Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
17 Wrzesień 2019 - 23:39:36 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: joan  (Przeczytany 9463 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
muszka111
Gość
« Odpowiedz #10 : 09 Styczeń 2010 - 01:23:16 »

Znów piszę po Elkurczako, i dodam jeszcze, że razi obrzeże tej wody malowane bielą, bo wygląda jak spieniona fala mysl albo jak śnieg z lodem, jeśli to śnieg to powinny być także małe nierozpuszczone ślady jego na ziemi w cieniu drzew....ta biel w wodzie bardzo wybija się z obrazu...reszta, po małych poprawkach, jak radzi mój poprzednik, i będzie świetny obraz... 3m_sie_
GAdS

Linki sponsorowane:

joan
Gość
« Odpowiedz #11 : 09 Styczeń 2010 - 14:52:03 »

---
elkurczako
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #12 : 09 Styczeń 2010 - 17:19:04 »

Tylko co zrobić z tym "czymś do zawieszenia oka w centrum" Kurczaku? Nie podoba mi się jeszcze miejsce w którym kończy się woda a zaczyna ścieżka, jakoś sztucznie to wyszło.... mysl

Nie pisałem o centrum. Najlepiej NIE w centrum (tu wielu może się nie zgodzić).
Chodziło mi o kompozycję obrazu - na co pierwsze widz zwróci uwagę.
Pozwolę sobie to zilustrować:

Przepraszam za te bazgroły - u Ciebie wygląda to jak na lewym obrazku (tylko ładniej usmiech ). Na prawym wywaliłem ze środka gałązkę wychodzącą "znikąd" i dodałem leżący przy ścieżce ośnieżony głaz - mniej więcej w jednym z punktów ciężkości kompozycji (warto je poznać  tak ) i narysowany najbardziej szczegółowo. To na kamieniu i jego odbiciu chcę skupić uwagę oglądających.
Nie bierz tego przykładu dosłownie!!!!! Chodzi o zasadę, to może być pień drzewa, siedzący zając albo ptak albo cień pod plątaniną gałęzi. I wcale nie w tym miejscu. Chodzi o to, że warto zastanowić się przed rozpoczęciem nad tym, co właściwie chcemy pokazać, co nas zaciekawiło w tym kadrze. Nieźle jest zrobić choćby bardzo prosty szkic szkic - gdzie będzie jaśniej gdzie ciemniej. A może lepszy byłby kadr poziomy? Zależy to od tego co TY, artystka, chcesz uzyskać - może krajobraz leśny ze ścieżką a może głębię wijącej się ścieżki wśród drzew.

Czekam na Twój następny obraz!

Ten napis zmienia się w mądre łacińskie motto kiedy nie patrzysz...
joan
Gość
« Odpowiedz #13 : 09 Styczeń 2010 - 17:28:49 »

-----
elkurczako
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #14 : 09 Styczeń 2010 - 19:37:28 »

Niezamaco. Przynajmniej mogłem pokazać jaki to mądrala ze mnie  rotfl .
Żebym tak jeszcze sam się swoich rad trzymał... Doradzać innym to łatwo.
Myślę, że ten obrazek jest jaki jest - jak piszesz pastele nie bardzo nadają się na poprawki.
Maluj coś nowego i koniecznie cowboja skończ. Powodzenia!

Ten napis zmienia się w mądre łacińskie motto kiedy nie patrzysz...
joan
Gość
« Odpowiedz #15 : 29 Styczeń 2010 - 16:24:58 »

---------
katincia
Gość
« Odpowiedz #16 : 29 Styczeń 2010 - 16:42:11 »

Podziwiam za pastele;] Ja nigdy nie mogę z nimi dojść do ładu (nie wiem czy kiedykolwiek opanuje ta technikę;p),
a tobie to jakoś tak przyjemnie dla oka wychodzi;]
W pierwszej pracy mam wrażenie że niebo rozjaśnia się w miejscu gdzie "styka się: z końcem masztu,
co właśnie sprawia takie wrażenie jakby to maszt podpierał niebo, przynajmniej dla mnie,
Może to rozjaśnienie powinno być jakoś przesunięte? Więcej zastrzeżeń do niej nie mam i podoba mi się i tak,
ma w sobie to coś po prostu. Drugą już elkurczako już dogłębnie skomentował i w zupełności się z nim zgadzam;
Trzeci, czyli starsza pani. Nie wiem co na jego temat powiedzieć, było ze zdjęcia rysowane? Bo jakoś mam wrażenie, że coś jest nie tak anatomicznie.
Czy w proporcjach.Ale niestety nie pomogę (a może właśnie wszystko jest tak i nie mam racji, co tez prawdopodobne;p).
Podobają mi się za to te odblaski tutaj. Za to ostatni z cowboyem jest świetna moim zdaniem.
Nie mam pojęcia jak z anatomią, ale te kolory na prawdę wspaniale wyglądają;]
adriannaa
Instruktor
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #17 : 29 Styczeń 2010 - 18:14:37 »

Patelka ciekawa ,przyznam się ,ze śledziłam fotorelacje z okresu jej powstawania i finał jest udany tylko nie wiem czy dolna cześć ust jest tak wybielona przez zdjęcie czy to zamierzone? .Na fotorelacji są dwie propozycje i chyba ta druga bardziej mi się podoba ,ale to takie moje ciche zdanie .

Piękno nie wymaga wyjaśnienia, co więcej, może wyjaśnić wiele rzeczy samo.Najpiękniejsze dzieło sztuki jest tym, co dociera do umysłu i serca, bez pomocy krytyków sztuki.

Aleksiej Antonow
joan
Gość
« Odpowiedz #18 : 29 Styczeń 2010 - 18:30:18 »

-------
sert
Gość
« Odpowiedz #19 : 29 Styczeń 2010 - 18:31:06 »

"Starsza pani" rządzi usmiech Podoba mi się w tej pracy zarówno uchwycenie momentu jak i taka specyficzna poza, nieco zadziorna. Wżięcie się pod boki, spojrzenie przez ramię, jeszcze nie na widza, ale ma się wrażenie, że za chwilę spojrzy prosto w oczy i usłyszy się coś, co w pięty pójdzie. Woię taką "Starszą panią" od kolorowego, ale trochę wymęczonego kowboja.
Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: