Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
20 Październik 2019 - 08:14:32 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 17   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: knykle  (Przeczytany 77169 razy) Średnia ocena: 5
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ella
Gość
« Odpowiedz #10 : 17 Grudzień 2009 - 22:36:07 »

Urzekł mnie Twój "Gniady" nr. 1. Mam wrażenie,że każdemu kto na niego patrzy ma coś do przekazania.....  okok

GAdS

Linki sponsorowane:

infrawizjer
Gość
« Odpowiedz #11 : 18 Grudzień 2009 - 20:43:50 »

trochę ilustracyjne to malarstwo , ale sądzę że takie efekty chciałaś uzyskać .
knykle
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #12 : 20 Grudzień 2009 - 18:03:50 »

takie efekty właśnie mnie interesuja  tak może to "niemodne" ale co tam, maluję tak jak mi się podoba i chce usmiech

a to kolejna seryjka moich koni, tym razem ołówek

16. shire - A4

17. głowa konia - 50x60cm

18. koń belgijski - A4

19. siwy koń 1 - A4

20. siwy koń 2 - A4

21. siwy koń 3 - A4

niektóre zdjęcia trochę kiepskie, ale ogólnie nie są najgorsze usmiech jeszcze z jedna seryjka i prezentacja koni będzie zakończona

pozdrawiam  usmiech

sert
Gość
« Odpowiedz #13 : 20 Grudzień 2009 - 18:34:24 »

O ile do Twoich malarskich prac miałem pewne zastrzeżenia, tak do ołówkowych - żadnych. Kawał dobrej roboty. Tu, myślę, również interesował Cię efekt niemal fotorealizmu i takowy osiągnąłeś, nie zatracając jednocześnie tego chrakterystycznego klimatu ołówkowej, delikatnej kreski.
Zafascynowały mnie Twoje rysunki ciężkich pociągowych koni. Pamiętam je sprzed wielu lat. Chodziły w zaprzęgach wozaków rozworzących węgiel. Mówiło się na nie "Perszerony" - potężne, olbrzymie, w kolorze kawy z mlekiem z długimi falującymi grzywami i krótkimi ogonami - istne czołgi. Często do uprzęży miały przypięte czerwone pompony. To chyba te belgijskie, ale nie wiem na pewno, bo jak już wiesz, na koniach kompletnie się nie znam usmiech
VanGob
Admin
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #14 : 20 Grudzień 2009 - 21:00:40 »

Twoje niektóre prace przypominają mi trochę prace Tetry, szczególnie te "końskie": http://www.tessart.pl/smf/index.php?topic=67.0

vicera
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #15 : 20 Grudzień 2009 - 21:21:45 »

Jestem pod wrażeniem usmiech
Paveletz
Gość
« Odpowiedz #16 : 21 Grudzień 2009 - 10:27:56 »

A ja od razu trochę po marudzę – strasznie małe te fotografie! Jeżeli celowo nie chcesz udostępniać większych formatów, ok. rozumiem. Ale czy czasem nie mógłbyś wstawić choć powiększenia jakiegoś bardziej „smakowitego” detalu? Piszę o tym, bo oglądając Twoje prace na zamieszczonych miniaturkach mam identyczne wrażenie jakbym patrzył na kolorowe pocztówki. Są ładne, są dobre technicznie, są wypieszczone w detalu – i to niestety jest chyba wszystko co mi w tej chwili mogę powiedzieć o Tobie i Twoim malarstwie. Brakuje mi „kontaktu wzrokowego” z materią malarską. Moim zdaniem, to właśnie każdy widoczny ślad pędzla położony z zawahaniem dłoni, każdy niezamierzony drobny błąd, każdy utrwalony w warstwach oleju przejaw ludzkiej niedoskonałości lub perfekcji – określa Autora  i pozwala  w jego pracach „poczuć” malarstwo.
Być może to właśnie przyjęty przez Ciebie sposób prezentacji prac powoduje, że Infrawizjer (i pewnie nie tylko On) szufladkuje Twoje malarstwo jako zwykle dość negatywnie (?) odbierane w sensie „artystycznym” ilustratorstwo. Dla mnie osobiście, nieprzesadzona „ilustracyjność” (rozumiana zarówno w sensie wyboru specyficznej tematyki jak i techniki malowania) nie stanowi żadnego problemu, a już szczególnie jeżeli jest jest „zrobiona” tak dobrze, jak to jest w przypadku Twoich prac. Mimo to, nadal chciałbym zobaczyć w Twojej galerii trochę więcej, niż tylko bardzo dobre obrazki.

Nie mniej, bardzo podobają mi się Twoje prace i doceniam zawartą w nich prawdziwą miłość do koni. A zaprezentowane rysunki ołówkiem są „pierwszoklaśnie”!
 okok
knykle
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #17 : 22 Grudzień 2009 - 22:28:46 »

Dzięki wszystkim za komentarze...
to ja może po trochu będę odpowiadał usmiech

Re: sert
Może ołówkowe lepsze bo pejzażu w nich nie ma (wspomnę o tym jeszcze później) usmiech a co do koni pociągowych, to rzeczywiście, niby takie grubasy, ale mają jakiś urok usmiech

Re: VanGob
Znam prace Tetry, świetne są, przynajmniej dla mnie, a podobne bo też realistyczne, no i malowane na podstawie tych samych zdjęć  oczko przynajmniej jeden, ogólnie znam te z których on malował swoje, ale dobry jest w tym.
Re: Paveletz
Takie po prostu mam fotki, a i w sumie takie chciałem pokazać, oczywiście, wrzucę kilka zbliżeń, detali ...
a teraz ostatnia seryjka koni

22. siwy koń - A4 (jeden ze starszych rysunków)

23. koń - A4

24. kary koń 1 - A4

25. kary koń 2 -A4

i na razie z koniami koniec usmiech

dalbert
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #18 : 27 Grudzień 2009 - 18:01:19 »

i na razie z koniami koniec usmiech

to znaczy, że wrócisz do nich... mysl ... no to świetnie usmiech

Nawet w zupełnym odosobnieniu, nawet czytając tylko Biblię i pijąc mleko, nie można się odizolować od ducha epoki - "Sonata Belzebuba" S. I. Witkiewicz
sert
Gość
« Odpowiedz #19 : 27 Grudzień 2009 - 22:10:17 »

Knykle, no świetne te Twoje "ołówkowe" konie i podobnie jak Dalbert mam nadzieję, że to jednak nie koniec.
Prace 23 i 25 - oglądam z ogromną przyjemnością i nie chodzi tylko o bardzo dobre wykonanie ale również o ową chwilę zatrzymaną i przekazaną innym.
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 17   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: