Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
20 Wrzesień 2019 - 13:10:38 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Galeria Salvadora Dali (ja nie maluję niestety)  (Przeczytany 7763 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
VanGob
Admin
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #10 : 04 Wrzesień 2009 - 15:27:24 »

Jerzy napisał dwa posty, i obydwa w jednym celu. Nawet odpowiednio skonstruował linki. 95% z Was wrzuca po prostu link nawet bez znacznika "URL", Jerzy podał zaś linki z odpowiednim anchor-textem. Dobrze to zrobił.
Gdyby zrobił tak kratke, czy inny stały bywalec - nawet słowa bym nie napisał.
GAdS

Linki sponsorowane:

Jerzy
Świeżynka
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #11 : 04 Wrzesień 2009 - 16:23:01 »

Przykro mi z powodu tych kontrowersji - projekty są rzeczywiście niekomercyjne i na komercję w pełnym tego słowa znaczeniu raczej szans nie mają - znalazłem w maju 5 wolnych domen w promocji za 0zł z malarzami, których lubię, a w polskojęzycznym necie nie odszukałem odpowiednio obszernych galerii, więc zrobiłem je sam, bo miałem trochę czasu. (Gdybym np. Francisa Bacona nie lubił, to pewnie nie wytrzymałbym kilku dni siedząc nad jego obrazami.) Co więcej, może kiedyś wrzucę tam i linki sponsorowane, bo za serwer trzeba będzie zapłacić, gdyż transfer się zwiększa. Ale nie sądzę, bym tą działalnością odbierał chleb zarządzającym tym Forum.
Oczywiście skoro poświęciłem na te 5 stron ileśdziesiąt w sumie godzin (choćby tłumaczenie tytułów wymaga zastanowienia - i w tej kwestii jestem otwarty na ew. uwagi i poprawki), to oczywiście chcę te strony promować, a forum takie, jak to, wydaje się odpowiednim miejscem. Na innych forach lub w portalach społecznościowych (w tematycznych podgrupach), gdzie te linki także umieściłem, jeśli otrzymywałem jakiś komentarz, to raczej pozytywny, co nie znaczy, że mam teraz pretensje - strony te wymagają jeszcze poprawek, powiększenia zasobów i z czasem będą lepsze. A to, że ludzie na nie wchodzą, to jedynie motywuje, by je w przyszłości poprawić.
Gdyby chodziło mi jedynie o pozycjonowanie w wyszukiwarce, to używałbym wielkiej ilości, często mechanicznie generowanych linków niemalże gdzie popadnie, bo to w swej skali dałoby większy efekt pozycjonerski od pojedynczego linku do każdej ze stron na tym Forum. Poczytałem w internecie, jak to właściwie robić, stąd użyłem znacznika [url] a nie po prostu http://...

Posty połączone: 04 Wrzesień 2009 - 17:27:13 pm
Aha, jeszcze jedno przyszło mi do głowy - zdaje się, choć nie dam głowy, że do kodu strony można wpisać komendę dla botów wyszukiwarek 'nofollow' albo jakąś podobną i wtedy zamieszczane na tej stronie linki nie będą rozpatrywane przez wyszukiwarkę, czyli tym samym z takiego linku nie będzie pożytku dla pozycjonera innej strony.
(Sam zajmuję się fotografią i mam jeszcze stronę poświęconą pewnemu gatunkowi fotografii, ale nie próbowałem zaśmiecać Forum malarskiego linkiem do strony o innej od malarstwa tematyce...)
teresa
Admin
*

Aktywność:
3%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #12 : 04 Wrzesień 2009 - 17:10:16 »

Jerzy;
bo za serwer trzeba będzie zapłacić, gdyż transfer się zwiększa.
Właśnie trzeba zapłacić i płacić.
Jerzy;
Ale nie sądzę, bym tą działalnością odbierał chleb zarządzającym tym Forum
Chleba nie odbierasz, bo i z tego forum chleba nie ma.

Ale jakieś prawa i zasady powinnyśmy przestrzegać. Może na innych forach będziesz mógł pozycjonować swoje strony. Powiem Ci jednak, że kiedy to podałam adres naszego forum na "digarcie"  "doop" i innych znanych portalach, to zostałam ostro ostrzeżona i poinformowana, o zamknięciu konta, jeśli powtórzę zamieszczenie linku Forum - Malarstwo.

Jednak nic nie stoi na przeszkodzie byś mógł stworzyć w "Dziale Galerii Użytkowników" swoją galerię obrazów, ulubionych Twoich malarzy.

Wystarczy wkleić fotki obrazów i je opisać, omówić, i t p. Będzie o czym rozmawiać i rozważać, o malarstwie wielkich malarzy. Jedno wyjście, jeśli masz taką potrzebę
pomagania użytkownikom naszego forum,  poznać dzieła mistrzów takich jak Vincenta van Gogha,  Edwarda Muncha i Leonarda da Vinci, Salvadora Dali. To proszę,
życzę powodzenia w tworzeniu galerii obrazów na tym forum.
Jeśli natomiast bardzo chcesz by promować Twoje stronę, wykup reklamę, kosztuje tylko 1zł 43 gr. (mała cegiełka) za dzień. i nie ma sprawy. Twoja strona będzie reklamowana na czołówce naszego  Forum - malarstwo. I tym sposobem przyczyni się też do utrzymania serwera na którym jest forum.
 usmiech
kratke
Gość
« Odpowiedz #13 : 04 Wrzesień 2009 - 17:49:30 »

ale przecież Jerzy nie ma nic przeciwko temu żeby podać adres bez linka, czyli NIE pozycjonować?
tak jak VanGob to zmodyfikował, teraz chyba jest OK?
więc nie wiem czemu kontynuować temat...
i nie wiem co to ma wspólnego z:
Właśnie trzeba zapłacić i płacić.
...
no i wiesz tereso...
toż to nie konkurencja, strona jest niekomercyjna i Jerzy zgadza się żeby nie było linka tylko adres - nie widzę chyba problemu:)
ale nie wiem, mogę się mylić, VG lepiej się zna na takich niuansach:)

a Paveletz racja, bardzo dobrze powiedziane, brak DOBRYCH i wysokiej rozdzielczości reprodukcji w sieci...
VanGob
Admin
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #14 : 04 Wrzesień 2009 - 18:05:45 »

Gdyby chodziło mi jedynie o pozycjonowanie w wyszukiwarce, to używałbym wielkiej ilości, często mechanicznie generowanych linków niemalże gdzie popadnie, bo to w swej skali dałoby większy efekt pozycjonerski od pojedynczego linku do każdej ze stron na tym Forum. Poczytałem w internecie, jak to właściwie robić, stąd użyłem znacznika [url] a nie po prostu ...

Wielka ilość takich linków gdzie popadnie bardziej mogłoby zaszkodzić niż pomóc, i podejrzewam ze wiesz o tym. Taki link na tym forum ma większą siłę niż setka przypadkowych, ale o tym pewnie też wiesz. Wiesz też ile kosztuje pozycjonowanie. Są to znaczne sumy. Także taka reklama za 1,40 (z czego 1zł dla Teresy) na dzień to jest naprawdę śmieszna kwota. Cena z pewnością niższa już nie będzie, wręcz przeciwnie - jako że ten program jest nowy - jest promocja.
Strony z taką ilością odsłon, przeważnie cenią się w granicach 4 - 20 zł / dzień.
Z resztą - skończmy już ten temat bo go w końcu usunę  milczek
teresa
Admin
*

Aktywność:
3%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #15 : 04 Wrzesień 2009 - 18:09:09 »

Tylko widzisz kratke,  kiedy ja umieściłam, (jak napisałam wcześniej)  naszego forum na "digarcie"  "doop" i innych znanych portalach, to zostałam ostro ostrzeżona i poinformowana, o zamknięciu konta, jeśli powtórzę zamieszczenie linku Forum - Malarstwo. Popularne strony takie ja wymieniłam nie zgadzają się z takim podrzuconymi linkami do swoich stron. Może ja źle trochę pojmuję to promowanie, ale wiem, że nasze Forum swoją popularnością może przyciągnąć wielu ludzi, którzy nie malują i nie będą malować, a tylko trudnią się robieniem stron o malarstwie, czy też o rysunku itd. i tym sposobem chcą promować swoje internetowe dzieła.

ps. o "zapłacić i płacić" to nie ja wspomniałam, ale Jerzy sam napisał, że za serwer trzeba płacić, ja tylko potwierdziłam, drogi kratke.  usmiech

kratke
Gość
« Odpowiedz #16 : 04 Wrzesień 2009 - 18:21:07 »

Tak gwoli prawdy to ja piszę bo w sumie ciekaw jestem jak działają te mechanizmy:)
A że za serwery się płaci to ja wiem, droga tereso;)

Więc mam takie pytanie, teoretyczne.
GDYBY Jerzy założył JEDEN wątek, BEZ linkowania, w którym by podawał adresy tak by nie było pozycjonowania. I chciałby w tym wątku słuchać naszych uwag na temat swoich stron o malarzach, to byłoby ok? Przyznaję że nie do końca znam etykę i standardy internetowe, więc się pytam - ludzka ciekawość.
teresa
Admin
*

Aktywność:
3%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #17 : 04 Wrzesień 2009 - 18:29:18 »

A co Jerzemu przeszkadza, żeby założył na naszym forum "Galerię Obrazów"  tychże swoich ulubionych malarzy ?
Chyba nic. Jak sądzisz ? czy koniecznie musi promować swoje strony na forum.  mysl Jak już powiedział i wyjaśnił VanGob to chyba wszystko można zrozumieć.
VanGob
Admin
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #18 : 04 Wrzesień 2009 - 18:30:57 »

Więc mam takie pytanie, teoretyczne.
GDYBY Jerzy założył JEDEN wątek, BEZ linkowania, w którym by podawał adresy tak by nie było pozycjonowania. I chciałby w tym wątku słuchać naszych uwag na temat swoich stron o malarzach, to byłoby ok? Przyznaję że nie do końca znam etykę i standardy internetowe, więc się pytam - ludzka ciekawość.

Krake mój umiłowany  usmiech chyba będzie lepiej jak ja odpowiem na to pytanie.
TAK - byłoby w porządku  usmiech
Pozdro.

PS
Tylko ciekawe czy Jerzemu by się chciało  oczko
...no teraz może tak...
Lena
Gość
« Odpowiedz #19 : 04 Wrzesień 2009 - 20:02:02 »

Ja się kompletnie nie znam na pozycjonowniu :D (więc pokornie proszę nie krzyczeć), ale chciałabym wierzyć ze Jerzemu będzie się chciało, bo to MZ przydatny i fajny pomysł.

Czemu by nie mieć ich w zasięgu ręki - strony z reprodukcjami rożnych malarzy i tych ktorych poszkuję, tych ktorzy mnie interesują, lub tych których mało znam, ale mam okazję zobaczyć, poznać?
Czemu by nie pooglądać, a moze i podyskutować na temat określonych malarzy, albo i konkretnego obrazu, albo i wrzucić trzy grosze do kształtu strony.

znaczna część grupy do której adresujesz swoje strony poszukuje w internecie fotografii obrazów o możliwie jak najlepszej jakości. Tak więc, na twoim miejscu postawiłbym właśnie na rozdzielczość i dokładność odwzorowania kolorów w prezentowanych plikach graficznych

Otoż to Paveletz - strzał w 10:)  JESTEM ZA...-  to bardzo ważne.

Podsumowując - Dla mnie miało by sens tak jak Mowił Kratke:
- Jerzy (ktoremu zakladamy że się chce) zakłada Jeden wątek (nie wiem w galeriach?) np pod tytułem
Galeria malarstwa : Bacon, Salvador Dali itd
- W wątku zostawia linki- takie jak tak VG wymoderuje  usmiech

Jeśli zrobi jakąś nową galerię- to nie zakładałby nowych oddzielnych,  tylko tytuł wątku zmodyfikował- chyba tak mozna w galeriach - tzn dodać wtedy nowe nazwisko np.
 Galeria malarstwa : Bacon, Salvador Dali, Malczewski usmiech

Ktoś miałby jakąś uwagę jak Paveletz- wrzuca  w wątku,  albo ktoś z forum czy autor ma jakieś inne przemyślenie ..- też  wrzuca usmiech i temat do dyskusji gotowy.

Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: