Podobrazie + farby temperowe. Pomożecie?

(1/5) > >>

she_:
hey,
chciałabym sobie namalować obraz, mam podobrazie gruntowane i farby temperowe... i nie mam pojęcia jak się do tego zabrać :/

słyszałam, że tempere nie wymagają gruntowania... czy tak jest rzeczywiście? 
czy w gruntowane podobrazie wsiąknął? czy nie będą się kruszyć?

czy muszę jeszcze jakoś przygotować płótno przed nałożeniem farb?
i czy po nałożeniu farb coś się jeszcze robi (jakieś zabezpieczenie, konserwacja, czy coś)?

mam jeszcze takie kosteczki drewniane...  i nie bardzo wiem czy są mi do czegoś potrzebne (nie mam ramy), czy wkłada je się pomiędzy płótno, a drewniane obramowanie?

proszę o pomoc i ewentualne uwagi!
jeśli znacie jakieś www z poradami jak namalować coś na płótnie krok po kroku - byłabym wdzięczna.

szklanytygrys:
Pytajac o kosteczki drewniane pewnie masz na mysli takie kilniki czyli cos jakby trojkaciki. wkladasz je w takie szczelinki/dziurki/szparki z tylu podobrazia po wewnetrznej stronie na rogach. pO  dwa na kazdym rogu i jezeli masz wieksze podobrazie to w miejscach gdzie szprosy/takie wewnetrzne poprzeczki schodza z krosnem/rama/podobraziem ;)
A nastepnie delikatnie dobijasz jakims mloteczkiem, w celu odpowiedniego naciagniecia plotna. Powinno tak ladnie"grac" jak bebenek gdy sie w nie poknie palcem, ale tez nie przesadz. A co do temper to widze ze nie masz bladego pojecia nawet ktora reka odkrecic tubke. Pytanie zadajesz takie ze pewnie odpowiedz na nie jest nieprzyzwoicie prosta, ale ze tempery to nie moja specjalnosc to nie bede sie wymadrzal.

KOLEDZY I KOLEZANKI !!! POMOZCIE DZIEWCZYNIE I WYTLUMACZCIE BO DO SZTUKI SIE RWIE I CHCE, A NIE WIE JAK. W koncu chyba po to jest tu te ferum.

A potem pochwal sie tym co namalujesz :)

Oldmalarz:
Cytat: "szklanytygrys"

KOLEDZY I KOLEZANKI !!! POMOZCIE DZIEWCZYNIE I WYTLUMACZCIE BO DO SZTUKI SIE RWIE I CHCE, A NIE WIE JAK. W koncu chyba po to jest tu te ferum.

...a pomozecie pomozecie..tylko moze tym razem ja na koncu...niech raz w zyciu poczytam sobie madrosci innych .. w tej kwestji...tez mam prawo do "dobrego samopoczucia...." :-D
..a swoja droga nie byo juz takiego tematu...?

VanGob:
O gruntowaniu pod farby temperowe możesz przeczytać w świetnym poradniku napisanym przez naszego instruktora - Mariusza (Tetra). O gruntach pod temperę pisze w 6, 7, 8 akapicie (zaprawa kazeinowa, skrobiowa i jajowa).
Link do tematu: Przygotowanie podobrazia

she_:
dzięki... :)

Cytat: "szklanytygrys"

A co do temper to widze ze nie masz bladego pojecia nawet ktora reka odkrecic tubke.

:mrgreen: dobrze powiedziane :mrgreen:

a jeśli mam kupione już uniwersalne gruntowane podobrazie? jest potrzeba jeszcze samej to robić?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona