Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
18 Sierpień 2019 - 06:38:15 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 9   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: jarygon  (Przeczytany 34652 razy) Średnia ocena: 4
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
jarygon
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« : 22 Lipiec 2009 - 22:23:14 »

przez administrację Forum, za styl, detal, artyzm w malarstwie.
Witam!
Maluję tematy batalistyczne i konie.Najczęściej są to techniki olejne i rysunki w ołówku.

przyznane przez administrację forum.
1. Bitwa pod Cedynią   olej  na płótnie 77 x 105 cm

2. Szwadron Jeżmanowskiego pod Waterloo  olej  na płótnie 75 x 125 cm

3. Lansjer legii nadwiślańskiej  olej na kartonie  41x30 cm

4. koń  olej na kartonie 34x30 cm

5.Konie w galopie .      olej  42x60 cm

6. Najemnicy.   ołówek  format A 3

7. Kirasjerzy.  ołówek  format  A 3

8. Pan na włościach.  olej na płycie   29x46 cm

GAdS

Linki sponsorowane:

nickt
Gość
« Odpowiedz #1 : 22 Lipiec 2009 - 22:26:18 »

boże , zazdroszczę  cierpliwości  i podziwiam, a ołówek , to majstersztyk  jest wspaniały  - chylę czoła  i zazdroszczę
alpunia
Gość
« Odpowiedz #2 : 22 Lipiec 2009 - 22:32:18 »

Zachwyciła mnie praca nr 1, tylko tło mi jakoś nie pasuje, taka jaskrawa ta zieleń, nawet datę bitwy teraz sprawdziłam, 24 czerwiec więc brunatne barwy nie przejdą. Wielkie formaty bitew usmiech
jarygon
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #3 : 22 Lipiec 2009 - 23:32:32 »

boże , zazdroszcze  cierpliwości.......  i podziwiam, a ołówek , to majstersztyk  jest wspaniały  - chylę czoła  i zazdroszczę
Rzeczywiście prace są czasochłonne i między innymi dlatego nie mam ich zbyt wiele ... ale taki styl, jak na razie leży w moim charakterze.
Zachwyciła mnie praca nr 1, tylko tło mi jakoś nie pasuje, taka jaskrawa ta zieleń, nawet datę bitwy teraz sprawdziłam, 24 czerwiec więc brunatne barwy nie przejdą. Wielkie formaty bitew usmiech
Na obrazie zieleń nie jest tak jaskrawa, zdjęcie  niestety trochę przekłamało mi kolorystykę. Ale brunatne barwy ...? nie bardzo wiem o co chodzi.

Dzięki Wam za miłe komentarze i pozdrawiam.
Oldmalarz
Gość
« Odpowiedz #4 : 23 Lipiec 2009 - 00:07:05 »

jedynka   tak   ....bez tej zieleni jak prawie Bruegel  oczko daj laserunek z oxydu zóltego i bedzie cycuś obrazek..
ale fakt naje....... sie ze szkoda słow.. oklasky

Waterlo tez niczego sobie troche inny styl niz w Cedyni ..ale  mysl pod moim kątem handlowym chyba waterlo wysuwa sie na prowadzenie  mysl
Jery
Forumaniak
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #5 : 23 Lipiec 2009 - 06:26:48 »

Brawo za poczucie humoru w pracy nr 8.Podoba mi się też rytm tych białych piórek w Waterloo.Generalnie porządna robota,może kolorystycznie gorzej niż rysunkowo .Bardzo udane też są rysunki,bardziej nawet w środkach niż w formie,ładnie bróżnicowane.Niezła jatka w tej Cedyni ,a raczej pod nią usmiech
alpunia
Gość
« Odpowiedz #6 : 23 Lipiec 2009 - 15:26:44 »

Ale brunatne barwy ...? nie bardzo wiem o co chodzi.
Nie przejmuj się, to tylko moje zdanie usmiech Z tym brunatnym niej więcej o taki laserunek mi chodziło:
Stopa
Instruktor
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #7 : 23 Lipiec 2009 - 23:22:14 »

Bardzo podoba mi się Waterloo i Pan.. fajne podejście chociaż te kolory za jasne jak na takie batalie jak dla mnie, za to bardzo pasują do 8 . Parę minimalnych zmian i będzie super usmiech

"Każdy może tworzyć byle co i ma prawo być z tego zadowolonym, byle by nie był w swej pracy szczerym i znalazł kogoś, który równie kłamliwie będzie to podziwiał." Stanisław Ignacy Witkiewicz

I moja galeria http://www.tessart.pl/smf/index.php?topic=976.
Kate
Tubylec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #8 : 24 Lipiec 2009 - 08:04:12 »

Mnie by się nie chciało tylu luda namalować:)

1 i 2 idealnie pasowałyby jako ilustracje do podręczników historycznych dla podstawówki. Gdybym swojego czasu miała tak ilustrowaną książkę to może bym i historie polubiła.

Jak dobrze być barankiem i wstawać sobie rankiem... ;)
jarygon
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #9 : 06 Styczeń 2010 - 02:30:47 »

Witam wszystkich !
Od dłuższego czasu , będąc pod wrażeniem szlaku bojowego  naszych lansjerów nadwiślańskich , zbierałem materiały żródłowe i ikonograficzne dotyczące ich uczestnictwa w bitwie pod Albuerą w 1811 roku . Sporo czasu zajęło mi znalezienie materiałów przedstawiających ich przeciwników -  w większości byli to żołnierze angielscy.
Ponieważ udział lansjerów był wielowątkowy postanowiłem namalować minimum 4 obrazy przedstawiające ich udział w bitwie. Poza tym postanowiłem wykorzystać wiedzę zebraną na temat żołnierzy przeciwnika i zilustrować ich.
Zapewne zrealizowanie tego projektu zabierze mi sporo czasu , ale wtedy być może będzie ciekawy zbiór prac na wystawę poświęconą bitwie .
Na razie udało mi się zrobić cztery prace poświęcone temu tematowi.

9. Żołnierze piechoty angielskiej .
Żołnierz kompanii centralnej 66 pułku , sierżant grenadierów 48 pułku , oficer 3 pułku ,, Buffs ''

10. Żołnierze 3-ego pułku Dragonów Gwardji , 1,2 - szeregowi , 3 - oficer

11. Czwarty z epizodów bitwy ,, Pościg lansjerów za żołnierzami 4-tego pułku ciężkich dragonów.

12. Żołnierze kompanii centralnej 3-ego pułku ,,Buffs " . Pułk ten jako pierwszy przyjął uderzenie lansjerów i został zdziesiątkowany.

Najciekawsze techniki malarstwa, ,,Cedyni"
przez administrację forum.
I trochę leprze zdjęcie ,,Cedyni''
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 9   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: