Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
18 Lipiec 2019 - 00:30:07 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: joan  (Przeczytany 9317 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
joan
Gość
« : 12 Grudzień 2009 - 23:30:26 »

------
GAdS

Linki sponsorowane:

Ella
Gość
« Odpowiedz #1 : 17 Grudzień 2009 - 23:00:42 »

Joan tu chyba trzeba "podnieść" niebo przez "wyciągnięcie" do góry linii zarośli? drzew?
Bo teraz wygląda to tak jak gdyby maszt podpierał  niebo. Sam maszt też warto byłoby troszkę skrócić.  
Takie mam wrażenie.  mysl
kratke
Gość
« Odpowiedz #2 : 19 Grudzień 2009 - 13:59:21 »

Joan, chętnie bym skomentował (i pewnie nie tylko ja) Twoje prace, ale... pokaż coś więcej tak
Łatwiej się odnosić, komentować, gdy są choć ze 2-3 prace niż taką jedną, z kontekstu wyrwaną,
łatwiej wtedy mówić coś ogólnego, bo jeden obraz, to tak... no właśnie, powtórzę, "wyrwany z kontekstu"...
Czekam(y) zatem oczko
joan
Gość
« Odpowiedz #3 : 19 Grudzień 2009 - 23:21:46 »

-------
Paveletz
Gość
« Odpowiedz #4 : 21 Grudzień 2009 - 10:55:54 »

Joan, fajnie że zaczynasz prezentację od pasteli... Kadr to kwestia własnego wyboru, ja na przykład uwielbiam „ciąć” nim malowane obiekty (taka moja mała herezja...). Nie wiem więc czy linia drzew jest zbyt nisko czy zbyt wysoko – ale zwrócę Twoją uwagę na inny dostrzeżony problem: uważam za błąd namalowanie desek pomostu mniej ostro i mniej szczegółowo niż zarysów wspomnianej linii drzew...  Nie uwzględniłaś także w swojej pracy perspektywy powietrznej – której istnienie szczególnie nad zbiornikiem wodnym - podpowiada intuicja. Niby to drobiazgi, ale...

Czekam niecierpliwie na inne Twoje pastelki - w miarę swoich możliwości, zawsze chętnie coś Ci doradzę.  milczek
knykle
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #5 : 23 Grudzień 2009 - 12:22:01 »

ja tam znawcą nie jestem i praca mi się podoba, maszt nie jest za wysoki,
ewentualnie te drzewa mogłyby być "dalej", czyli perspektywa.
Ogólnie dobrze jest, tak trzymaj i czekam na następne prace usmiech
joan
Gość
« Odpowiedz #6 : 01 Styczeń 2010 - 14:16:24 »

---------
Paveletz
Gość
« Odpowiedz #7 : 01 Styczeń 2010 - 23:07:23 »

Joan, zawstydzasz mnie... zawstydzony
Niemniej, naprawdę bardzo mi miło, że w jakimś stopniu przyczyniłem się do wzbudzenia w Tobie zainteresowania pastelami. usmiech
joan
Gość
« Odpowiedz #8 : 08 Styczeń 2010 - 20:15:22 »

-------
elkurczako
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #9 : 09 Styczeń 2010 - 00:15:13 »

Witam!
Dwójka zupełnie inna od jedynki. Fajnie oddane barwy - cieplej z przodu, chłodniej z tyłu. I drugi plan się rozmywa. Do pełni szczęścia brakuje jeszcze czegoś do zawieszenia oka, jakiegoś konkretnego punktu kompozycji. I nie jestem pewien, ale chyba ciemniejsze odbicie drzew z tyłu i wyraźniejsze odbicie nieba z przodu na wodzie dodałoby realizmu. Jak na razie stawiałbym na numer 1. Wydaje się być bardziej dopracowany. Pomimo drobnych mankamentów podoba mi się. okok Czekam na więcej! usmiech

Ten napis zmienia się w mądre łacińskie motto kiedy nie patrzysz...
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: