Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
15 Październik 2019 - 02:48:45 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: knykle  (Przeczytany 77115 razy) Średnia ocena: 5
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
tomasso
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #140 : 26 Kwiecień 2011 - 15:58:21 »

Nie, nie. Tzw. paliusz robiony jest ze sztywnego materiału (z owczej wełny) i faktycznie musi wyglądać (niestety) jak brystol. Fajny ten JP II. Mi trochę kolor przeszkadza, za monotonny, choć soczysty i w sumie trafiony. Ale wyraz całości super.
GAdS

Linki sponsorowane:

teresa
Admin
*

Aktywność:
3%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #141 : 28 Czerwiec 2011 - 05:24:41 »

"i tchnął w niego życie ..."

Wybrana praca z galerii użytkownika do oprawy graficznej przez administracje forum.
ArtWitryna malarzy (prace w grafice)
http://www.tessart.pl/smf/index.php?topic=2478.msg26980#msg26980
marlena
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #142 : 04 Lipiec 2011 - 09:40:15 »

Knykle! Jestem na tym forum nowa, przeglądam tak sobie w wolnych chwilach prace użytkowników i co mogę powiedzieć gdy natrafiłam na Ciebie.
Powiem kolokwialnie: szczena mi opadła. Niesamowity talent. Akurat też maluję dużo koni, teraz trochę zmieniam tematy ale konie zawsze będą pokazywać się w moich malunkach. Uwielbiam te istoty bo odzwierciedlają dużo dużo więcej niż tylko piękno bo niewątpliwie  są piękne. Ale do rzeczy. Na twoje konie mogę patrzeć godzinami. Nie ma żadnych "kołkowatych" szyi, każdy koń jest inny, ty to wiesz i to malujesz. Rzeczywiście niektóre do złudzenia przypominają fotografie ale ja kocham realizm i mi to bardzo odpowiada. To przecież prawdziwy artyzm wyrazić najdrobniejszy szczegół, myślę że po tym poznaje się przwdziwego artystę a czy z wiekiem zaczyna mieć własny styl, własne wizje i je utwalać na płótnie to świadczy tylko o dojrzałości artysty i można tu już mówić o pewnej kreacji, uwidocznienia duszy artysty, tworzenia własnego wizerunku, oryginalnego i niepowtarzalnego. Ale uważam, że realizm to podstawa i ty jesteś w tym genialny. Tak jak Picasso znany ze swojego kubizmu. Ale przecież ile prac realistycznych powstało na początku jego twórczości.  On naprawdę umiał malować a wszyscy oceniają go po -jakże większość mówi - po bohomazach. Myślę, że artysta zawsze zaczyna od realizmu i albo na nim poprzestaje albo nie. To zależy od jego wnętrza, temperamentu, osobowości, sztuki postrzegania świata. Przyjmuję go takim jakim jest albo go zmienia. Dusze artystyczne są naprawdę różnorodne i bardzo skomplikowane. Bardzo Cię pozdrawiam i maluj jak najwięcej i dziel się swoimi obrazami tu jak najczęściej bo naprawdę cieszą oko i duszę.
knykle
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #143 : 28 Sierpień 2011 - 19:30:34 »

Dawno mnie nie było, zaglądam co jakiś czas żeby zobaczyć co się tu dzieje, ale na dłuższe posiedzenie nie ma czasu jak na razie ...
Dziękuję za wpisy i komentarze ...

A na razie mała zapowiedź tego co wrzucę jak wieczory zrobią się dłuższe.
W tym roku zastosowałem nową technikę - pastele olejne, jeszcze rok temu twierdziłem że tym się nie da malować (mimo że inni świetnie je stosowali), ale przemyślałem sprawę, spróbowałem i jestem zadowolony (jak na razie).

Brzozy - pastele olejne - 28x15

Portret N. - pastele olejne - 50x35

Portret K. - pastele olejne - 50x35

Pozdrawiam usmiech
know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #144 : 29 Sierpień 2011 - 14:48:00 »

Brzozy to chyba taki szkic...  mysl

Portrety są kapitalne, troche może zbyt ciemne, może wina foto, nie wiem, ale tak czy inaczej świetne. Ładnie wycieniowałeś buźki im, okulary rewelacyjne... no i w ogóle sami modele też fajni bardzo  okok

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
teresa
Admin
*

Aktywność:
3%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #145 : 29 Sierpień 2011 - 15:57:03 »

Portreciki w oprawie nieco inaczej wyglądają  okok
http://www.tessart.pl/smf/index.php?topic=2405.msg27453#msg27453
knykle
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #146 : 20 Listopad 2011 - 19:29:10 »

a teraz coś z ostatniego sezonu plenerowego (wiosna - jesień 2011)  usmiech

pejzaż wieczorny z makami - pastele olejne - 40x70

pejzaż czerwcowy z makami - pastele olejne - 40x50

łąki nad rzeką Supraśl - pastele olejne - 30x50 (plener malarski Supraśl 2011)

zachód słońca nad rzeką Supraśl - pastele olejne - 30x50 (plener malarski Supraśl 2011)

cdn.  papa2
Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #147 : 21 Listopad 2011 - 10:14:49 »

'pejzaż czerwcowy z makami'- miód! Oglądałem go na dwóch różnych monitorach i na jednym irytował mnie nieco ten jednolicie krwawy pas maków, ale na drugim wygląda to dużo lepiej. No i pierwszy plan cudowny: chwasty przydrożne, cienie na drodze, gęsta faktura drzew po prawej...
'łąki nad rzeką...'- dół obrazu bez zarzutu, ale chmury..płaskie, zupełnie nie kłębiaste usmiech
na obydwu wieczornych fajnie widać pośpiech, by zdążyć, zanim zrobi się zupełnie ciemno- szczególnie na ostatnim..Widać w pejzażach dajesz się ponieść pasji twórczej, nie bawisz się w detal, stajesz się kolorystą, patrzysz plamą i kreską- super. Cieszę się, że widzę nowe prace, bo już myślałem, że tylko archiwum..Pozdrawiam
know1126
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #148 : 21 Listopad 2011 - 17:19:54 »

Knykle sie zna na tym co robi  tak

Widze, że spodobały Cie sie na dobre to pastele olejne.. i bardzo dobrze, oryginalna to jest technika, znaczy mało popularna jak widać na forum...
Ciekawy efekt w połączeniu z tym papierem - dla mnie tak troche zahacza  w niektórych miejscach to o abstrakcje
- jak mówi Towicz: nie bawisz sie w detal...  Np: niebo i największe drzewa na pierwszym pict., maki  na drugim,
i znow niebo i drzewo (plus odbicie)na czwartym.
Trzecia praca - fajowy klimat - chmury lux, zieleń, zboża , drzewka   okok dobrze sie ogląda.
Nie ma po co sie czegoś czepiać jak dla mnie.  oklasky

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
Luna
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #149 : 21 Listopad 2011 - 19:35:40 »

Co mogę więcej dodać... przejrzałam obrazy i to co mnie najbardziej urzekło to umiejętnosć oddania dynamizmu, swobody... no i cała kwestia techniczna. Świetne oko masz i tyle.
Długo już malujesz?
Strony: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: