Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
17 Wrzesień 2019 - 23:53:36 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: michal270797  (Przeczytany 6858 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
michal270797
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« : 29 Grudzień 2009 - 22:18:03 »

Hej ! 
Mam na imię Michał i mam 13 lat.Oto przedstawiam Wam moje prace.Liczę na rzetelną krytykę.... Wszystkie prace zostały wykonane na najzwyklejszych kartkach A4... Nie mam zwyczaju nadawać tytułów moim pracom, ale postaram się coś wymyślić... Mam nadzieję, że w niedługim czasie wstawię swoje następne prace.
1. ,,Zachód słońca''      ~~suche pastele~~ 

2. ,,Baletnica``            ~~ cienkopis~~     

3. ,,Martwa natura''      ~~ołówek 2B~~   

4. ,,Samotność"           ~~węgiel~~ 

5. ,,Arbuz"                  ~~pastele suche~~ 

GAdS

Linki sponsorowane:

Stopa
Instruktor
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #1 : 29 Grudzień 2009 - 22:32:54 »

Ale gdzieś ty to chłopie wkleił, w wątku galeri
masz wytłumaczone krok po kroku jak wkleić
zdjęcia.

"Każdy może tworzyć byle co i ma prawo być z tego zadowolonym, byle by nie był w swej pracy szczerym i znalazł kogoś, który równie kłamliwie będzie to podziwiał." Stanisław Ignacy Witkiewicz

I moja galeria http://www.tessart.pl/smf/index.php?topic=976.
Paveletz
Gość
« Odpowiedz #2 : 30 Grudzień 2009 - 00:53:49 »

Liczę na rzetelną krytykę....
bezradny

Obejrzałem Twoje prace Michale i tak sobie myślę: chyba masz jeszcze mnóstwo czasu i pracy przed sobą na to, by usłyszeć słowa prawdziwej krytyki. Będąc na Twoim miejscu, już w tej chwili zabrałbym się za przeglądanie galerii innych użytkowników forum i jednocześnie zaczął zadawać wszystkim dookoła mnóstwo różnych pytań...
tak
michal270797
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #3 : 30 Grudzień 2009 - 13:09:18 »

Tak, wiem , że jeszcze mnóstwo pracy przede mną , ale mam tylko 13 lat  oczko
katincia
Gość
« Odpowiedz #4 : 31 Styczeń 2010 - 17:50:18 »

A ja się wypowiem jakoś dłużej. Postaram się jakoś pomóc aczkolwiek reszta użytkowników jest 1000 razy bardziej ode mnie doświadczona, tak wiec nie bierz też mojej opinii zbyt poważnie, napisze co wiem, ale może wypowie się ktoś kto wie więcej później oczko

Po 1 powiedz, czy planujesz raczej iść w stronę realizmu czy jednak różnych fikcyjnych wariacji?

Po 2 gdy rysujesz ludzi dobrze jest znać podstawowe proporcje takie standardowe, żeby nie było żadnej gafy. Twoje postacie jak dla mnie maja np. za długi korpus. W internecie krążą np książki Andrew Loomisa, bezpłatne e-booki w których jest sporo o rysowaniu kobiet, może ci się przydadzą. Początkowo przy rysowaniu ludzi dobrze jest zrobić sobie dużą ilość szkiców od razu na jednym kartonie, czy w jakimś szkicowniku,  takich łapiących tylko proporcje i pozycje postaci, ewentualnie odrobinę anatomii, ale nie wchodzących w detale. Tak samo z portretami, a im więcej narysujesz tym lepsze będą, możesz tu jako wzorów użyć już istniejących dobrych rysunków, zdjęć, albo poprosić kogoś żeby zapozował.

Po 3 postaraj się trochę dopracowywać, dokańczać prace. Tak np 3 i 4 są moim zdaniem nie dokończone. Jasne, że na razie zaczynasz, ale można by było nad nimi nieco dłużej posiedzieć. A jeśli nie, to rób szybkie szkice, ale za to dużo  tak

i po 4, poczytaj o perspektywie. To ważne żeby wiedzieć w jaki sposób poprawnie rysować, nawet jeżeli później zdecydujesz się na coś innego. Np w 3, te wazony mają elipsy w kształcie soczewek. Pamiętaj, że gdy rysujesz elipsę (bryłę obrotową jakąkolwiek), to powinna ona mieć kształt elipsoidalny, dla mnie wygląda taka elipsa prawidłowa jak chleb;p Zdecydowanie nie powinna mieć ostrych końców, na początek w obu węższych końcach możesz sobie rysować kółka, wtedy ci się nie zaostrzą. Nie należy tez przesadzać w drugą stronę, nie może też elipsa wyglądać jak kiełbaska no Poniżej po lewej poprawne elipsy po prawo na czerwono te złe.

Poza tym pamiętaj tez że elipsy mają dwie osie symetrii, dłuższa i krótszą. Żeby sprawdzić czy wszystko z taka elipsą gra wystarczy karton do góry nogami obrócić, łatwiej jest zauważyć ewentualne błędy. To samo tyczy się perspektywy, w pracy nr 4 powinna być, ale nie ma. Na początek dobrze by było opanować jednozbiegową a później dwuzbiegową. Możesz też rysować z obserwacji, też powinno z czasem dobrze wychodzić .

A poza tym to rysuj. Widzę, że pomysły co rysować i chęci do pracy masz, forum intensywnie przeglądasz, teraz trzeba się tylko wziąć do roboty tak

Cytat: Paveletz
Będąc na Twoim miejscu, już w tej chwili zabrałbym się za przeglądanie galerii innych użytkowników forum i jednocześnie zaczął zadawać wszystkim dookoła mnóstwo różnych pytań...
tak
I zgadzam się z Paveletzem, szczególnie w kwestii pytań usmiech
michal270797
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #5 : 31 Styczeń 2010 - 18:31:48 »

Dziękuję, za dobre rady (mówisz, że są od ciebie lepsi, ale twoja opinia jest dla mnie ważna, bo chociaż ty coś dłuższego napisałaś), postaram się popracować nad tymi rysunkami i przejrzeć e-booki, które mi doradzasz.Co do twojego pytania to raczej realizm,wolę sztukę która coś przedstawia, ale oczywiście nie potępiam tych jak to nazwałaś ,,fikcyjnych wariacji" (podziwiam ludzi, którzy je tworzą).

Jeszcze raz dziękuję za rady.  oczko           
elkurczako
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #6 : 31 Styczeń 2010 - 22:24:24 »

Ile masz lat nie ma znaczenia. Jeśli tu trafiłeś to znaczy, że naprawdę interesuje cię malarstwo, rysunek.
Katincia już sporo napisała i fakt, perspektywa, proporcje itd to bardzo ważne sprawy.
Trzeba je znać i umieć pokazać nawet po to aby w pełni świadomie je zniekształcać usmiech.
Jeśli masz możliwość to warto poszukać jakichś zajęć w tym kierunku, ale przede wszystkim maluj,
rysuj i pokazuj. Nie ma to jak słowo od ludzi z doświadczeniem.

Z twoich rysunków 1,3 i 5 są najlepsze. Z ludźmi masz kłopot - tu trzeba poznać proporcje ludzkiego ciała i
próbować się do nich stosować. No i format prac warto ćwiczyć na co najmniej A3 a lepiej na jeszcze większym.

W baletnicy podoba mi się sposób rysowania sukienki.

Spróbuj wybrać jakiś temat i zacznij fotorelację - na pewno znajdzie się sporo chętnych do pomocy.
I cierpliwości - dopracowanie obrazka zajmuje nieraz sporo czasu, nawet kilka dni.

Ten napis zmienia się w mądre łacińskie motto kiedy nie patrzysz...
muszka111
Gość
« Odpowiedz #7 : 01 Luty 2010 - 02:10:53 »

Michał wklejam Ci link na stronę gdzie możesz znaleźć człowieka w
różnych dziwacznych pozach i widzisz jego mięśnie...
możesz szkicować do woli....

http://www.posemaniacs.com/index.php
michal270797
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #8 : 01 Luty 2010 - 17:57:12 »

Jeszcze raz dziękuję kwiat .. muszka111 serdecznie dziękuję ci za tę stronę , bardzo przydatna i polecam wszystkim, którzy dopiero rozpoczynają anatomię. Niedługo zabieram sie za szkice.  cwaniak   CO do fotorelacji, pomyślę (jestem w trakcie malowania obrazu farbami olejnymi i nie wiem kiedy skończę)

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: