle by nie był w swej pracy szczerym i znalazł kogoś, który równie kłamliwie będzie to podziwiał." Stanisław Ignacy Witkiewicz

sert
Gość
« Odpowiedz #5 : 02 Styczeń 2010 - 12:49:07 »

Witam kolejnego miłośnika koni w naszych szeregach okok
A co do Twoich prac. Najbardziej podobają mi się prace 2 i 3, szczególnie dwójka poprzez swoje "niedokończenie" daje wrażenie lekkości pozostawiając jednocześnie margines dla wyobraźni odbiorcy. Trójka byłaby pewnie lepsza, gdybyś pozostawiła więcej koloru tła w obszarze konia. Kolory wg mnie są w porządku. Natomiast w pracy nr 1 coś mi nie pasuje z "geometrią" łba. Czubek pyska sprawia wrażenie jakby był przesunięty, lekko skręcony w stosunku do czoła.
No i proszę, co wypowiedź to inna opinia usmiech I bądź tu człowieku mądry i "pisz wiersze" rotfl Generalnie jednak prace udane. Czekamy na więcej.
paloma001
Nowicjusz
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #6 : 02 Styczeń 2010 - 13:23:01 »

Dziękuję za wszystkie oceny!!! Zawitałam na forum z nadzieją nauczenia się czegoś nowego i nie zawiodłam się. Cieszą mnie te komentarze, bo dobrze się przeglądnąć w lustrze, którym są wzrok i osądy innych. Z czasem oceny typu "ładny konik" przestają już wystarczać, a idąc Picassowskim tokiem myślenia "Nie można się stawać koneserem samego siebie" należy się ciągle uczyć... Zwłaszcza gdy jest się amatorem, tak jak ja.

Do infrawizjera:
Kon - myślę- temat jak każdy inny. Jako naprawdę doby malarz (podziwiałam już Twą galerię), wiesz, że za obrazem muszą stać emocje. Te konie to nie jakieś tam odrysowanki z pocztówek czy innych zdjęć, to wizerunki zwierząt, które znam, widziałam, urzekły mnie w jakiś sposób. Taka fascynacja - nic nie poradzę.

Może coś z portretów w technice akrylowej:

1. Emira

2. Ejrene

3. Emesa

sert
Gość
« Odpowiedz #7 : 02 Styczeń 2010 - 13:46:55 »

Miałem zapytać o to już przy poprzedniej serii - tej pastelowej. Dlaczego poza portretowanych koni jest właściwie jednakowa? Wprowadza to do Twoich prac nieznośną monotonię....
Stopa
Instruktor
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #8 : 02 Styczeń 2010 - 13:50:46 »

Akrylowe koniki o wiele gorsze niestety
pomijając monotonie o której wspomniał
sert dochodzi tutaj niedomalowane po-
szarpane tło  bezradny tym razem 3
najlepsza.

Lena
Gość
« Odpowiedz #9 : 02 Styczeń 2010 - 14:00:40 »

Te konie to nie jakieś tam odrysowanki z pocztówek czy innych zdjęć, to wizerunki zwierząt, które znam, widziałam, urzekły mnie w jakiś sposób. Taka fascynacja - nic nie poradzę.
 tak
O ta informacja ważna jest usmiech - nie żebym miała za "złe" komuś wzorowanie się na pocztówkach czy korzystania z cudzych zdjęć- w ramach nauki i doskonalenia, ale WŁASNE widzenie tego co urzekło i chęć przekazania tej fascynacji innym to już inny poziom. W Twoim przypadku ten "przekaz" jest udany.

Tak, prawda, co człowiek , to opinia usmiech Dla mnie- to niedokończenie w pracy nr 2 trochę za duże, no ale..(pewnie to kwestia chwili, lub odbioru konkretnej osoby- czyli mnie)
 Natomiast w 1 przeszkadza mi to że tło "buduje się"  takim właśnie kolorem tylko wokól łba końskiego, może ta barwa to sprawia- żółto-ugrowa, barwa która przybliża się do widza "wyskakuje trochę" do przodu, podczas gdy spodziewam się że tło za koniem będzie "w dali". Zgadzam się też z Sertem, że trochę "geometria przekrzywiona" , ale .. zauważyłam tak naprawdę , gdy zwrócił na to uwagę.
Praca nr 3 usmiech Tutaj może "mocne" barwy i kontrast wraz z kompozycją obrazu trochę "niepokoją". Może ten jest przy tym nasyceniu koloru - "za mocno" dokończony- chodzi mi szczególnie o szyję konia, ktora jest mocno zarysowana i "dociągnięta" do samego brzegu kompozycji. Ucieka jednocześnie poza kompozycję, skupiając na sobie uwagę- gdy "ciężar" powinien być bliżej centrum.
Mogę i zapewne się mylę , bo to mój własny odbiór . Pewne jest natomiast że (moje przynajmniej) uwagi to takie "przeganianie pyłków" czyli  "czepianie się", bo prace generalnie są  okok

Co do akrylowych- wdg mnie żeby "o wiele gorsze" były to chyba nie, natomiast MONOTONIA - tak to prawda. I winne temu tło. Ciekawe, że jak się ogląda oddzielnie, to tło jest "poprawne", natomiast kiedy się ogląda całość prac zaczyna przeszkadzać, bo ma się odczucie mechanicznej "masówki".  
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: