Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
20 Sierpień 2019 - 14:42:28 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: vicera  (Przeczytany 12464 razy) Średnia ocena: 3
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
sert
Gość
« Odpowiedz #10 : 16 Listopad 2009 - 21:42:05 »

Portret - trudny temat jak na początek, ale poradziłaś sobie całkiem nieźle. Bardzo ważne również, że sama dostrzegasz błędy. Kilka uwag z mojej strony. Przede wszystkim uporządkuj nieco kreskę. Widzę, że ołówek wędruje we wszelkich możliwych kierunkach a to tworzy takie nieładne wrażenie małego chaosu. Poza tym nie bardzo chyba wiesz, co zrobić z tłem i w dwóch pierwszych pracach poprostu je "pobrudziłaś", całkiem niepotrzebnie. Obie prace, moim zdaniem, wyglądały by lepiej, gdyby pozbawione były tego hałasu z tyłu. Szczególnie pierwszy rysunek byłby naprawdę dobry, a tak..... Praca druga również niezła (poza tłem). Spróbuj również wprowadzać w swoich szkicach pewną hierarchię ważności. Co mam na myśli. Otóż jeśli rysujesz portret, zaakcentuj i dopracuj elementy najważniejsze dla tego typu pracy, pozostałe (ramiona, elementy ubrania, czasami fryzurę) potraktuj bardziej umownie. Tymczasem np w portrecie "aniołka" wszystko jest tak samo ważne - zarówno twarz (piękne oczy) jak i ramiona, pierze z tyłu no i to nieszczęsne tło. Nie używaj również tak mocnego i jednoznacznego obrysowania, postaraj się nieco urozmaicić linię zarówno pod względem grubości jak również intensywności, stosuj "niedomówienia". Portret Mamy, gdyby nie błędy o których sama wspominasz byłby chyba najlepszy. No i oczy też się rozjechały. Zasłoń sobie dłonią jedno oko na portrecie, potem drugie i zobaczysz, że każde patrzy w inną stronę. Są też na różnej wysokości. Musisz tego pilnować.
Tak czy siak, jak na pierwsze próby szkiców jest calkiem nieźle. Czekam więc na kolejne prace.
Stosuj ołówki o różnej twardości, praca wykonana jednym ołówkiem wygląda kiepsko.
GAdS

Linki sponsorowane:

vicera
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #11 : 17 Listopad 2009 - 16:00:10 »

Fakt, teraz widzę, że oczy rozbiegane i na różnych wysokościach. Będę tego musiała pilnować.  Z tłem też racja, zupełnie nie wiedziałam co też tam ma być za plecami. Poprawię się, w każdym razie będę się starać. Chyba za szybko chcę i za dużo naraz.
Sert, bardzo Ci dziękuję za podpowiedzi, jak uczciwie popracuję może za kilka lat będzie ten portrecik rodziców usmiech
sert
Gość
« Odpowiedz #12 : 17 Listopad 2009 - 19:08:44 »

Jeszcze jedna rada. U mnie to działa więc może i Tobie pomoże. Nie siadaj do portretu "z marszu". Jeśli rysujesz na podstawie fotografii, najpierw przyjrzyj się jej bardzo dokładnie. Postaraj się przeanalizować pewne elementy; owal twarzy, odległości pomiędzy np brwiami, oczami, długość nosa, kształt i wielkość ust, jednym slowem ułóż sobie w pamięci rodzaj, nazwijmy to "mapy" określającej miejsca gdzie coś się zaczyna a gdzie kończy. Potem rysowanie może być już znacznie łatwiejsze.

....jak uczciwie popracuję może za kilka lat będzie ten portrecik rodziców usmiech
Eee, podejrzewam że wcześniej.
vicera
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #13 : 19 Listopad 2009 - 08:01:42 »

Usiadłam z marszu. W tv nuda no to buch na fotel, nogi pod siebie i kocyk na kolana. Blok na kocyk, ołówki w zęby i do dzieła zawstydzony
Podobno można sobie zdjęcie pokratkować i to samo zrobić na kartce, tak się zastanawiałam ale nie chciałam niszczyć zdjęcia.
Muszę podejść do tego wszystkiego bardziej profesjonalnie i poważnie.

Fotki obrazu przeniosłam do działu  "Fotorelacja"
teresa
Admin
*

Aktywność:
10%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #14 : 19 Listopad 2009 - 09:17:21 »

vicera jest taki dział  "Fotorelacje - narodziny dzieła"
pod galerią, mogłaś tam  wrzucić swoje początkujące dzieło, zapewne użytkownicy by Ci podpowiadali co za, a co przeciw.
No ale to jest Twoja galeria i Ty nią rozporządzasz, ja tylko tak przypomniałam o takim dziale, w którym umieszczamy prace na początku malowania do ich finału.
Potem gotowe wklejamy do galerii.
a co do tego obrazka, zapowiada się interesująco.
 usmiech
vicera
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #15 : 19 Listopad 2009 - 09:32:40 »

Ze też prędzej nie pomyślałam.  Postaram się to przenieść.

Nie było to takie trudne.
Tereso , przeniosłam i dzięki usmiech
vicera
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #16 : 09 Marzec 2010 - 12:15:43 »

Spodobały mi się ostatnio chałupki..

obraz nr. 7  , 24x30, płótno. Olej

Mam wrażenie, że drzewa i niebo zrobiłam na łapu capu. Będę musiała poprawić.
Zastanawiałam się też czy mogę na niebie dać troszeczkę fioletu, bordowego, nie wiem.
amaretta31
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #17 : 09 Marzec 2010 - 14:16:29 »

Bardzo ładny obrazek... tylko zastanawia mnie jedno, czy te drzewa mają liście? Bo to zima chyba. :-)
Chociaż ostatni październik pokazał, że i tak świat może wyglądać.
vicera
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #18 : 09 Marzec 2010 - 15:35:01 »

Amaretta, też się zastanawiam zmeczony

Tak wyglądał oryginał. Może to zeschłe liście albo nie wiem co.
Chyba coś tam muszę jeszcze poprawić w tych drzewkach.
Może śniegu dam trochę na nie, zastanowię się. Już sama nie wiem co i jak.
Nie zawsze potrafię spojrzec na swoje malowidło z boku usmiech
Już wiem, chyba trzeba drzewka jakoś rozdzielić, takie ściśnięte i stłamszone, nie widać granic między jednym a drugim
teresa
Admin
*

Aktywność:
10%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #19 : 09 Marzec 2010 - 17:57:04 »

Moim zdaniem zbyt dużo przerażającej bieli. Wiadomo iż zima to przedstawia się w tej barwie intensywnie, ale tu niebo równa się z kolorystycznie z bielą śniegu na ziemi i wszystkim dookoła. Brak tego ważnego elementu czyli punktu horyzontu nieba nad drzewami. tak po prostu brak dali.  Mówisz o granicach między drzewami, ale to brak granicy między niebem a główna treścią obrazu.
Cała ta biel powoduje płaskość obrazu, stwarza bajkowy obrazek, szablonowy.
W tym ogrodzeniu można by było zastosować trochę koloru jasnego brązu z odrobiną świetlistego pomarańczu w drewnianych kołkach. Jeśli wspomniałam o świetlistości to tu akurat by się bardzo przydała. Gdyby zgasić tę biel na dachu domu po lewej stronie. nadać światło i cień, Niebu nadać nieco inne delikatne barwy.
Położony kolor w dali (przy styku lasu, drzew), (tak myślę), równa się kolorowi na pierwszym planie i to powoduje brak perspektywy. Drzewa też malowane chyba zbyt szybko, nie przemyślana faktura. Natomiast dom super w tym ciepłym kolorze.
Odłóż obraz na potem, i później spójrz na niego świeżym wzrokiem. Wtedy to będziesz widzieć wszystko jaśniej. Taka moja rada. usmiech

powodzenia  usmiech
Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: