Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
19 Wrzesień 2019 - 15:59:22 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: knykle  (Przeczytany 76547 razy) Średnia ocena: 5
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
tomasso
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #120 : 26 Marzec 2011 - 18:03:28 »

Trzeba przyznać, że jesteś świetny technicznie i manualnie. Duża moc w dłoni. Gniady i Siwy arab jak dla mnie wybijają się nawet poza biegłość techniczną. Pozostawiają wrażenie. Ognisty temperament (gniady) i zjawiskowe piękno (arab). Podoba mi się też ten powstaniec, choć żałuję, że nie włączyłeś trochę więcej swojej biegłości, bo się postać jakoś zaciera.
GAdS

Linki sponsorowane:

impresjonista
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #121 : 10 Kwiecień 2011 - 10:42:00 »

Witam, sztukę kopiowania opnowałeś w stopniu wystarczającym, co też potwierdzają opinie innych, ale czy to już szczyt Twoich osiągnięć? Jeżeli Twoim celem jest malowanie pod publikę, to już jesteś blisko, no chyba że wyżej wspomniane opinie to tylko pochlebstwa. Malarstwo to nie tylko kopiowanie, to kreowanie rzeczywistości, lub szukanie nowych perspektyw. Półką mistrzostwa w malarstwie jest poziom na którym pracuje się z percepcją i świadomością, ale może zaśmiecam wątek, kończę. Mam kilka uwag do prac z wikami. Otóż tłem dla postaci jest śnieg i jeśli nawet świeci księżyc to wilk musi być czarny na jego tle, szczególnie że one są w oddaleniu. Jeśli zbliżył byś się do wilka wtedy moglibyśmy zobaczyć szczegóły koloru jego sierści oświetlanej przez księżyc, oczy błyszczące itd, ogólnie Twoje prace dają wrażenie statyczności. Zawsze się coś dzieje, lub jest chwila napięcia przed tym co ma się wydarzyć i sztuką jest to uchwycić. Moje uwagi to tylko sugestie. Pozdrawiam. Nie mów mi że kopiowałeś czyjś obraz tak bezmyślnie i miało by to być usprawiedliweniem.

Nie ma doskonałości, jest tylko doskonalenie...
knykle
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #122 : 23 Kwiecień 2011 - 15:18:31 »

Witam, sztukę kopiowania opnowałeś w stopniu wystarczającym, co też potwierdzają opinie innych, ale czy to już szczyt Twoich osiągnięć? Jeżeli Twoim celem jest malowanie pod publikę, to już jesteś blisko, no chyba że wyżej wspomniane opinie to tylko pochlebstwa. Malarstwo to nie tylko kopiowanie, to kreowanie rzeczywistości, lub szukanie nowych perspektyw. Półką mistrzostwa w malarstwie jest poziom na którym pracuje się z percepcją i świadomością, ale może zaśmiecam wątek, kończę.

hmmm ... nie bardzo wiem co na to odpisać ...
nie wiem skąd i na jakiej podstawie takie wnioski, szczególnie to "malowanie pod publikę"

Mam kilka uwag do prac z wikami. Otóż tłem dla postaci jest śnieg i jeśli nawet świeci księżyc to wilk musi być czarny na jego tle, szczególnie że one są w oddaleniu. Jeśli zbliżył byś się do wilka wtedy moglibyśmy zobaczyć szczegóły koloru jego sierści oświetlanej przez księżyc, oczy błyszczące itd, ogólnie Twoje prace dają wrażenie statyczności. Zawsze się coś dzieje, lub jest chwila napięcia przed tym co ma się wydarzyć i sztuką jest to uchwycić.

Co do tych wilków to częściowo się zgadzam z Twoimi uwagami, a statyczność ... każdy maluje co chce i jak chce ...

Nie mów mi że kopiowałeś czyjś obraz tak bezmyślnie i miało by to być usprawiedliweniem.

hmmm ...  mysl
tutaj też nie wiem o co chodzi i skąd to zdanie ...

Moje uwagi to tylko sugestie.

Bardzo dobrze, dzięki za wpisik usmiech

impresjonista
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #123 : 23 Kwiecień 2011 - 15:40:41 »

Moje uwagi to tylko sugestie.

Bardzo dobrze, dzięki za wpisik usmiech

knykle dostrzegłem nutę zakłopotania w Twojej wypowiedzi, wiedz że nie było to moim celem. Tylko wyrażałem swoje zdanie.
"pod publikę" to znaczy na handel.

knykle
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #124 : 23 Kwiecień 2011 - 15:52:09 »

Co do "wpisiku" może się źle wyraziłem, zakłopotany też nie jestem, po prostu dziwne mi się wydały niektóre zdania.
A jeśli chodzi o handel (publikę) to raczej sprzedaję to co maluję a nie odwrotnie, chyba że ktoś chce portret, wtedy maluję na życzenie tej osoby.
P.S. maluję to co lubię i chcę malować
impresjonista
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #125 : 23 Kwiecień 2011 - 17:14:35 »

Co do "wpisiku" może się źle wyraziłem, zakłopotany też nie jestem, po prostu dziwne mi się wydały niektóre zdania.
A jeśli chodzi o handel (publikę) to raczej sprzedaję to co maluję a nie odwrotnie, chyba że ktoś chce portret, wtedy maluję na życzenie tej osoby.
P.S. maluję to co lubię i chcę malować

Mam pytanie czy znalazłeś już odpowiedź się dlaczego malujesz?

adriannaa
Instruktor
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #126 : 23 Kwiecień 2011 - 18:27:37 »

Odpowiedz na twoje pytanie znajduje się w tych kilku zdaniach ,które napisał knykle przedstawiając się .

knykle:
A więc, jeśli chodzi o malarstwo/rysunek to jestem samoukiem (nie mam nic wspólnego z jakąkolwiek szkołą plastyczną), metodą prób i błędów pomału nabieram wprawy i mam nadzieję, że kiedyś uda mi się osiągnąć naprawdę zadowalający (przynajmniej dla mnie) efekt. Może kiedyś uda mi się namalować kilka obrazów przynajmniej trochę porównywalnych do naszych mistrzów malarstwa XIX-wiecznego usmiech ale ogólnie i tak chodzi o samą przyjemność malowania

impresjonista :

Mam pytanie czy znalazłeś już odpowiedź się dlaczego malujesz

_czy jest to, aż tak ważne szukać owej odpowiedzi dlaczego się maluje (tworzy) , najistotniejszą sprawą jest sam cykl tworzenia -przyjemność z tego płynąca i spełnienie na finiszu coś mi się zdaje ,ze twoim największym problemem jest  to,ze Ty tego  odczucia nigdy nie doznałeś  .  
Spróbuj malarstwa, rysunku ,rzeźby.... to nie boli. usmiech

A Twoje uwagi dotyczące malarstwa ,konkretnej pracy  są zazwyczaj celne i cenne i tak trzymaj  okok ,ale takie gadanie  po co malujesz ?,czy malujesz pod publikę? ,czy to jest szczyt twoich osiągnięć ?są według mnie niepotrzebne.
Czy masz problem z faktem ,ze ktoś jest genialny w tym co robi i chce to robić ?!

Piękno nie wymaga wyjaśnienia, co więcej, może wyjaśnić wiele rzeczy samo.Najpiękniejsze dzieło sztuki jest tym, co dociera do umysłu i serca, bez pomocy krytyków sztuki.

Aleksiej Antonow
impresjonista
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #127 : 23 Kwiecień 2011 - 19:05:47 »

A Twoje uwagi dotyczące malarstwa ,konkretnej pracy  są zazwyczaj celne i cenne i tak trzymaj  okok ,ale takie gadanie  po co malujesz ?,czy malujesz pod publikę? ,czy to jest szczyt twoich osiągnięć ?są według mnie niepotrzebne.
Czy masz problem z faktem ,ze ktoś jest genialny w tym co robi i chce to robić ?!

Mnie interesuje sedno sprawy, czyli człowiek a nie jakiś tam kawałek płótna popaćkany farbą, jeśli coś przykuwa moją uwagę to nie przestanę drążyć tematu, aż nie wycisne ostatniej kropli tego co dla mnie ważne. Obserwuję wasze prace i zastanawiam się kim jestście, jeśli czegoś nie mogę się doczytać z obrazu to pytam. A w tym przypadku interesuje mnie czy knykle czuje się genialny? Jeśli jesteś gotowa na polemikę w temacie to czekam u siebie w galerii.

knykle
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #128 : 23 Kwiecień 2011 - 19:31:25 »

Adrianna świetnie to ujęłaś, nawet wyszperałaś moje "przedstawienie się"  usmiech

Impresjonista, co Ty wypisujesz, jaki genialny?

To tak dla zmiany klimatu
znalazłem w internecie kilka lat temu obrazek, nie wiem jaki tytuł ani autor ale bardzo mi się spodobał, więc sobie trzasnąłem kopię, a co tam ...

nazwę go po swojemu
Maria z dzieciątkiem - olej - 80x60

przez administracje forum.
impresjonista
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #129 : 23 Kwiecień 2011 - 19:42:46 »

Uploaded with ImageShack.us

Hm... genialny i jaki skromny!

Co sądzisz Knykle o tej wersji?

Strony: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: