Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
19 Wrzesień 2019 - 01:37:17 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: kasiunia99  (Przeczytany 5686 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
infrawizjer
Gość
« Odpowiedz #10 : 27 Sierpień 2009 - 09:06:10 »

chociazby od 35x50 rob
rzeczywiście format gigant  rotfl

to co mówisz moja droga może i jest mądre ale to twój patent na rysunek , i wcale nie wciskałbym go innym można w taki wypadku powiedzieć o zasadach ale nie o technice , kreskować możesz dowolnie jak kto chce , zaraz moge zrobić Ci też przestrzenny rysunek z konturem  bo kontur uwielbiam , i wcale nie jest nigdzie napisane ze cieniowanie kratkowane z dodawanym zagęszczaniem jest mądre jest po prostu najprostsze usmiech

te rysunki są przede wszystkim niewykończone to są szkice nie da się o tym gadać . zrób coś do końca to wtedy porozmawiamy.
GAdS

Linki sponsorowane:

Jerzus
Tubylec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #11 : 27 Sierpień 2009 - 12:57:47 »

te rysunki są przede wszystkim niewykończone to są szkice nie da się o tym gadać . zrób coś do końca to wtedy porozmawiamy.

Tylko pamiętaj Piotrek, że kasiunia liczy na podpowiedzi jak to ma zrobić, aby było lepiej. Narazie umiejętności pozwalają jej na tyle co pokazała. Można wymagać, a nawet trzeba pod warunkiem, że podpowiedź będzie jasna i przejrzysta oraz łatwa do zastosowania, a najlepiej to fajnie wyjaśnić, właśnie tak jak uczyniła to lidia.
lidia
Nowicjusz
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #12 : 27 Sierpień 2009 - 13:09:13 »

chociazby od 35x50 rob
rzeczywiście format gigant  rotfl

Jak teraz rysuje na a4 to dla niej bedzie gigant. Dla samouka wydaje mi sie lepszym sposobem stosunkowe zwiekszanie formatow. Mnie od razu na 100x70 z A4 wrzucili i to byl wielki szok, ale mialam babke ktora mnie wprowadzila o co chodzi i jak nalezy na duzych formatach rysowac.
Sisi
Tubylec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #13 : 27 Sierpień 2009 - 13:19:49 »

mnie wprowadzila o co chodzi i jak nalezy na duzych formatach rysowac.

Jak się rysuje na dużych fromatach?

EDIT:

Przepraszam, nie sprecyzowałem. Jak cię wprowadziła ta osoba w rysowanie na dużych formatach ? Co jest tam do wprowadzania ? Dostaję arkusz papieru formatu A3 i szkicuje, robie kompozycje,  tak samo postępuje z formatem B1
infrawizjer
Gość
« Odpowiedz #14 : 27 Sierpień 2009 - 14:13:00 »

Tylko pamiętaj Piotrek, że kasiunia liczy na podpowiedzi jak to ma zrobić, aby było lepiej. Narazie umiejętności pozwalają jej na tyle co pokazała. Można wymagać, a nawet trzeba pod warunkiem, że podpowiedź będzie jasna i przejrzysta oraz łatwa do zastosowania, a najlepiej to fajnie wyjaśnić, właśnie tak jak uczyniła to lidia.
Problem w tym że jej rady narzucają styl rysowania a to nie jest zbyt dobre ... moja rada jest bardzo konkretna Jerzus wystarczy się zastosować wykończyć od a do z rysunek na 100% swoich możliwości ... głowę daje sobie uciąć że to co nam pokazała to jakieś 50% ... więc nie ma co się silić na genialne porady dotyczące stylu .Jedyna porada to rysować , obserwować rzeczywistość zależności walorowe , warsztat ,styl ,technika przyjdą same , i to nie ma kompletnie nic do rzeczy czy robimy to z lupa na formacie 2x2 czy na 4 bristolach .Musisz określać kształty światłocieniem .Dużo daje tez oglądanie rysunków innych... Jak mówi mój przyjaciel warto wybrać sobie w historii swojego mistrza byle tylko nie był on cieniasem .

Jak się rysuje na dużych fromatach?
tak samo tylko proponuje większym narzędziem

kasiunia99
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #15 : 27 Sierpień 2009 - 15:15:06 »

Dziękuję wam wszystkim za komentarze -naprawdę, tylko że ze mną jest tak że ja rysuję tylko ołówkiem, chyba tak , ale napewno po przeczytaniu tego co mi npisaliście coś z tym zrobię, tylko ja chyba się trochę "boję" kolorów, a powiedzcie mi co do cieniowania bo ja faktycznie jak cieniuję to nie kratkuję tylko kantem rysika, czy tak jest gorzej? Bo mi tak jest łatwiej, chyba że kratkowaniem wychodzi lepiej?
Kate
Tubylec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #16 : 27 Sierpień 2009 - 15:38:01 »

Mnie tak zawsze uczyli żeby kreskować i tak się nauczyłam i tak mi się bardziej podoba i tak jest mi lepiej. Od tego zaczynałam. Jak Ci jest wygodniej kantem to w sumie czemu nie, tylko rób to dokładnie i do końca. Czyli tak jak pisał chyba Infra. Posiedź kilka godzin nad kartką:)
Poza tym z tym kreskowaniem to też nie jest do końca tak że jak kreskujesz to tylko kreskujesz. Różne elementy możesz cieniować w różny sposób, alby uzyskać różne efekty. zrób 5-10 prac takich i 10 innych i zobaczysz jak Ci będzie bardziej odpowiadać. Teresa w temacie inne dała linka do jakiegoś kursu rysunku, ściagnij, zapoznaj się, poćwicz, może znajdziesz tam coś ciekawego

Jak dobrze być barankiem i wstawać sobie rankiem... ;)
kasiunia99
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #17 : 29 Sierpień 2009 - 16:03:54 »

A4 kredką

A4 - znowu ołówek zawstydzony

A4 - a to już nie ołówek,
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj