Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
15 Październik 2019 - 11:54:52 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Anioł Ciemności  (Przeczytany 4574 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Anioł Ciemności
Świeżynka
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« : 15 Listopad 2009 - 22:09:01 »

Moje pierwsze kroki z pastelami   usmiech
Pastele olejne:
1. "Jesień": 

2. "Łódka": 

3. "Łąka": 

Pastele suche i kreda do tablicy na zwykłym czarnym kartonie technicznym :
4. Pastele suche (+18) "Akt...":

5. Kreda do tablicy "Łabędź":

Wdzięczna będę za rady i wskazówki usmiech

Ewuncia
GAdS

Linki sponsorowane:

Paveletz
Gość
« Odpowiedz #1 : 16 Listopad 2009 - 10:39:08 »

Witaj Aniele.
Co prawda pastele olejne używam bardzo rzadko, ale postaram się krótko „zrecenzować” Twoją galerię. Jak napisałaś, są to Twoje pierwsze prace w tej technice więc nie mam zamiaru krytykować tego co w nich Ci nie wyszło, natomiast pochwalę to co moim zdaniem jest zrobione dobrze. I tak, podoba mi się praca nr 3. „Łąka”. Przede wszystkim jest w niej przestrzeń, nieźle oddałaś efekt perspektywy powietrznej i znacznie śmielej niż w innych pracach operowałaś kolorami. Różowe mgiełki, błękity na paśmie górskim, zróżnicowanie kolorów z których zbudowałaś zieleń traw – to wszystko wpływa korzystnie na odbiór tej pracy. Jedynie „bociek” wprowadza trochę zgrzytu. Moim zdaniem znacznie lepiej komponowałby się gdyby znalazł się nieco „wyżej” w tzw. mocnym punkcie.
Praca nr 5 „Akt” wykonana pastelami suchymi jest całkiem niezła. Brudzisz jednak kolory tworząc cienie (przypuszczalnie) czerniami lub szarościami - co powoduje w efekcie utratę światła w pracy. Do malowania „ciała” w suchej pasteli świetnie nadaje się paleta barw ziemi, głównie sieny i umbry, a ładne cienie uzyskuje się karminami i ewentualnie bardzo niewielkimi domieszkami francuskiej szarości. Ponieważ tak naprawdę nie ma żadnych stalowych zasad, możesz oczywiście znaleźć swoją własną paletę do malowania tego typu prac.
Podobnie jak w „akcie”  w pracy nr 6 "Łabędź" uzyskałaś  trochę brudne kolory. Biel w pasteli to dość złożony problem. Najbezpieczniejszą mieszanką w „światłach” jest mieszanka pasteli białej, blado błękitnej, żółtej i różowej, zaś w „cieniach” - fioletów, karminów i bardzo delikatnych szarości. Prawdziwe „mieszanie” tych barw w ładną biel następuje jednak nie na papierze, tylko dopiero w oku widza.
Podsumowując, początki zawsze są dość trudne, a doświadczenie przychodzi z czasem. Liczę więc na kolejne Twoje, coraz lepsze prace.
vicera
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #2 : 16 Listopad 2009 - 11:36:20 »

Najbardziej podoba mi się akt. Prawy cycuszek troszkę tak jakby za bardzo w bok ale , że nie za bardzo się znam to i mogę się mylić:)
 Osobiście dopiero zaczynam i nie bardzo mogę wyrażać  konstruktywnych opinii bo sama  popełniam sporo błędów , w każdym razie życzę weny twórczej i powodzenia:)
Anioł Ciemności
Świeżynka
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #3 : 17 Listopad 2009 - 12:49:02 »

Paveletz, dziękuję za komentarz do moich prac i dobre rady. Patrząc teraz na ten obrazek nr 3 widzę, że rzeczywiście ten bociek powinien być w innym miejscu. Co zaś do prac wykonanych pastelami suchymi i kredą to do tej techniki jakoś mnie nie ciągnie, była to tylko próba i nie widzę się w tym usmiech
Lubię za to szkicować ołówkiem, jak również pociągają mnie pastele olejne, nie wiem jak będzie z farbami bo jeszcze nie próbowałam ale z biegiem czasu się przekonam.
Vicera dzięki za opinię i chyba trochę jednak  ten 'cycuszek" się przekrzywił hehe... usmiech  

Kilka moich rysunków:
6. "Chłop" :

7. "Beatka":

8. "Mateuszek":

Ewuncia
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: