Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
15 Wrzesień 2019 - 21:03:39 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: teresa  (Przeczytany 12364 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
teresa
Admin
*

Aktywność:
7%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #20 : 04 Listopad 2008 - 09:45:20 »

Mam małe pytanie do Teresy o ile nie jest to tajemnicą.W jaki sposób namalowałaś liście czy jasnym na ciemnym czy wykorzystując biel podobrazia półkryjaco i laserunkowo.Na tym zdięciu robią wrażenie świetliście laserunkowych usmiech?

Oczywiście Jery, że nie jest to tajemnicą. Chcąc uzyskać świetlistość ( o ile jest taka potrzeba) stosuję najpierw farby koloru jasnego (nie powiedziane iż jest to tylko biel) bo mieszam wszystkie kolory w bardzo jasnych tonacjach t.z. te które będą zastosowane jako kontrast do koloru farb, które są głównym kolorem w obrazie . Następnie malując już główne partie stosuję technikę malowania laserunkowo.  Farbę olejną rozrzedzam terpentyną jak w przypadku akwareli (bo jest bardzo ulotna), wówczas to jasne barwy prześwitują w różnych tonacjach (jakie zastosowałam) poprzez warstwę farb o ciemnych kolorach. Ot i cała tajemnica świetlistości obrazu tak jak w przypadku tego obrazu

"Podlaski pejzaż"

A co do portretów Macieja i Michała, to bardzo mi miło czytać wasze opinie i wasze wizje (wyglądu, kolorów zastosowanych tak różnych w obydwu postaciach )
Ktoś  z was powiedział, że kolor czerwień i granat , niebieski ze sobą się gryzą. Ja jestem innego zdania. Kolory te wspaniale ze sobą współgrają. Same w sobie wyrażają treść jaką chce malarz przekazać. W przypadku Macieja i Michała kolory (w mojej wyobraźni) odgrywają charakter chłopców. Kiedy to maluję jakikolwiek portret, to nie tylko odbiorca ma odczytać podobieństwo danej osoby, ale też staram się ukazać wnętrze postaci, którą maluję. Myślę iż by portret  "żył" to też powinien malarz mu nadać jeszcze życie. To jednak można  uzyskać poprzez zastosowanie odpowiednich kolorów, bo przecież kolory bardzo mocno działają na psychikę odbiorcy.
Z tego co wiem, to Maciej jest chłopcem o silnym charakterze, pałającym energią  i zdecydowaniem, zaś Michał jego młodszy brat jest uosobieniem ciepła i o nieco romantycznym charakterze. Tak też ich portrety są namalowane w bardzo różniących się od siebie tonacjach barw. Czy mi się to udało? to tak jak powiedział Jery

Myślę ,że Teresa należy do twórców którzy mają dystans do własnej twórczości i dlatego napisała, że oczekuję na opinie.

Tak, do każdej swojej ukończonej pracy jestem nastawiona raczej pesymistycznie, niż optymistycznie bo wiem, że można było lepiej. Ale to zawsze inne, nowe spojrzenie na obraz daje takie znaki błędów lub inne wizje na to, co malujemy. Dlatego też jestem otwarta na każdy komentarz dobry czy zły, na każdą opinię odbiorców. Kiedyś już pisałam, żeby  malować dobrze, to trzeba się uczyć całe życie. Tak jak lekarz nie praktykując, nie będzie dobrym lekarzem. usmiech Malarz  malując od czasu do czasu i nie szukając coś nowego, innych technik, szybko spoczywa na laurach, nie będzie dobrym malarzem.

GAdS

Linki sponsorowane:

Jery
Forumaniak
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #21 : 04 Listopad 2008 - 12:38:03 »

Dzięki.Ja wyznaję zasadę że trzeba malować takie obrazy które mamy potrzebę namalować.Trzeba też na tyle opanować pewne kwestie warsztatu aby unikać rozczarowujących porażek i nie szukać czegoś niepotrzebnie,tracąc na to długie godziny.
Jeśli chodzi o obraz z liścmi to zaintrygowało mnie to czy aktywnie wykorzystałaś kolor czyli biel podobrazia.Bo podobny do Twojego obrazu efekt można uzyskać kilkoma sposobami ( ja bym  to zrobił jeszcze inaczej ), a dokładnie ten efekt wygląda tak : silnie rozrzedzone nieco przezroczyste kolory naniesione bezpośredno i prześwitująco na biel podłoża,reszte obrazu pokryła ntensywną nieprzeniknioną ,ciemną barwą tła, niejako wycinając i silnie określając  krawędż liści usmiech

Bardzo dobre jest niebo w tym pejzażu Podlaskim usmiech
Jerzus
Tubylec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #22 : 04 Listopad 2008 - 13:37:28 »

Aż czuć, że wieje na tym pojzażu  usmiech bardzo fajny obraz  oklasky
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: