Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
19 Wrzesień 2019 - 01:05:55 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: marciami  (Przeczytany 3344 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
marciami
Świeżynka
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« : 29 Wrzesień 2009 - 20:26:04 »

zamieszczam kilka moich prac. Chciałabym uzyskać wasze opinie i dowiedzieć się co robię nie tak, co jest ok, nad czym pracować, jeśli się da to może też jakieś wskazówki?

1."światła miasta"

2."Królowa egipska"

przez administracje forum.

3.próby szkicu 1

4.próby szkicu 2

5.próby szkicu 3

6.obraz malowany pastelami suchymi, "tancerka" dla siostry tancerki z okazji imienin

a teraz czekam ze strachem na wasze oceny....
GAdS

Linki sponsorowane:

Stopa
Instruktor
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #1 : 29 Wrzesień 2009 - 21:13:58 »

Rysuj, maluje (z naciskiem na rysuj) z natury.
Ustawiaj jak najwięcej martwych i twórz, taka moja rada

"Każdy może tworzyć byle co i ma prawo być z tego zadowolonym, byle by nie był w swej pracy szczerym i znalazł kogoś, który równie kłamliwie będzie to podziwiał." Stanisław Ignacy Witkiewicz

I moja galeria http://www.tessart.pl/smf/index.php?topic=976.
Sisi
Tubylec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #2 : 29 Wrzesień 2009 - 22:44:53 »

Królowa egipska podoba mi się najbardziej ;D
sert
Gość
« Odpowiedz #3 : 30 Wrzesień 2009 - 10:24:04 »

Trudno pisać o Twoich pracach, tym bardziej, że sama je tytułujesz jako "próby".  Jednak nawet jeśli to próby to wykonane niestety dość niedbale. Brak czasu? Szkic wieży w Pizie przypomina tę oryginalną tylko dlatego, że jest krzywa. Zgubiłaś proporcje, perspektywę (nie wiadomo czemu jest szersza u góry) no i uciekła cała masa detali określających urodę tej budowli. Możesz powiedzieć, że szkic to jednak uproszczenia. Ale i one mają pewne granice. W obu pracach ołówkowych "denerwujące" są również fruwające wokół wież ptaszory, nieproporcjonalnie duże, nachylone wszystkie pod tym samym kątem, tak samo rysowane (jakaś forma "biurowych ptaszków"). Prac malarskich nie komentuję, bo zdecydowanie na to za wcześnie. Moja rada? Podobna do rady Stopy. Dużo rysuj, Przede wszystkim rysuj. Jednak zanim zabierzesz się do jakiegoś następnego szkicu, najpierw przeanalizuj rzecz lub scenę, którą chcesz narysować a dopiero potem bierz do ręki ołówek.
Czekamy więc na następne prace. okok
marciami
Świeżynka
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #4 : 30 Wrzesień 2009 - 17:33:42 »

dzięki za opinie. chciałam jeszcze spytać na czym konkretnie ma ta analiza rzeczy  polegać? wiecie jestem samoukiem i tak naprawdę mam kiepskie techniczne podstawy. (choć jak na samouka uważam, ze i tak jest nieźle :D :P )

ach i jeszcze pytanie czemu na ocenę malarskich prac za wcześnie? zdecydowanie wolę malować, ołówek w jakiś sposób mi nie podchodzi, może dlatego, ze nie potrafię. mój nauczyciel sztuki w szkole gimnazjalnej nigdy nie twierdził, że najpierw trzeba świetnie szkicować aby dobrze malować ...więc jak to jest?.. bezradny
Stopa
Instruktor
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #5 : 30 Wrzesień 2009 - 17:48:38 »

Rysując lepiej wchodzi w krew zapamiętywanie, oddawanie szczegółów (poza tym łątwiejsze jest naprawianie błędów) . Jeśli będziesz miała dobnre przygotowanie rysunkowe łątwiej będzie ci się odnaleźć malarstwie do którego dojdzie jeszcze technika, technologia, kolorystyka. A jak ty sobie z tym poradzisz jeśli nie masz podstaw (które właśnie wyrabia się na rysunku). W gimnazjum żadko kiedy są naprawde kompetentni nauczyciele a jeśli już są to nie kierunkują cię tak jak powinni spełniają tylko swój narzucony harmonogram nauczania. Też na początku wolałem malować ale zmuszałem się do martwych natur i powoli przeszedłem na postacie wszystko pokolei i na złe mi to nie wyszło.

"Każdy może tworzyć byle co i ma prawo być z tego zadowolonym, byle by nie był w swej pracy szczerym i znalazł kogoś, który równie kłamliwie będzie to podziwiał." Stanisław Ignacy Witkiewicz

I moja galeria http://www.tessart.pl/smf/index.php?topic=976.
sert
Gość
« Odpowiedz #6 : 01 Październik 2009 - 07:39:41 »

dzięki za opinie. chciałam jeszcze spytać na czym konkretnie ma ta analiza rzeczy  polegać?

Ano na tym, że zanim zaczniesz rysować, dokładnie przyjrzyj się modelowi, scenie, fotografii, które mają zostać uwiecznione w pracy. Staraj się "zapamiętać" proporcje poszczególnych elementów, odległości między nimi, rozłożenie świateł i cieni, zastanów się nad kadrem. Potem wykonaj bardzo wstępny szkic polegający na zaznaczeniu decydujących dla całości elementów. Właściwy rysunek to finał pracy. Używaj też ołówków o różnym stopniu miękkości (od twardych z serii H, poprzez HB, F a na miękkich - seria B - skończywszy). Jeden ołówek nie da Ci takich efektów. Twarde to wstępny szkic i delikatne linie i cienie a miękkie to kreska bardziej zdecydowana i pogłębione obszary w cieniach. Z czasem sama stwierdzisz, jakie ołówki pasują Ci najbardziej.

..................................

Stopa ma rację. Nauka malowania, jak każda nauka, to proces i nie polega on na tym, że maluję bo "wolę malować" a z rysowaniem daję sobie spokój, bo ołówek "mi nie pasuje". Zacznij od niego a z pewnością przyniesie to tylko korzyści.
galandir
Forumaniak
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #7 : 02 Październik 2009 - 22:34:18 »

ja tak samo jak inni , rysuj rysuj rysuj. obserwuj rysuj i jeszcze raz rysuj. poki co jest ok. musisz miec cierpliwosc

Ogniste anioły upadły wśród huku potężnych grzmotów. A ognie piekielne płonęły wokół
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: