Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
20 Sierpień 2019 - 12:41:04 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 14   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: szklanytygrys  (Przeczytany 55112 razy) Średnia ocena: 5
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
szklanytygrys
Forumator
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #10 : 17 Listopad 2007 - 12:46:43 »

hmmm...

Masz rację, doskonale zdaję sobie sprawę z tego że te dwa kotki w porównaniu z tym co teraz maluję są jakoś tak jakby "machnięte od niechcenia" choć wtedy wcale mniej czasu mi nie zabrały. i umieszczenie ich tutaj w takiej kolejności wywołuje mały zgrzyt... właśnie dlatego stwierdziłem że skoro i tak nie zachowałem chronologii  bo bezcelowe wydaje mi się "chwalenie" stopniując napięcie i dokłądając obrazki kolejno tak jak powstawały, poprostu umiszczam link do mojej galerii na DeviantArcie.

Dziękuję za kilka dobych rad. To z tym uważaniem na zbyt nadchniony i wybujały artyzm też mi sie podobało usmiech  Wiem o tym i mam nadzieję że się pilnuję i nie pozwalam sobie na więcej niż jestem pewien że czuję.
Z rysowaniem ludzi  też mi wiadomo, wciąż obiecuję sobie że będę więcej rysował.... ale z tym jest jak z nauką języka obcego, człowiek wie że musi więcej  czasu temu poświęcić, obiecuje sobie.... a i tak wciąż jakoś za mało.

Wciąż pomiędzy tym co mam w głowie a co pozostaje na płótnie całe lata świetlne.

Pozdrawiam

Moja galeria "główna" czyli oleje

i trochę eksperymentów akwarelą
GAdS

Linki sponsorowane:

Lena
Gość
« Odpowiedz #11 : 18 Listopad 2007 - 00:02:03 »

Jeśli  Wolno mi coś powiedzieć… (zważywszy, ze nie pokazałam na forum jeszcze żadnych swoich prac, więc wygląda to trochę nieładnie, że sama wtrącam 3 grosze na temat pracy innych)…

Według mnie, rzeczywiście jest coś "nie tak" szczególnie z pierwszym kotem
Mnie osobiście- przeszkadza ten zielony pas, jesli już takie trochę dekoracyjne tło (to niebieskie)- to zostawiłabym je w całości (pozbywając się tego zielonego. I odwróciłabym obraz- bo w tej chwili sprawia wrazenie, jakby spokojnie śpiące zwierzątko spadało "jak kamień". Aż chce się podstawić ręce i złapać je, żeby nie zrobiło sobie krzywdy.

Zdaje się że zbyt mała jest w tych „kocich” tematach rozpiętość światłocienia co czyni obrazy nieco płaskimi. Pewnie przydałoby się i rozbudowanie gamy barwnej - Ale o tych dwóch sprawach to już widzę Oldmalarz  napisał.

Ale poza tym, jest parę rzeczy na tak TAK w tych kotkach- przede wszystkim widać , ze są to koty, (a nie każdy to potrafi), ukazane są ich charakterystyczne „pozy” czy gesty – np. to przyciągnięcie łapek do głowy , tak jakby zasłaniał sobie oczy przed światłem.

Tak więc pomimo tego co Oldmalarz napisał o tematach kotków i kwiatków , jako motywach ulubionych dla początkujących, a zarazem tematach bardzo trudnych…to…
chciałabym kiedyś zobaczyć Twoje nowe Kocie prace i patrzeć na nie tak samo jak teraz na Twoje pejzaże, ze spokojem, przyjemnością i poczuciem , ze wszystko jest w nich na swoim miejscu i że żadne ALE  w tym patrzeniu mi nie przeszkadza.

Jeśli chodzi o Twoje pejzaże- nie wiem jeszcze który podoba mi się najbardziej i dlaczego- musze pomyśleć  ghiii  nie obejrzałam jeszcze wszystkiego co umieściłeś na deviantartcie
A propos , mnie osobiście dobrze ogląda się tu parce, umieszczenie określonych prac ma swój sens (jakoś się gubię na tym deviacie- chyba że się nie mieści tutaj w całości- to powiększenia , czemu nie można i na dewiancie- ale to moje osobiste grymaszenie)

Co do kotów jeszcze  to Azawakh mógłby coś rzec, wszak on ci Mistrz w tych tematach i ma z nimi do czynienia nie od dziś.
szklanytygrys
Forumator
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #12 : 18 Listopad 2007 - 01:25:46 »

Cytat: "Lena"
Według mnie, rzeczywiście jest coś "nie tak" szczególnie z pierwszym kotem
Mnie osobiście- przeszkadza ten zielony pas, jesli już takie trochę dekoracyjne tło (to niebieskie)- to zostawiłabym je w całości (pozbywając się tego zielonego. I odwróciłabym obraz- bo w tej chwili sprawia wrazenie, jakby spokojnie śpiące zwierzątko spadało "jak kamień". Aż chce się podstawić ręce i złapać je, żeby nie zrobiło sobie krzywdy.

szczerze mówiąc, akurat to co Ci w tym obrazku przeszkadza, było zamierzonym efektem, może nie do końca udanym...  zielony pas to ziemia, błękitny to kosmos, a kot  zawieszony w przestrzeni, trochę jak kropla wody, to.....  to śniący kot usmiech
ok. może trochę zabardzo pojechałem z tymi fantazjami

Tak w ogóle to dziękuję za uwagi. Pewnie masz rację mówiąc o błędach typu płaskie itd.
A temat kotów..  może kiedyś...  bardzo lubię koty... i pomimo tego co powiedział Oldmalarz...  bo czy to nie wyzwanie zmierzyć się z banalnym tematem tak by stworzyć coś niebanalnego ??....  spróbować zawsze można  ;)

może kiedyś

kratke
Gość
« Odpowiedz #13 : 18 Listopad 2007 - 16:00:21 »

2 i 3 są MZ bardzo dobre... co do 2, bardzo lubię różnego rodzaju "-tyki", ten jest ładnie zakomponowany, nie ma się czego czepić...

kotki?
1. nie lubię kotów :-P
2. oldmalarz ma dużo racji odnośnie tematyki...

co do jedynki, nie popieram tutaj zdania kilku osób, mimo wszystko widać, że to początki... oczywiście, nie jest to zła praca, ale fajerwerk też nie :-P  ważne jednak, że to masz, fajnie, że pokazałeś, ja swoich starszych to ni mam :-?

niemniej bardzo dobra prezentacja...
nemo2000
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #14 : 24 Listopad 2007 - 20:42:38 »

Bardzo podoba mi się ,,łódka na Tamizie" byłem na Twojej galerii no gdzieśtam.. :-D
Podoba mi się gdzieś to pisałem ale jeszcze nie mogę się tu połapać... :-(

byś żył przez wszystkie dni swego życia..
J. Swift
skrzydlate
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #15 : 05 Maj 2008 - 16:07:29 »

subtelne, koty mną tak nie poniewierają ale te pierwsze usmiech mniam
znavvca
Użytkownik zbanowany
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #16 : 06 Maj 2008 - 17:41:31 »

Lubię koty. Twoje też.
szklanytygrys
Forumator
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #17 : 06 Maj 2008 - 20:58:52 »

Dziękuję  usmiech

Jery
Forumaniak
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #18 : 22 Październik 2008 - 12:15:25 »

Ta łódka na Tamizie świetna  (trafiona po prostu) Kotki są doskonałe w kolorze.Masz talent do złamanych odcieni .Będą ci gadać że stosujesz smutne kolory bo sami uwielbiaj ą rażące pomarńcze i siarkowe żółcienie nie słuchaj ich Twoja droga jest słuszna  oczko
szklanytygrys
Forumator
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #19 : 22 Październik 2008 - 18:17:53 »

Dzięki Jery , bardzo miło coś takiego słyszeć...

A teraz ponieważ bardzo dawno tego tutaj nie robiłem a widzę że jednak fajnie jest się podzielić i pogadać na forum o tym co się robi, bo czasem wywiązują się z tego jakieś ciekawe rozmowy , to pokazuję swoje najnowsze "dziecko"

06. Gdzieś nad Brdą...  a konkretnie to Dziekcz
olej na płótnie 20"x16"

Jakichś kilka słów dopingu lub krytyki  ...   ????

Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 14   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: