Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
27 Września 2022 - 21:53:22 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy na zajecie sie plastyka nigdy nie jest za pozno?  (Przeczytany 9536 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
VanGob
Admin
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #10 : 09 Listopada 2007 - 18:08:24 »

Cytat: "teresa"
Vangaba A po pierwsze nikomu nie zarzucam braku kompetencji jak to powiedział VanGab, tylko stwierdziłam fakt.

VS
Sai Fong, przecież Ty jesteś tylko o rok starszy od navriny.
Cóż możesz powiedzieć o życiu ? Dopiero stawiasz pierwsze kroki na drodze dorosłych.

...a ja nie napisałem jeszcze żadnego posta na forum - tylko klikałem w klawisze i wciskałem"Wyślij"  ghiii
kratke
Gość
« Odpowiedz #11 : 09 Listopada 2007 - 19:12:54 »

Najpierw odpowiem na pytanie postawione przez navrinę:
Otóż moim zdaniem nigdy nie jest za późno na zajęcie się plastyką...
ALE!

Niestety w całej tej dyskusji nie mam żadnych wątpliwości, że Oldmalarz ma najwięcej racji, bo przez cały ten cynizm przebija się tzw. prawda, i nie ma się co tu oszukiwać.
No chyba, że liczymy na swój wielki talent i równie wielkie szczęście i sprzedaż na poziomie 10.000 za obraz :-?

Ja maluję już od ładnych paru lat i powiem szczerze, wolę gdy sprzedawszy coś cieszę się z dodatkowej kasy, niż żebym miał się cieszyć, że mam na jedzenie na kilka dni...
Ja jestem realistą i dlatego najpierw wybrałem mat-fiz, a na studia elektronikę, teraz żyję z wykształcenia, maluję dla przyjemności i stać mnie na luksus odrzucania zleceń, może i jestem cyniczny, ale tak to czuję i komuś kto trzeźwo patrzy na świat i nie ma wizji sponsoringu :-/  polecam kształcenie nieco bardziej przyziemne
navrina
Zabłąkany wędrowiec

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #12 : 09 Listopada 2007 - 20:51:41 »

właśnie dlatego wybrałam LO a nie plastyk, bo nie wiem co by sie ze mną działo po nim...
a wiadomo - maturę chciałabym zdać jak najlepiej...

liczę się z tym, że z wykształceniem plastyka moja przyszłość może nie wyglądać różowo.. chociaż nawet po jakiś innych studiach pewnie czeka mnie wyjazd gdzieś na wyspy..
dziękuję za wasze odpowiedzi i opinie na ten temat..bo dały mi one do myślenia...
nie jestem w stanie przewidzieć przyszłości, ale chyba będzie najlepiej jeśli nie zrezygnuje z marzeń i wolne chwile będę poświęcać na rysowanie nie zaniedbując nauki..
żeby mieć plan B jeśli nie dostanę sie na ASP...
może mi sie uda, a może nie...ale chyba warto spróbować... poświęcić się rysowaniu i skupić jeszcze na przedmiotach, na których w szkole idzie mi najlepiej...
a ostatecznie to chyba czas pokarze...

Było by miło byś pokazała nam kilka swoich rysunków.

moich kilka rysunków jest na www.photoblog.pl/navrina
zamieściłabym je tutaj, ale nie umiem zmniejszyć ich rozmiaru, a tu jest limit..

co do kółka plastycznego...a chodziłam na nie do pani, która jest malarką i miała wystawy na terenie kraju i za granicą..nie wiem czy nadal ta pani prowadzi te warsztaty..ale są one nieodpłatne, prowadzone w ognisku pracy pozaszkolnej czy młodzieżowym domu kultury, ale to chyba to samo.. nie wiem czy mogę podać nazwisko, bo niekoniecznie będzie ono cokolwiek komuś mówić...

ale chyba adres strony mogę podać...
http://www.skrocka.9o.pl/

avrina
Kylpie
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #13 : 10 Listopada 2007 - 09:31:54 »

Droga narvino, miałam dokładnie ten sam problem...

Przez prawie całe liceum zastanawiałam się czy warto czy nie iść za tą odrobiną talentu którą posiadam.

Ale wtedy mój własny ojciec spokojnie ze mną pogadał, przytoczył mądre argumanty które do mnie przemówiły...
i niestety miał podobne zdanie jak Oldmalarz, w tej kwestii...

Zawsze warto mieć ciekawe hobby, które można rozwijać i czerpać z niego dużo przyjemności, ale żyć z niego to już zupełnie inna bajka.
Żeby być artystą dobrze opłacanym trzeba być naprawdę, naprawdę dobrym, a może i więcej...

Teraz jestem na studiach (i nie jest to ASP) i czasem się zastanawiam czy dobrze zrobiłam,
że w liceum suma sumarum poświęciłam się nauce, maturze i dostaniu się tam gdzie
dadzą mi (mam nadzięję) mozliwość godnego życia za godziwe pieniądze.

Ale jeżeli czujesz pociąg do twórczości są jeszcze takie kierunki jak np. architektura, które z tego co wiem nie są źle opłacane...
Jak wiadomo, decyzja zawsze będzie należeć do Ciebie...
Oldmalarz
Gość
« Odpowiedz #14 : 10 Listopada 2007 - 12:11:08 »

gdyby mi dano jeszce jedna szanse..tzn mialbym 18 lat i mozliwosc wyboru przenigdy bym nie zostal malarzem...czy artystą..

..Teresa mi napisała "bo mi sie nie udało"   ..-nieprawda! własnie dlatego ze mi sie udało
bo osiagnołem wszystko to co w malarstwie pragnolem.. tylko ze zycie wymagało od ode mnie zupełnie czegos innego..
VanGob
Admin
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #15 : 10 Listopada 2007 - 14:01:44 »

Wydaje mi się, że nie poruszono tutaj jednej ważnej kwestii. Przecież "nie pujście" do szkoły o kierunku malarskim nie oznacza de facto, że nie możesz zostać artystką. Możesz iść nawet na prawo, czy architekturę, w wolnym zaś czasie rozwijać swój talent.
W sumie to jestem ciekaw ile osób na naszym forum ma skończoną szkołę o  kierunku plastycznym? Jestem również ciekaw, czy Teresa puściłaby swoją córkę do takiej szkoły.  :p
kratke
Gość
« Odpowiedz #16 : 10 Listopada 2007 - 14:14:49 »

VanGob -> Jak to nie poruszono?
A mój post? :-P

Ja skończyłem elektronikę, z tego żyję... Maluję, nie wiem, czy jestem "artystą", zresztą artysta ponoć się bywa, nie jest ghiii

Tak jak można zostać elektronikiem bez szkoły, tak można i plastykiem bez szkoły, aczkolwiek może być trudniej, z drugiej strony każda szkoła narzuca pewne ramy, ja osobiście nauczam na wyższej uczelni właśnie elektroniki i muszę przyznać, że "elektroniczne" pomysły ludzi bez wykształcenia w tym kierunku, np technikum(a więc i bez ograniczeń :-) ) są czasem zaskakująco "świeże" :-D
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: