Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
19 Wrzesień 2019 - 09:16:58 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: szklanytygrys  (Przeczytany 55319 razy) Średnia ocena: 5
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
szklanytygrys
Forumator
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #100 : 09 Luty 2009 - 21:17:49 »

jeszcze raz dziekuje usmiech

Do akwareli kilka razy sie przymierzałem,  kusi mnie i starsznie mi sie podoba, raz  prawie kupiłem sobie taki "start-pack" żeby zacząć, ale akurat nie byłem "przy kasie", a akwarela wcale nie jest taka tania, Wydaje mi sie ze jest jedną z najdrozszych jeśli chodzi o ceny materiałów dziedzina malarstwa, i trudna do przechowywania i sprzedania. Oprawa, paspartou, szkło...  w dodatku chyba jest też najtrudniejszą. Trzeba w wyobraźni wyprzedzać swoje ruchy i wiedziec jaki będzie efekt końcowy, no i nie ma tam miejsca na żadne poprawki, poprostu jeden pewny ruch... a pewnosć to nie jest to co przychodzi mi najłatwiej.

I nikt nigy nie mówił mi ani nie zachecał że powinienem spróbować bo coś tam usmiech
Na Bayswater Road stoi obok mnie jeden starszy pan akwarelista, Inni mówili mi że jeden z najlepszych w UK. Mi też podobaja sie jego malunki - przewaznie sceny z Londynu.  Wiem że był wykładowcą na jakiejś uczelni. Przyjeżdża tylko jak jest ładna pogoda. Lubię go choć nie jest zbyt rozmowny. Ze wszystkimi innymi gadamy o wszystkim i o niczym przez cały dzień.
Zauwazyłem że często, bardzo długo przyglada sie moim obrazkom, ale nigdy nic nie mówi, raz tylko spytał jak dawno temu zacząłem malować i tyle.

Naprawdę miło że cos tam widzicie.

Moja galeria "główna" czyli oleje

i trochę eksperymentów akwarelą
GAdS

Linki sponsorowane:

szklanytygrys
Forumator
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #101 : 19 Kwiecień 2009 - 14:25:33 »

postanowiłem nieco zaktualizować i dodać kilka nowych lub pominietych kiedyś obrazów.

26. Plaża w Dębkach; olej 40x60cm (obraz sprzed roku)

27. Carnaby Street; olej 20"x20",  obraz który pokazywałem w fotorelacjach

28. jeszcze jeden obrazek z serii miniatur londyńskich; olej 8"x8"

29. Poranny autobus; olej 20"x20"

30. Widok z Tamizy na Canary Wharf; olej 16"x12"

31. Westminster; olej 16"x12"

32. Dziewczyna z kwiatami  fotorelacja

33. Strażnik ostatniej nadziei; olej 80x50cm

I jeszcze kilka baletnic

34. Taniec Łabędzi 01

35. Taniec Łabędzi 02

36. Taniec łabędzi 03

37. Taniec łabdzi 04

38.

39.

I jeszcze dwi kolejne któeś tam wersje mojej siedzącej balleriny

40.

41.

bartek17
Użytkownik zbanowany
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #102 : 19 Kwiecień 2009 - 14:28:41 »

Uwielbiam 33 poprostu wspaniała i 32 tez mi się podoba

Powiedzieć,że jest się sobą to sztuka.Być sobą-bezcenne:)
Oldmalarz
Gość
« Odpowiedz #103 : 19 Kwiecień 2009 - 14:35:27 »

38 i 27 i 36
alpunia
Gość
« Odpowiedz #104 : 10 Maj 2009 - 20:08:14 »

"Adieu polano snów...." oraz nr 34, 40 świetne. Jestem pod wielkim wrażeniem Twoich prac. Wrócę tu jeszcze.
szklanytygrys
Forumator
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #105 : 10 Maj 2009 - 20:38:29 »

dziękuję

maga164
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #106 : 11 Maj 2009 - 13:30:14 »

Nie wiem czy jest po co dalej kadzić milczek Pewnie że się podobają śmiało znalazłabym dla któregoś miejsce na ścianie, gdybym miała pieniądze żeby go kupić haha  Są takie (zgubiłam słowo określające) "głębsze" niemechaniczne, oddziałują na uczucia. Chciałabym by moje prace kiedyś tak na kogoś oddziaływały  usmiech
vakacje
Nowicjusz
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #107 : 11 Maj 2009 - 18:19:17 »

piękne,piękne,piękne
też bym chętnie zakupiła, uwielbiam Twoje balleriny.
Tylko jak na mój gust to strażnik ostatniej nadzieji ma za dużo czerni na skrzydłach, autorytatywnie muszę Ci zdradzić że Elfy Kwiatowe nie mają takich ! ;)

vakacje
teresa
Admin
*

Aktywność:
7%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #108 : 11 Maj 2009 - 18:29:52 »

szklanytygrysie,  galeria Twoich prac to naprawdę jest bardzo interesująca. Szczególnie podoba mi się sposób malowania.
Baletnice poprzez tę technikę malowania zyskują  na wielki aplauz. oklasky
sert
Gość
« Odpowiedz #109 : 11 Maj 2009 - 18:59:07 »

szklanytygrysie, wprawdzie diametralnie różnimy się stylem i prawdopodobnie podejściem do malowania, jednak muszę z przyjemnością przyznać, że Twoje malarstwo robi na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Można by rzec, że to co prezentujesz zahacza o impresjonizm gdyby nie to, że - moim zdaniem - jest znacznie lepsze (może herezja ale moja, na wlasnej piersi wyhodowana rotfl). Cykl baletnic to dla mnie swoista uczta. Temat przecież również przez impresjonistów podejmowany jednak Twoje robią na mnie znacznie większe wrażenie. Podobają mi się bardziej od londyńskich pejzaży ale tylko dlatego, że zawsze bardziej wolałem postacie aniżeli architekturę. Szczególnie dwie ostatnie prace. Różnią się poza kolorystyką jednym drobniutkim szczegółem, który w moim odczuciu zmienia bardzo ich nastrój. Ten szczególik to dodane rzęsy w pracy 41. I to właśnie one sprawiają, że baletnica w tej wersji wygląda na zamyśloną a właściwie nieobecną duchowo. Ta chwila odpoczynku sprawiła, że myślami jest gdzie indziej. Na pracy 40-tej jest natomiast bardziej skoncentrowana, uważna. Świetna sprawa. Jeden detal a jak bardzo zmienia odbiór.
Wspaniałe malarstwo, szczerze gratuluję okok
Strony: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: