Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
18 Sierpień 2019 - 06:47:04 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 9   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: jarygon  (Przeczytany 34653 razy) Średnia ocena: 4
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
elkurczako
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #10 : 06 Styczeń 2010 - 07:16:05 »

Uuuuu! To praca katorżnicza i jeszcze to szukanie materiałów - szacun!  okok Bardzo fajna robota i ma swój styl. Sceny kojarzą mi się z XIX wiecznymi grafikami, takie ciut sztywne jak na mój gust, ale widać lubisz taki klimat i  konsekwentnie się go trzymasz. Kolory nieco jaskrawe (cienie na trawce w nr 9). Po sposobie malowania krajobrazów wnioskuję, że są tylko tłem dla żołnierzy na których skupiasz swoje zainteresowanie. I chyba to jest OK. Jedna uwaga - czy w 10 dwóch żołnierzy nie ma tej samej twarzy? Z tych nowych podoba mi się nr 11 - za dynamikę. Cedynia znacznie lepsza - swoją drogą, skąd oni wiedzieli kogo mordować, bo na mój gust to wszyscy są poubierani w podobny sposób? Z Krzyżakami to była prostsza sprawa - od razu było widać komu zrobić krzywdę usmiech.

Ten napis zmienia się w mądre łacińskie motto kiedy nie patrzysz...
GAdS

Linki sponsorowane:

jarygon
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #11 : 06 Styczeń 2010 - 12:17:46 »

Masz rację . Głównie skupiłem się na przedstawieniu postaci .
Co do różnic w ubiorze wojów z pod Cedyni to rzeczywiście mogli mieć problemy z odróżnieniem swego od przeciwnika , tym bardziej, że w owym czasie nie było jednolitego uzbrojenia i umundurowania . Każdy uzbrajał się i ubierał w to co miał najlepiej przystosowanego do walki. Na pewno były różnice w sposobie i wzornictwie malowania tarcz (  na moim obrazie takich wzorów nie ma , a to dlatego, że nie mogłem dotrzeć  do konkretnych żródeł z których mógłbym skorzystać . A kombinując z głowy mógłbym się narazić znawcą epoki . )
Poza tym Niemcy mięli często ogolone głowy w przeciwieństwie do Polaków noszących długie włosy (o ile nie łysiał  oczko ) . Dodatkowo wojownicy niemieccy nosili kolorowe nogawice ( getry ?) . Pewnie były jeszcze inne sposoby odróżnienia się od przeciwnika o których nie wiemy, ale pomyłki na pewno się zdarzały.
Pod Grunwaldem rycerstwo polskie i  zakonne rzeczywiście się bardzo od siebie różniło , sęk w tym że rycerzy krzyżackich nie było zbyt wielu . Większość stanowili rycerze (, poddani państwa zakonnego ) Noszących się i uzbrojonych jak Polacy ,a nawet z niektórych rejonów jak Litwini .
Jagiełło kazał naszym zbrojnym założyć na (prawym? ) ramieniu coś w rodzaju opaski wykonanej ze słomy dla odróżnienia od przeciwnika.
Dzięki za komentarz .
knykle
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #12 : 06 Styczeń 2010 - 17:12:17 »

i ja złożę wyrazy szacunku  usmiech
wspaniałe prace, może nie koniecznie odpowiada mi sam styl (trochę jakby sztywni ci żołnierze, chociaż nie na wszystkich pracach, no i kolory, jak dla mnie zbyt jaskrawe), ale tematyka i podejście do sprawy są super.
Tym wiekszy szacunek za chęć ukazania wydarzeń zgodnie z historią, to wymaga czasu na samo szukanie materiałów, ale jaka później satysfakcja  usmiech Widać też zainteresowanie historią, szczególnie wojskowości  usmiech

gratuluję pomysłów i cierpliwości i czekam na więcej (też lubię takie tematy)
jarygon
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #13 : 06 Styczeń 2010 - 23:47:37 »

Co do ,,sztywności " niektórych postaci to muszę przyznać z ręką na sercu , że macie rację . Jest to wynik czasami zbyt długich przerw w, że tak powiem ,  działalności artystycznej . Po takiej pauzie potrzebuję około dwóch miesięcy intensywnej pracy by postacie nabrały ,, lekkości ". Na szczęście te mankamenty dostrzegam , niestety czasami nie od razu . Jeśli chodzi o wartości historyczne prac to rzeczywiście , sporo czasu i często pieniędzy trzeba na zgromadzenie materiałów by w miarę rzetelnie oddać realia historyczne .
Dzięki za odwiedziny i uwagi .
muszka111
Gość
« Odpowiedz #14 : 07 Styczeń 2010 - 01:56:29 »

Jestem pełna podziwu za cierpliwość, dociekliwość historyczną i tematykę...jestem pod wrażeniem pokazanych prac...

resztę już powiedzieli inni więc nie będe się powtarzać okok
jarygon
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #15 : 07 Styczeń 2010 - 12:54:35 »

Dziękuję muszka 111 za opinię .
jarygon
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #16 : 29 Lipiec 2010 - 03:08:23 »

Witam wszystkich !
Po dłuższym pobycie w delegacji , mam w końcu trochę czasu na malowanie .
Nie bardzo podobał mi się obraz nr. 11 i go poprawiłem . Wydaje mi się że wyszło mu na leprze ,
ale jestem ciekaw waszych opinii .

przez administrację forum
I nowy obraz z serii ,, Lansjerzy nadwiślańscy pod Albuerą 1811 " - ,, Rozbicie brygady Colbornea " Wymiary 85 x 120

teresa
Admin
*

Aktywność:
10%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #17 : 29 Lipiec 2010 - 08:32:53 »

linki zmieniłam w fotki,

Prace są przepiękne, podziwiam wytrwałości w tym stylu malowania.
Pięknie bez żadnego zarzutu z mojej strony  kwiat

ps. daję pięć gwiazdek za malarstwo i styl.
jarygon
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #18 : 29 Lipiec 2010 - 09:22:08 »

Dziękuję bardzo Tereso ! Poza tym udało mi się w końcu przyzwoicie sfotografować obie prace , co z poprzednimi nie zawsze  mi wychodziło.
Patriota
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #19 : 29 Lipiec 2010 - 10:57:43 »

Bardzo mi sie podobaja, uwielbiam ta tematyke, i podobaja mi sie te zywe kolory... Super.
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 9   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: