Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
27 Września 2022 - 21:53:56 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Traktat o nauce i doświadczeniu  (Przeczytany 7393 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
teresa
Admin
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #10 : 05 Listopada 2007 - 18:33:55 »

Otóż to......myślałam że rozmowa dotyczy doświadczeniu, nauce a tu wytworzyła się dyskusja w temacie ""ciężkiego życia, uzależnionego nawet  od prochów,  alkohole" nie sadzę aby takie irytujące tematy były ciekawe dla innych zwłaszcza młodych użytkowników forum. Czy tak naprawdę jest to temat " Traktat o nauce i doświadczeniu " nie rozumiem.

A może ktoś z was ma jakieś miłe doświadczenia życiowe z dziedziny nauki i  sztuki.
Może jakaś miła przygoda wam się przydarzyła w trakcie malowania  np. (plener, czy w szkole, a może coś ciekawego z książki opowiecie, po prostu ciekawostki )
 :-/
Joka
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #11 : 05 Listopada 2007 - 18:33:57 »

Znalazłam garść cytatów. Zgadnijcie czyich?:
"pewne receptury triki i pomysły odeszły wraz ze smiercia wielu wybitnych poniewaz w mysl zasady "tajemnica warsztatu" nie ujrzały swiatła dziennego ponad jego twórce.. i np takie rzeczy ktore wymyslam ja czy mój kumpel rowniez umrą wraz z nami bo tajemnica warsztatu nalezy do malarza..."

"a po co mam zradzac swoje tajemnice i posyłac w swiat..? ciezko pracowałem metodą prób i błedów przez dwadziescia lat a ktos ma ja posiąsc za 50 zł..?wybacz ale nigdy w zyciu.."

"kto oceni czyje rady sa sluszne i poprawne..i zjakiego punktu widzenia..?
perfekcyjnosci malowania? stazu malarskiego? szkoly ukonczonej..? iilosci namalowanych dzieł :-D
i jak to wszystko ma wygladac ..? no bo kto zareczy czy moje rady sa słuszne i prawdziwe albo czy krytykujac tego czy owego mam racje czy nie ..bo zdania mamy rozne ..."

"podejrzewam ze ksiazek na ten temat w polsce nie ma bo sie jeszcze nie spotkalem..tak ze sa to moje własne tajemnice ktore przez lata stworzyłem..porzez malowanie "

podejrzewam ze nawet w realu przy wodce nikt za zadne pieniadze nie udzieli ci takich wyjasnień i juz na pewno nie uchyli rabka tajemnicy "warsztatu malarza komercyjnego"
bo nawet szkoły plastyczne czy akademie takich rzeczy nie uczą.. ;-)"

No comments  :-P

Oldmalarz
Gość
« Odpowiedz #12 : 05 Listopada 2007 - 19:39:01 »

a cos wynika z tych cytatów.....bo brak komentarza nasuwa prowokacje ..dosc niekulturalną..

wyrwane z kontekstu zdania.. :-) dot roznych tematow..nie sadzilem  ze ktos na tym forum moze byc az tak "inteligentny" :shock:
VanGob
Admin
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #13 : 05 Listopada 2007 - 23:43:22 »

Cytat: "Joka"
Znalazłam garść cytatów. Zgadnijcie czyich?:

ghiii

Nie możemy polegać tylko na doświadczeniach innych, ponieważ dalej tkwilibyśmy w epoce kamienia łupanego. Oczywiście należy brać pod uwagę nauki bardziej doświadczonych, ale nie traktować ich jako dogmat. Od tego mamy umysł (mniej lub bardziej funkcjonalny), żeby je analizować i dostosowywać do własnych potrzeb.
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: