Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
15 Październik 2019 - 11:56:33 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Black Ofelia (Portret weneckiej kobiety )  (Przeczytany 10077 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Black Ofelia
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« : 28 Sierpień 2009 - 15:18:12 »

Aby uczcić dostanie się na studia (malarstwo na WSP w Toruniu) postanowiłam
po 2 latach wrócić do kopiowania jednego z moich ulubionych obrazów  ^^
oto praca z 2007 roku

a oto nowa praca (znacznie mniejsza od poprzedniej)

\"W dal idą na smutek i życie tułacze, <br />A z oczu im lecą łzy... Rozpacz tak płacze...\" L.Staff
GAdS

Linki sponsorowane:

WojK
Świeżynka
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #1 : 28 Sierpień 2009 - 15:40:02 »

z pierwszego linku mało jest przejrzysta fotka tej pracy, trudno cokolwiek powiedzieć, z drugiego linku natomiast, też nie specjalnie można skomentować. mysl
o wiele lepiej by było byś te prace wrzuciła na forum w wersji swojego aparatu (foto), linki jakoś (obce strony) przekłamują prace.
Nie mam wrażenia portretu weneckiej kobiety (dosłownie powiem) bezradny
Black Ofelia
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #2 : 28 Sierpień 2009 - 15:50:58 »

A zapomniałam dać do porównania oryginał

\"W dal idą na smutek i życie tułacze, <br />A z oczu im lecą łzy... Rozpacz tak płacze...\" L.Staff
teresa
Admin
*

Aktywność:
3%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #3 : 28 Sierpień 2009 - 16:05:15 »

Black Ofelio, kiedy zakładasz swoją galerię ze swoimi pracami, proszę zaznacz w temacie wątku swój nik.
sert
Gość
« Odpowiedz #4 : 28 Sierpień 2009 - 21:33:07 »

Black Ofelia, przede wszystkim gratuluję Ci sukcesu, jakim niewątpliwie są studia, brawo okok
Natomiast jeśli chodzi o Twoją pracę, zarówno tą sprzed 2 lat jak i obecną, to trudno tu mówić o kopiowaniu. Jest to raczej szkic na podstawie obrazu, z resztą nie bardzo udany, wybacz. Układ postaci tej z oryginału a tej z Twojej pracy dość znacznie się różni. Kobieta na obrazie głowę ma lekko pochyloną do przodu i sprawia wrażenie, jakby kogoś słuchała, kogoś poza kadrem. Jest w niej pewna uwaga i leciutki uśmiech na ustach. W Twojej pracy kobieta po prostu pozuje, brakuje tego specyficznego wrażenia, które w obrazie oryginalnym przyciąga jednak uwagę. Poza tym bardzo delikatny światłocień i gruba krecha konturu.... Nie bardzo. Może przed rozpoczęciem szkicu warto było by przekonwertować fotkę oryginału z kolorowego na odcienie szarości, wówczas łatwiej by Ci było ocenić rozłożenie świateł i cieni, bo cień na brodzie w Twojej pracy bardziej sprawia wrażenie drugiego podbródka osoby otyłej aniżeli cienia jakim on jest na obrazie oryginalnym.
Black Ofelia
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #5 : 29 Sierpień 2009 - 10:47:19 »

Hmmm myślałam że tym razem mi się udało ^^'  robiłam na kratkach żeby układ ciała był prawidłowy i wszystko było na swoim miejscu.Ale chyba masz racje bo tym razem też nie wyszło dobrze. Może rzeczywiście trudno mówić o kopiowaniu gdyż praca z tego roku jest na prawdę malutka (ma zaledwie kilka centymetrów) i jest szkicem do pracy malarskiej która ma powstać we wrześniu. Dałam obie prace dla porównania moich umiejętności (które są dość marne tak czy siak).
No ale dziękuje za opinie;)

sert
Gość
« Odpowiedz #6 : 29 Sierpień 2009 - 11:51:04 »

Co do własnych umiejętności nie przesadzaj usmiech Skąd taka niska samoocena?
Natomiast powracając jeszcze do Twojej pracy. Może to moje wrażenie wynika stąd, że tło oryginału jest ciemne natomiast w swojej przcy nawet tego nie zamarkowałaś, skupiając się wyłącznie na postaci a białe tło zmieniło całkowicie klimat szkicu... Praca malarska może być natomiast trafiona, dojdzie bowiem kolor i wszelkie niuanse z nim związane.
Na wszelki wypadek (może Ci się przyda) wklejam fotkę oryginału jednak przekonwertowaną do odcieni szarości.

ps.
fajnie wyglądasz w tej czarnej sukni okok
Black Ofelia
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #7 : 29 Sierpień 2009 - 11:58:51 »

Dziękuje,
boje się ołówkiem robić czarne tło bo to nigdy mi za dobrze nie wychodzi...
jak zrobi e prace to na pewno ją tu dodam.
Może nawet w  trakcie tworzenia bo rady podczas malowania bardzo by się  przydały.

infrawizjer
Gość
« Odpowiedz #8 : 29 Sierpień 2009 - 12:07:25 »

hmm... gdzie sie uczysz jesteś na studiach artystycznych ... czy tak sobie rysujesz po prostu... sert cos tam wyjaśnił ja niekoniecznie się zgadzam z tym co mówi,
jestem ciekawy czy przez samo przerysowanie i skopiowanie światłocienia ...uchwycił byś zamyślenie tej postaci,
rysunku na odległość się nie nauczy chyba zbyt dobrze musisz pracować przy kim zapisz się na jakieś warsztaty czy coś.
Black Ofelia
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #9 : 29 Sierpień 2009 - 12:48:12 »

Wcześniej nigdzie się nie uczyłam a w pierwszym poście napisałam że właśnie dostałam się na studia (malarstwo).
Ale porady zawsze nawet na odległość się przydadzą.

Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: