Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
20 Czerwiec 2019 - 07:57:01 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 14   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: szklanytygrys  (Przeczytany 53932 razy) Średnia ocena: 5
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
szklanytygrys
Forumator
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« : 14 Listopad 2007 - 22:05:20 »

przez administrację forum.

Na początek, trochę żeby sprawdzić jak to działa, umieszczę swój drugi w życiu obraz jaki namalowałem 2 i pół roku temu. Nie mam niestety zdjęcia pierwszego, zanim "dorobiłem" się aparatu fotograficznego, sprzedałem go jakiejś nieznajomej starszej parze. Trochę żałuję, ale wtedy odczuwałem ogromną satysfakcję że ktoś w ogóle chce to kupić.

01. Łódka rybacka

Dębki, 2005,
dokładnych wymiarów nie pamiętam ale jakieś 40pare na coś koło 60 usmiech

Moja galeria "główna" czyli oleje

i trochę eksperymentów akwarelą
GAdS

Linki sponsorowane:

Kylpie
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #1 : 14 Listopad 2007 - 22:19:57 »

Jak na drugi obraz w życiu...
 :good:
Nie mogę się doczekać natępnych  lol
Sui Fong
Gość
« Odpowiedz #2 : 15 Listopad 2007 - 13:59:11 »

Uuuuu
Nice
Tez tak Chce  ghiii
Jak na drugi obraz w życiu
Eno Elita  8-)
szklanytygrys
Forumator
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #3 : 15 Listopad 2007 - 19:57:16 »

:->   dziękuję bardzo
No to w takim razie....  myślę że nie ma sensu zbym zaczął wklejać tu wszystko co mi sie przydażyło namalować. Na razie zamieszczam więc jeszcze Swoje najulubieńsze "dziecko"

02. "Adieu polano snów...."  Tryptyk przedstawiający miesce gdzie mieszkałem przez dwa lata
Olej na płótnie 3x50x50cm

oraz ostatnie jeszcze ciepłe mini "dzieło"

03.  "Łódka na Tamizie"
Olej na płótnie  25x30cm

Beadom
Forumator
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #4 : 15 Listopad 2007 - 22:26:38 »

Pięknie malujesz, a nr. 02 to raj dla mych oczu usmiech Wykonany jest szpachelką?
Joka
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #5 : 15 Listopad 2007 - 22:48:48 »

Co Ty takie bajki opowiadasz, że jesteś początkujący! :brawo:
Malujesz wyśmienicie.
"Polana snów" jest przepiękna - taka spokojna, choć chłodna. :oki:
Również obie łódki przyciągają wzrok.

szklanytygrys
Forumator
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #6 : 15 Listopad 2007 - 23:34:47 »

Cytat: Beadom
nr. 02 Wykonany jest szpachelką?

Dziękuję wszystkim za słodkie pochlebstwa.

A polana snów, tak, wykonana jest szpachelką, za wyjątkiem oczywiście olch na pierwszym planie po lewej - tu użyłem malutkiego, miękkiego pędzelka, takiego jakim zwykle malowałem po szkle.

O właśnie...  chętnie pochwalę się swoimi obrazami na szkle których chyba jeszcze nigdy nie pokazywałem w sieci (za wyjątkiem jednego), ale nie jestem pewien czy tutaj czy w dziale  "inne techniki".... ??  Chyba jednak tam  ... ??

A tu póki co dołoże jeszcze dwa obrazki, jedne z moich pierwszych (myślę że to widać), specjalnie dla osób lubiących koty, bo zauważyłem że są tu takie. Jest to kocur moich rodziców o imieniu "Biały",  choć od czasu gdy się roztył zacząłem na niego wołać Pimpuś - i też się przyjęło.

04.

05.

oba obrazki olejem na płycie jakieś 30parex40pare cm

A tak poza tym to chyba będzie szybciej, uczciwiej i bez niepotrzebnego dublowania się gby  poprostu umieszczę  tu link do mojej galerii na DeviantArcie

moja galeria na Deviancie

zapraszam usmiech

Oldmalarz
Gość
« Odpowiedz #7 : 16 Listopad 2007 - 00:17:56 »

nie tylko nie kotki...nie "pal' siebie takimi tematami i nie martwe natury...zostan przy pejzazach, nie wiem dlaczego poczatkujacy ludzie tak sie uparli na te  tematy..to cholernie trudna "działka i niewdzieczna....wszelkiego rodzaju błedy wydac jak na dłoni...pejzaz jest latwy od niego nalezy zaczac nauke poznac kolory wyczuc forme kreske własna..a potem mozna sie zmierzyc z takimi ciezarami..
szklanytygrys
Forumator
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #8 : 16 Listopad 2007 - 16:32:20 »

Cytat: "Oldmalarz"
nie tylko nie kotki...nie "pal' siebie takimi tematami i nie martwe natury...zostan przy pejzazach

Dzięki za konstruktywne rady.... ale nie jestem pewien czy do końca rozumiem....  Co prawda koty uwielbiam, ale akurat te dwa to jedyne jakie popełniłem, sprzed ponad dwóch lat, nigdy więcej jakoś nie wróciłem do tego tematu... nie wiem czemu....  ale czy naprawdę są aż takie złe jak na coś koło piątego obrazu w życiu, żeby mówić "nie, tylko nie to" ??

Martwa matura nigdy mnie nie pociągała  <jeden wielki ziew>  może poza porama obrazami w życiu na których na chwilę zawiesiłem oko i do których lubię wracać by na nie popatrzeć. Kiedyś nawet jeden próbowałem skopiować, ale napoczęta praca stoi do dzić gdzieś za jakąś szafą wiele chwil stąd.
Pejzaże....  zgoda. Coprawda zanim zacząłem malować nie sądziłem że zatrzymam się przy tym temacie na dłużej.... ale polubiłem go. Chyba wychodzi mi to jako tako, a więc i daje sporo satysfakcji i oko cieszy.
Ale co z ludźmi ??  Nie wspominasz o nich, a to przecież ani martwa natura ani pejzaż. Czy zapomniałeś , czy też celowo  ??  Może to tak trudne że w ogóle jako początkujący nie powinienem o nich nawet pytać ?
Mam z nimi sporo kłopotu (szczególnie z oddaniem podobioeństwa twarzy) i są dla mnie prawdziwym wyzwaniem,  a jednocześnie pociągają mnie (jako temet obrazu) ze swoimi "kształtami" i nastrojami.
JA wiem że malarstwo to ciężka praca, że ćwiczenia, ćwiczenia i takie tam, ale to chyba też ważne żeby malować to co się czuje i co pociąga... tylko wtedy człowiek ma motywacje do dalszych wysiłków i może stworzyć coś z duszą, a nie tylko sztukę dla sztuki, formę, może i pociągającą wizualnie ale pustą w środku....  do dobre dla tych którzy "muszą" malować ale nie mają nic do powiedzenia-opowiedzenia swoimi obrazami.
A przecież w obrazach najpiękniejsze, oprócz kolorów i kształtów cieszących oczy jest to coś... jakaś chwila, jakieś emocje zawieszone na płótnie.

Oldmalarz
Gość
« Odpowiedz #9 : 17 Listopad 2007 - 02:01:24 »

no moze i jak na 5 obraz w swoim zyciu..ale lepiej nie pokazywac gorszych prac po dobrej robocie bo to psuje efekt i twoj wizerunek...a widac po tej ludeczce ze bedzie z ciebie cos..tylko głowy sobie nie popsuj nadmiernym (Nawiedzonym artyzmem)
bo staniesz w miejscu...kotki i kwiatki to takie naczelne tematy amatorow wiec lepiej ich unikac ..po co obnosic sie z transparentem "jestem zielony i,poczatkujacy"..
na pewno musisz zwikszyc kolorystyke..w tych kotkach ile uzyles kolorow ..cztery..?
sprawa nie do przyjecia...w pejzazu jeszce takie triki ujdą w scenkach rodzajowych wykluczone..poza tym w tych twoich pejzazowkach perspektywa jest co prawda tylko kulisowa ale przejdzie w kotkach powinienes dac wyrazna juz nawet powietrzna zroznicowana walorem..zgadza sie..?...jeszce taki trik ci "sprzedam"..bo fajny jestes  :-D ...wytnij sobie w takim srednim kartoniku taki otworek w skali 1/10 czy 1/20 do obrazka... i jak namalujesz juz dzielko...to poprzykladaj ten kartonik w kilku miejscach jezeli w ajkimkolwiek"kółeczku bedzie sie powtarzal ta sama plaszczyzna to bedzie znaczyło ze jest zla i trzeba ja poprawic..innymi slowy na obrazie nie moze byc dwóch identycznych miejsc plam plaszczyzn..
co do malowania ludzi..rzeczywiscie jak ktos to potrafi no to potrafi wszystko..
i tego trzeba sie nauczyc..jezeli chce sie byc powaznie traktowanym malarzem..ale to trzeba dlugo trenowac duzo malowac i czasu troche musi upłynac..
..chcesz sie  nauczyc' ludzi  malowac?..." jezeli tak.. bardzo prosze ...zacznik od kupna
playboya albo penthausa..tam sa najlepsze zdjecia b.dobrej jakosci kolorystyki i pozy dziewczat sa ulozone przez specjalistow..idealnie do nauki portretow i ciala kobiecego..
najpierw naucz sie dobrze rysowac a potem dobrze odczytywac z nich kolorystyke..
ja sie tak uczyłem..
....powodzenia..
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 14   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: