Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
18 Sierpień 2019 - 13:28:14 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 10   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: suriw - synteza  (Przeczytany 29374 razy) Średnia ocena: 0
Piotrek
Tubylec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #10 : 23 Lipiec 2009 - 12:58:58 »

No, nie mogę, Jery, na przyszłość nie rób sobie jaj z infrawizjera bo ten gotów sobie ucho obciąć i zrobić z tego syntezę...
A portret nr 5 mnie również się podoba - właściwie to kolorystycznie jest rozpracowany i rozłożony na czynniki pierwsze... I jaka kompozycja...fiu fiu... Gdyby zrobić taki drugi - pomaziać - a la cezanne czy pissaro byłoby super...
Może nawet odkupiłbym go od infrawizjera, jeśli oczywiście na sprzedaż...

GAdS

Linki sponsorowane:

noone13
Gość
« Odpowiedz #11 : 23 Lipiec 2009 - 13:27:23 »

Fajne gamy, z tym, że podobnie jak Jeremu niezbyt mi leży takie "plakatowe" nakładanie koloru... Ale mi się kojarzy "Projektowaniem technicznym" i nielubianym przeze mnie prof. więc nie jestem obiektywny  okok
infrawizjer
Gość
« Odpowiedz #12 : 23 Lipiec 2009 - 13:41:53 »

moze być i na sprzedaż
Piotrek
Tubylec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #13 : 23 Lipiec 2009 - 13:54:31 »

Noone13,
Ale tematem wątku jest synteza ( chyba komplementarna), więc obrazki muszą być przedstawione w  ujęciu (chyba) całaościowym z wykorzystaniem prostej kompozycji i z uwzględnieniem skąpej gamy kolorystycznej... Jak byś to sam namalował?  
Przecie nie rozmawiamy o "syntezie rokoka"...

Infrawizjer, ile chcesz za "dziewczynę"?
(tylko bez cudów, pamiętajm  że jezszcze nie skończyłeś studiów)
infrawizjer
Gość
« Odpowiedz #14 : 23 Lipiec 2009 - 14:27:34 »

hehe szczerze na prawdę nie wiem.... to zależy czy będziesz o nią dbał i miała ja w poszanowaniu  beczy beczy beczy 350 jest twoja
noone13
Gość
« Odpowiedz #15 : 23 Lipiec 2009 - 14:50:18 »

No wiem... Obrazki fajne
sert
Gość
« Odpowiedz #16 : 21 Sierpień 2009 - 14:13:11 »

Z uporem maniaka oglądam Twoje syntezy, zarówno te jak i najnowsze z pleneru i powoli dochodzę do jednego wniosku: trzeba być dojrzałym twórcą aby w ogóle próbować zmierzyć się z syntezą. Próbowałem sobie to wyobrazić i w moim przypadku byłoby to chyba niemożliwe. Więc mam jakiś motyw do namalowania, chcę aby była to synteza. I teraz zaczyna się chyba najtrudniejsza sprawa - analiza - co ma pozostać a z czego zrezygnować. Jak pogodzić całkowitą ascezę, maksymalne uproszczenie z emocją, światłem, przestrzenią. Jednocześnie spowodować, aby nie był to zbiór tylko barwnych, nic nie niosących z sobą  powierzchni. Trudne, bardzo trudne. Chyba długo nie zdecyduję się na taki eksperyment. A Tobie gratuluję....
infrawizjer
Gość
« Odpowiedz #17 : 21 Sierpień 2009 - 15:28:07 »

dzięki masz racje:) w syntezie nie możesz popełnić ani błędów logicznych ani kompozycyjnych .. miło że rozumiesz i doceniasz , rzadko te prace spotykają się z aplauzem (oczywiście na łamach forum)
Lena
Gość
« Odpowiedz #18 : 21 Sierpień 2009 - 15:54:17 »

rzadko te prace spotykają się z aplauzem (oczywiście na łamach forum)
Rzadko, bo rzadko ale zawsze   tak
....................................... .............
... najtrudniejsza sprawa - analiza - co ma pozostać a z czego zrezygnować. Jak pogodzić całkowitą ascezę, maksymalne uproszczenie z emocją, światłem, przestrzenią. Jednocześnie spowodować, aby nie był to zbiór tylko barwnych, nic nie niosących z sobą  powierzchni. Trudne, bardzo trudne.

Zgadzam się z Sertem..
Synteza jest trudna mimo pozorów, ale warta spróbowania, nawet jeśli się jej nie wybierze jako swojej drogi.
infrawizjer
Gość
« Odpowiedz #19 : 21 Sierpień 2009 - 16:28:25 »

dialog z naturą 70x200
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 10   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: