Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
18 Sierpień 2019 - 05:41:10 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: jarygon  (Przeczytany 34650 razy) Średnia ocena: 4
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Caro
Nowicjusz
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #70 : 05 Październik 2012 - 19:07:09 »

Ja też podziwiam Twoją pracę. Każdą scenę malujesz tak dokładnie... ;)
Czy mogę się zapytać ile zajmuje Ci namalowanie jednego takiego obrazu jak na przykład Zdobycie baterii KGL?
GAdS

Linki sponsorowane:

jarygon
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #71 : 06 Październik 2012 - 02:26:35 »

Akurat za przykład podałeś obraz przy którym napracowałem się najbardziej . Mogło mi to zająć nawet koło trzech miesięcy ...nie wliczając w to prace nad szkicem . Nie zawsze wszystko szło tak jak bym chciał . Czasami  trafiały się dni ,, jałowe " kiedy to nic nie wychodziło , choć bym nie wiadomo jak się starał . No, ale to już tak bywa .
Na całe szczęście zawsze po takich dołkach pojawiały się wzloty .

Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #72 : 17 Październik 2012 - 22:09:20 »

Jarygon- wariat jesteś i tyle usmiech oby więcej takich na świecie.
knykle
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #73 : 14 Listopad 2012 - 19:51:54 »

świetne prace jak zwykle, więcej prosimy  usmiech
jarygon
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #74 : 17 Listopad 2012 - 05:34:59 »

Dziś chciałbym zaprezentować najnowszą moją pracę :
,, Adam Śmigielski pod Świebodzinem 1707 r.''
olej 70 x 130 cm
Krótka notka historyczna - jakiego zdarzenia dotyczy prezentowany prze zemnie obraz .
Działo się to w roku pańskim 1707 podczas wojny północnej . Raczej spokojny śląski obszar Świebodzina został niespodziewanie zelektryzowany wiadomością o pojawieniu się polskiego zbrojnego oddziału pod dowództwem znanego weterana kilku wojen - Adama Śmigielskiego ( między innymi uczestnik bitwy Chocimskiej w 1673 roku , bitwy pod Wiedniem i wojny północnej )
Korzystając ze strachu ludności miasta i okolic jaki wzbudził jego zbrojny oddział , zarekwirował w pobliskiej wsi stado bydła , a następnie wraz ze swoimi wojakami , zakwaterował się w samym mieście , żyjąc na koszt wystraszonych mieszczan.
Po tygodniu , mieszkańcy otrząsnąwszy się z przerażenia , zdołali zgromadzić duży oddział pospolitego ruszenia złożonego z okolicznej szlachty .Po czym , postawili nieproszonym gościom ultimatum : nierówna walka lub opuszczenie miasta i zwrot zrabowanego bydła . Zaskoczony Śmigielski przystał na powyższe warunki i wycofał się z miasta .
Ów niechlubny incydent był wyjątkiem w trwałych , poprawnych stosunkach polsko - śląskich.

Obraz namalowałem na zamówienie Muzeum Regionalnego w Świebodzinie . Przedstawia oddział Śmigielskiego zjeżdżający ze wzgórza w stronę miasta ( z lewej strony obrazu ) .W centrum na pierwszym planie para wystraszonych chłopów , a za nimi w dole miasto ( malując je korzystałem przede wszystkim z ryciny autorstwa Brauna i Hogenberga .Również pomocny okazał się obraz przedstawiający miasto z początku 17-tego wieku - nieznanego autora . A także ryciny Friedricha B. Wernera .)
Z prawej - na stającym dęba karym rumaku sam sprawca zamieszania Adam Śmigielski - starosta gnieźnieński .

Uploaded with ImageShack.us
jarygon
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #75 : 07 Styczeń 2013 - 05:40:45 »

Gloria Victis - olej na płycie .  52 x 60 cm

Uploaded with ImageShack.us
wendipo
Malarz miesiąca

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #76 : 08 Styczeń 2013 - 13:26:01 »

Jest tylko jedyna rzecz, do której bym się doczepiła........."zniszczyłabym" bardziej te kamieniczki, ślady po kulach widać, ale przydałoby się jeszcze troszkę "poobijać" cegły, przy takiej strzelaninie, to niejedna pewnie odpadła, tu są zbyt równe, tak poza tym to cała reszta super okok

usmiech
gardenia
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #77 : 08 Styczeń 2013 - 17:58:42 »

Z punktu widzenia wojskowości tak gigantyczny żołnierz (sądząc z proporcji w stosunku do kamienicy, ma co najmniej 3 metry wysokości) stanowiłby bardzo łatwy cel dla przeciwnika. Poza tym jego ogromny organizm potrzebowałby ogromnej ilości pożywienia, co w spacyfikowanym mieście napotkałoby nie byle jakie problemy aprowizacyjne. Specjalnie dla niego szyte umundurowanie również stanowiłoby prawdziwe wyzwanie dla krawców walczącego podziemia.
Powyższe kwestie mącą mi percepcję tego obrazu.  bezradny
czyCztery
Bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #78 : 08 Styczeń 2013 - 19:02:16 »

Z punktu widzenia wojskowości tak gigantyczny żołnierz (sądząc z proporcji w stosunku do kamienicy, ma co najmniej 3 metry wysokości)
[...] Powyższe kwestie mącą mi percepcję tego obrazu.  bezradny

Hej. Żołnierz ten wyszukał swego (trzymetrowego) odpowiednika w szeregach wroga, pokonał go i tym samym zdobył odpowiednią "skorupę" (hełm) uzupełniając emploi, tzn. mundur...
jarygon
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #79 : 09 Styczeń 2013 - 00:27:33 »

Rozumie,  gdy ktoś pisze konstruktywny komentarz - nie podoba mi się to i tamto bo  ... Ale po co w tym tyle sarkazmu ?! Czy ma to świadczyć o waszym wyszukanym poczuciu humoru ? Jeden zapiał , drugi do gdakał . Co wy z jednego kurnika jesteście ?
Napiszcie po prostu .że skopałem waszym zdaniem proporcje powstańca względem pobliskiej kamienicy i przez to całość pracy mimo poważnego i tragicznego tematu odbiera się z dozą uśmiechu . I tyle .
Dzięki wandi za  komentarz i uwagi.
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: