Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
15 Wrzesień 2019 - 19:45:08 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: teresa  (Przeczytany 12363 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Sui Fong
Gość
« Odpowiedz #10 : 01 Grudzień 2007 - 12:21:18 »

Nono
Uchwyciłaś urzekające spojrzenie Macieja  :cfaniak:
I szczery uśmiech Michała  :-o
Saying briefly Good work and very Nice  8-)
GAdS

Linki sponsorowane:

infrawizjer
Gość
« Odpowiedz #11 : 18 Marzec 2008 - 21:56:57 »

fajne ale jak dla mnie kolorki zbyt wyraziste a z drugiej strony widzę ze miały wypływać ze spokojnego zestawienia
MałgorzataŻ
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #12 : 30 Czerwiec 2008 - 19:42:06 »

świetne portreciki oczko
Przy rysowaniu portretów bardzo ważne jest abyś uchwyciła podobieństwo , więc proponuje do porównana abyś wrzuciła zdjęcia  żeby łatwiej można było skomentować  zawstydzony
Jery
Forumaniak
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #13 : 01 Listopad 2008 - 16:34:20 »

Drugi chlopak ma fajną game barwną (taką ciepłą)i jest bardziej miękko namalowany niż pierwszy "Maciej" po prostu dużo lepszy malarsko, dobre rozwiązanie głowy ) spontaniczny, naturalny wyraz.Liście bardzo dekoracyjne ,ciekawe w pomyśle usmiech
Sylvia
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #14 : 02 Listopad 2008 - 17:21:02 »

usmiech
Liście... mają w sobie coś, co powoduje, że nie mogę oderwać od nich oczu. Podoba mi się kolorystyka uwydatniona przez ciemne, stonowane tło.

Portrety:
Jeśli chodzi o kolorystykę, to bardziej podoba mi się Michał. Kolor tła, twarzy, włosów i ubrania bardzo dobrze ze sobą współgrają.
Szkoda, że nie umieściła Pani zdjęć. Twarz Michała wydaje się być troszkę zniekształcona. Być może to wina zdjęcia, a być może on taką ma. Lewa strona jest jakby przesunięta w górę: oko, skrzydełko nosa i kość policzkowa. Zęby również wyglądaja, jakby rosły pod skosem. Podobnie lewy kącik ust, ale tu się nie czepiam, bo takie usta to normalka usmiech Tak samo lewe ramie wydaje mi się nieproporcjonalne (za małe).
Cała lewa strona twarzy jest jakby "wklęsła" w porównianiu do prawej.

Twarz Macieja jest raczej prawidłowa.

Ogólnie rzecz biorąc kłaniam sie do samych stóp. Ja TAK dobrze malować nie potrafię - dopiero raczkuję, więc jeżeli piszę bzdury, to myślę, że inni forumowicze mnie poprawią.

Pozdrawiam

Jery
Forumaniak
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #15 : 02 Listopad 2008 - 17:45:02 »

Mi te deformacje zupełnie nie przeszkadzają ,a wręcz dodają charakteru i szczerego wyrazu.Znacznie mniej odpowiada mi to w pierwszym portrecie Macieja, ale ten drugi  na tym zyskuje, akurat te deformacje siedzą malarsko dają większe wyobrażenie o portretowanej twarzy.Ludzka twarz jest prawie zawsze asymetryczna ,a podkreślenie tej asymetrii podnosi czasem naturalność i podobieństwo choć jak słusznie zauważyłaś  tutaj ten zabieg zachacza o deformacje.Czasem wręcz zabawne jest to, że chcąc skopiować niemalże dreobiazgowo twarz nie uzyskuje się żadnego podobieństwa, a coś wydłużając lub skracając pdobieństwo zaczyna być uderzające.W portrecie w żadnym razie nie chodzi o skopiowanie zdięcia bo to daje płaski i bylejaki efekt.Ja raz rzuciłem twarz z rzutnika, a i tak musiałem ją przemalować po swojemu bo nie była zanadto podobna i za mała w kontekście do reszty obrazu usmiech.
galandir
Forumaniak
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #16 : 03 Listopad 2008 - 00:06:20 »

Względem jakości wykonania nie mam żadnych zażutów.Dla mnie perfekcyjna technika, taka jaką lubie. Człowiek czasem żyga hiper realistycznym odzwierciedleniem twarzy. W tym wypadku jest wiedza, technika i duch postaci. 

Ogniste anioły upadły wśród huku potężnych grzmotów. A ognie piekielne płonęły wokół
Sylvia
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #17 : 03 Listopad 2008 - 11:20:48 »

Eeee no...
To zostało trochę źle odebrane. W żadnym wypadku nie chciałam nikomu udowadniać, że portret jest kiepski, albo coś w tym stylu.
Tu na odległość widać perfekcjonizm. Widać, że autor nie pierwszy raz trzyma pędzel w ręku i nie pierwszy raz maluje portret. Sama autorka napisała:
Spodziewam się opinii .Co jest nie tak? a co tak .
Nigdzie nie napisała: proszę mnie tylko chwalić, bo krytyki nie przyjmuję.

Zresztą co tu dużo gadać... Nie dorastam jej do pięt i mam nadzieje, że się nie obrazi.

To tyle w celu wyjaśnienia usmiech
Pozdrawiam
Jery
Forumaniak
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #18 : 03 Listopad 2008 - 13:42:46 »

Ojejej Sylwia ja zgadzam się z Tobą bo widać, że uwaznie obserwujesz obrazy czy rysunki i chcesz się spostrzeżeniami podzielić, nie chciałem, tego zdementować tylko odniesć się do tego.Perfekcja jest pojęciem często żle rozumianym.Dla mnie  perfekcyjny jest np. J.Van Eyck,A.Durer,w inny sposób perfekcyjny jest Tycjan czy P.C. Veronese inną techniką się posługiwali ale każda była perfekcyjna.Perfekcja wcale nie musi oznaczać hiperrealistycznego sposobu malowania jest także sposobem na wciągnięcie widza w świat obrazu,pokierowaniem jego wzrokiem tak by skupił się na nieuchwytnej hierarchii elementów kompozycji malarskiej nie onosząc ważenia nudy czy zmęczenia .Myślę ,że Teresa należy do twórców którzy mają dystans do własnej twórczości i dlatego napisała, że oczekuję na opinie.Ja rozpatruję obrazy w sposób malarski  i znacznie bardziej malarską pracą jest dla mnie drugi portret jest w nim swoboda której nie ma w pierwszym portrecie ,jest też wrażenie ulotnej chwili.
Swoją drogą Sylwia, broń boże nie zamykaj w sobie zmysłu krytycznego wobec siebie i innych bo tylko w ten sposób bedziesz się rozwijać.

Mam małe pytanie do Teresy o ile nie jest to tajemnicą.W jaki sposób namalowałaś liście czy jasnym na ciemnym czy wykorzystując biel podobrazia półkryjaco i laserunkowo.Na tym zdięciu robią wrażenie świetliście laserunkowych usmiech?
Sylvia
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #19 : 03 Listopad 2008 - 16:19:41 »

Zgadzam sie z Tobą Jery. Mnie też bardziej podoba się portret Michała (o kolorystyce już pisałam). Poza tym jego twarz wydaje się delikatniejsza i przyjemniejsza. Ty również zwróciełeś na to uwagę:
Drugi chlopak ma fajną game barwną (taką ciepłą)i jest bardziej miękko namalowany
Nie powiedziałabym natomiast, że w pierwszym portrecie nie ma swobody. Na pewno jest. Wydaje mi się, że "problem" tkwi raczej w kolorach. Czerwień jest gorąca, natomiast niebieski jest zimny. Poza tym są to kolory przeciwne i one po prostu trochę sie gryzą... Dlatego bardziej przykuwający jest Michał.
Tak czy siak, to jest tylko takie moje odczucie, z którym jedni się zgodzą, a drudzy nie.
Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: