Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
23 Maj 2019 - 02:09:55 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: suriw - synteza  (Przeczytany 28394 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
sert
Gość
« Odpowiedz #80 : 13 Luty 2010 - 12:09:35 »

Infra, docierasz do pewnej granicy, poza którą, w moim odczuciu, zaczynia wiać tylko nudą. Dwie ostatnie prace zaczynają już takie być, sterylne, płaskie, aż tak oszczędne że nudnawe. Czyżbyś chciał dojść tylko, albo może aż, do jednej plamy oczywiście trafionej? Wspominam wcześniejsze Twoje prace malowane również w manierze syntezy jednak o ileż ciekawsze. Reasumując, nie podobają mi się aż takie uproszczenia, a powtarzając Twoje pytanie "po co?" nie jestem w stanie sobie na nie odpowiedzieć. Dla mnie to kastracja.
GAdS

Linki sponsorowane:

kratke
Gość
« Odpowiedz #81 : 13 Luty 2010 - 14:26:53 »

To jest ciekawie powiedziane.
Kwestia odbioru. Jeden powie nuda, drugi spokój. Ja mówię spokój i siła. Nie wiem co jest za tą granicą o której wspomina sert, ale na razie MZ nie jest ona przekroczona. Co nie zmienia faktu że wiele dalej zajść się... nie da? Choć skąd niby mamy wiedzieć? Chcę się mylić.
Mnie jak pisałem prace te zachwycają, czuję trafienie plamy i wiem że nie jest to łatwe. Tak sobie myślę o tychktórychimionniewolnowymawiać nabijających się z syntezy w sposób poświadczający malarską ignorancję i myślę sobie też że... warto spróbować. Ja próbowałem i wiem że to masakra;) Że to skrajnie trudne. Może też dlatego, że kłóci się to z moim malarskim temperamentem...
No w sumie nie ma co wnikać, natomiast myślę sobie że wychodzi na to że w swojej syntezie jesteś dobry, tamte lubi sert, te wolę ja, ale zawsze do kogoś trafiasz.
No cóż, nikomu nie podoba się wszystko oczko
infrawizjer
Gość
« Odpowiedz #82 : 13 Luty 2010 - 15:48:42 »

mam kilka asów w rękawie usmiech które myślę że i jego zadowolą usmiech
ps. ach ten kolor BLUE ... dla znających literaturę
sert
Gość
« Odpowiedz #83 : 13 Luty 2010 - 16:11:10 »

Ja nie ganię, broń Boże usmiech Wiem, że Infra najpierw przemyśli a dopiero potem chwyta za pędzel, niemniej moje odczucia są takie a nie inne. Wyobrażam sobie jakie to trudne (synteza), sam nigdy na nią się nie odważyłem i pewnie jeszcze dlugo nie odważę. Poza tym nie do końca rozumiem ową chęć jak największego uproszczenia.

mam kilka asów w rękawie usmiech które myślę że i jego zadowolą usmiech
Infra, trzymam więc za słowo usmiech
infrawizjer
Gość
« Odpowiedz #84 : 13 Luty 2010 - 16:19:33 »

Poza tym nie do końca rozumiem ową chęć jak największego uproszczenia
. hm.. bo tu nie chodzi o to żeby na siłę chcieć upraszczać tu chodzi żeby powiedzieć tyle ile wystarczy i ani słowa więcej , synteza to język symboli oddarty z dekoracyjności materii .będą różne obrazy ... obiecuje Ci że inaczej spojrzysz na te uduchowione pejzażyki gdy pojmiesz w otoczeniu jakiego cyklu one powstają a to niebawem , i chyba nie na forum bo to obrazy od +18
sert
Gość
« Odpowiedz #85 : 13 Luty 2010 - 16:29:08 »

...bo to obrazy od +18

Ooo, to tym bardziej rozpalasz moją ciekawość. Jeśli nie zdecydujesz się na forum to mój mail jest w profilu. Mam nadzieję, że prześlesz fotki tych prac usmiech
infrawizjer
Gość
« Odpowiedz #86 : 13 Luty 2010 - 19:01:52 »

Teresa nie pozwoli na umieszczenie mojego perwer cyklu na forum , ale na digarcie sie pojawi po ukończeniu linka udostępnie
dalbert
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #87 : 18 Luty 2010 - 20:22:33 »

Czyżbyś chciał dojść tylko, albo może aż, do jednej plamy oczywiście trafionej?

Coś mnie tu sprowokowało, ale udam sert, że nie dopatrzyłem się w tych słowach złośliwej ironii... Z Twojej aktywności wynika, że czytasz posty, więc zapewne znany Ci jest jego jednoznaczny stosunek do bezprzedmiotowości. Jednak Twoje jaskrawe obawy zaciemniają ten fakt. (Dlaczego?...) Dlatego w przeciwieństwie do Ciebie nie widzę żadnej możliwości zetknięcia się infrawizjera z Malewiczem na suprematycznym gruncie. A teraz na serio: prace z wątku "suriw - synteza" są jednymi z ciekawszych.  

Nawet w zupełnym odosobnieniu, nawet czytając tylko Biblię i pijąc mleko, nie można się odizolować od ducha epoki - "Sonata Belzebuba" S. I. Witkiewicz
infrawizjer
Gość
« Odpowiedz #88 : 18 Luty 2010 - 21:32:13 »

http://suriw.digart.pl/digarty/

tu pojawiają się kolejne z tego gatunku będzie ich narazi 6 , po czym cykl zamiera obudzi się wtedy gdy dojdę do wniosku że czas do niego wrócić , w międzyczasie wracam do realizmu zataczając nad sobą koło( jakie powody??)wydaje mi się że coś mi umknęło muszę wrócić do dogłębnej analizy .Co zresztą niebywale mie cieszy aż mnie dreszcze przeszły jak narzuciłem podmalówkę w starym, dobrym stylu .
sert
Gość
« Odpowiedz #89 : 18 Luty 2010 - 22:00:20 »

Uwaga, będziemy ogladać innego Infrę. Mnie równiez to cieszy i bardzo ciekawi.
Strony: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: