Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
15 Październik 2019 - 11:58:21 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Black Ofelia (Portret weneckiej kobiety )  (Przeczytany 10078 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
sert
Gość
« Odpowiedz #20 : 04 Listopad 2009 - 21:44:58 »

Nie mylisz się. Pierwszy od lewej to van Meegeren a drugi Vermeer. No, no.... moje uznanie oklasky
GAdS

Linki sponsorowane:

Paveletz
Gość
« Odpowiedz #21 : 06 Listopad 2009 - 19:44:53 »

Hmm... A mnie się wydaje, że Van Meegeren namalował ten obraz na przełomie 1935 i 36 roku jedynie naśladując styl, warsztat i klimat prac Vermera... Tak więc, chyba nie ma tu mowy o kopiowaniu, a jedynie o namalowaniu całkiem nowej pracy. Może się mylę albo jestem niedoinformowany, ale nic nie wiem na temat istnienia Vermeer'owskiego oryginału "Kobiety czytającej nuty". Jednak dość łatwo mogę wskazać na podstawie jakich prac Van Meegeren namalował tego "nieznanego Vermeer'a"...
oczko
sert
Gość
« Odpowiedz #22 : 06 Listopad 2009 - 22:14:59 »

Paveletz, po stokroć masz rację. Stałem się więc kolejną ofiarą genialnego fałszerza rotfl rotfl No i ofiarą własnej niewiedzy. Tak, ten obraz (kilka innych również) został przez van Meegerena namalowany w "stylu Vermeera". Z tego co teraz na spokojnie wyczytałem, jego ambicją było stworzenie "Vermeera doskonałego".
Dziękuję Ci za informację i sprostowanie, bo trwałbym w tej niewiedzy chyba do końca swoich dni usmiech A tak na marginesie, warto chyba poczytać o van Meegerenie, bo wydaje się postacią nietuzinkową o olbrzymim talencie malarskim. W wolnej chwili poszperam w necie i odrobinkę się dokształcę.
Gdybyś miał ochotę, to załóż nowy wątek o van Meegerenie (albo ogólniej o fałszerzach, choć coś podobnego na forum chyba już się pojawiało), z przyjemnością poczytam usmiech Pewnie nie tylko ja.
Paveletz
Gość
« Odpowiedz #23 : 07 Listopad 2009 - 18:08:47 »

Twoja niewiedza Sert nie jest z pewnością większa od mojej... rotfl
Pewnie sam stałbym się kolejną „ofiarą” Van Meegeren'a, gdyby nie to, że nie mogłem za żadne skarby skojarzyć Vermeer'owskiego oryginału tej pracy. Przyznam, że trochę mnie  to zirytowało, bo akurat Vermeer jest jednym z moich ulubionych XVII wiecznych malarzy i dziwne by było gdybym do tej pory nic nie wiedział o jakiejś jego poważniejszej pracy. To że Van Meegren malował „lewe” Vermeer'y oczywiście wiedziałem, ale czy akurat ten który przedstawiłeś – tego nie byłem pewny (bo przecież mógł faktycznie wykonać tylko doskonałą kopie...). W tej sytuacji nie pozostało mi więc nic innego, jak tylko ekspresowo uzupełnić luki w swojej wiedzy...
 milczek

Co do samego Van Meegeren”a, to nawet nie śmie wątpić w jego talent. Sam wiesz dobrze Sert jak ciężko jest skopiować Vermeer'a, a cóż dopiero namalować coś całkiem nowego utrzymanego dokładnie w jego stylu. Z pewnością warto o Van Meegeren'ie i jemu podobnych podyskutować - choćby w kontekście negatywnych skutków jakie mogą przynieść działania „uznanych” krytyków sztuki...

PS:
Co do samego życiorysu „króla fałszerzy”, polecam pięknie i zwięźle opracowany temat z Wikipedi :
http://pl.wikipedia.org/wiki/Han_van_Meegeren
sert
Gość
« Odpowiedz #24 : 07 Listopad 2009 - 18:29:19 »

Dzięki Paveletz, już przeczytałem....
Black Ofelia, sorry za ten offtop w Twojej galerii. Jeśli Ci przeszkadza daj znać Teresie i usuńcie go albo przenieście. kwiat
Black Ofelia
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #25 : 08 Listopad 2009 - 20:14:30 »

nie nie przeszkadza^^'

\"W dal idą na smutek i życie tułacze, <br />A z oczu im lecą łzy... Rozpacz tak płacze...\" L.Staff
infrawizjer
Gość
« Odpowiedz #26 : 08 Listopad 2009 - 21:25:30 »

a jak się wymawia to nazwisko Meegrene . Sam podałem się lekturze, niesamowicie  ciekawa postać
teresa
Admin
*

Aktywność:
3%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #27 : 22 Grudzień 2009 - 11:55:54 »

Black Ofelia, nie widzę Twoich prac, żadnej fotki oprócz paru linków do strony, co ja nie aprobuję.
Twoja "galeria" wygląda jak dyskusja na temat fałszerzy, lektury itp.
Chcąc tylko rozmawiać, prowadzić dyskusję, należałoby założyć nowy wątek W dziale "Na każdy temat"

Takie galerie nic nie wnoszące wizualnie  no(tylko linki do stron) będę usuwać.
sert
Gość
« Odpowiedz #28 : 22 Grudzień 2009 - 12:45:39 »

Ale linki do fotek są, sprawdzałem w swoim wpisie. Chyba jakaś "zawiecha" w sieci. Czasami się to zdarza,
wypowiedź jest a obrazek wcięło. Pewnie pojawią się w jakimś bliżej nieokreślonym czasie.
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: